קשיים חברתיים

בס"ד

 

שלום רב,

 

ביתי המתוקה בת ארבע וחצי, ילדה חכמה, עם אינטלגנציה רגשית מאוד מפותחת, מצחיקה ומלאת שמחת חיים, מתקשה בגן מבחינה חברתית. נראה כי מתקשה לרכוש חברות קבועות וכי נוהגת בתוקפנות אם לא משתפים אותה. הגננת מספרת לי שהיא מרביצה או מציקה לילד כדי למשוך את תשומת הלב, כאילו אינה יודעת לעשות זאת בדרכים יעילות והולמות יותר.

יש לציין כי היא ילדה עם המון אנרגיה, היא חזקה גם כשמחבקת ונותנת אהבה. היא רצתה שאעביר אותה לכן הסמוך ולמרות שאני חושבת שיש משהו חיובי בכך שתשנה למקום שבו תוכל להתחיל מחדש, כי לפי הגננת הילדים חווים אותה כתוקפנית כי גם כשבאה לחבק אותם זה חיבוק חזק מדי.. אבל אם היא תעבור וגם שם יהיה לה קשה להשתלב כי כבר יש "קבוצות" קיימות אז נהיה בבעיה....

אני מאוד מתלבטת כיצד לנהוג, אני מדברת איתה על חיבוק חזק וחלש, ועל כך שלא נעים להיות חברה של מי שמעליב או מרביץ (זה לא קורה כל יום, יש ימים רגועים ויש פחות). היא אומרת שהיא מנסה לבקש יפה אבל לפעמים לא רוצים לשתף אותה, ואז אנחנו מדברות על מה אפשר לעשות אחרת...יש לי גם  אבחון של ריפוי בעיסוק בעוד שבועיים.

יש לציין, שבבית יש מעט מאוד תקריות אלימות עם אח שלה ובני משפחה אחרים, אבל כשהיא כועסת קשה לה להתאפק. היא גם יודעת להתנהג למופת ומבינה מאוד טוב את השיחות שלנו. הגננת אומרת שזה כאילו לא בשליטתה..

אשמח לקבל עצות

תודה:)

היי,

אני נתקלתי בכתבה הזאת http://bit.ly/happychild_nrg כשחיפשתי פתרון לבעיה שהיתה לבת שלי.

אומנם הבעיה שלי היתה אחרת אבל המקרה שלך הזכיר לי את מה שמסופר בכתבה.

ממליצה על זה בחום רב כי לי זה עזר המון וגם הייתי באחת הסדנאות הפרונטליות וראיתי שם מלא אמהות 

עם מקרה כמו שלך שהשיטה הזאת עזרה להן מאוד והן הגיעו רק כדי לשמוע וללמוד עוד.

 

בהצלחה ומקווה שזה יעזור :)

 

נ.ב

יש גם את הסרטונים האלה:

http://bit.ly/childwisp

http://bit.ly/happychildLesson

 

 

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר