מתחילה לא לאהוב את הבן הגדול שלי

הוא בן 5 עוד מעט ילד מקסים חכם ונבון תמיד היה לי קשה איתו מבחינה רגשית קשה לו להתחבר לילדים אחרים כל בוקר בגן הוא בוכה ואני עוזבת אותו בכאב רב בגן שעשועים הוא תמיד משחק לבד ולא מנסה להתחבר לילדים אחרים.

אך בבית עושה לאח שלו דווקא בוכה ואז כשמענישים את אחיו הוא צוחק מרגיז ומנסה לעצבן את אחיו ולאחיו בן שלוש אין סבלנות והוא מתחיל ממש להרביץ לו ואני באמצע מצד אחד חבל לי על הקטן כשהוא מרגיז אותו מצד שני חבל לי על הגדול עם הבעיות הרגשיות שהוא עובר והבדידות והמכות שהוא מקבל מאחיו

הוא תמיד אחכ שואל אם הוא אוהב אותי אחרי כל מה שהוא עושה דוחף את אחיו בכוונה מהאופנים שאחיו כמעט שבר את הראש ואחכ שואל אם אני אוהבת אותו.

אני מסבירה לו והוא חוזר חלילה 

שלום לך,

כדאי שתפני ליעוץ/ להדרכה להורים.

יש לכם עוד הרבה שנים להיות ביחד. המצב, כפי שאת מתארת אותו, עלול לגרום לשניכם, לכאב רב.

כל טוב,

הדס עין דור
הקסם בהורות
http://www.hadass.co.il/

שלום לך,
נראה שאת חווה קושי מאוד גדול עם בנך
המלים שכתבת בכותרת הן מלים שלא קל לאם לכתוב
אני רוצה לומר לך שכל הורה שאני מכיר חווה קשיים ומשברים עם ילדיו
הדבר המעניין הוא שדוקא הקשיים האלה הם פתחים עבורנו ההורים
קושי הוא פתח להבין משהו מאוד משמעותי שהבן שלך לא הצליח לומר בדרך אחרת
ולכן הוא זועק זאת ע"י זה שהוא מייצר קשיים כמו בכי בגן או בגן שעשועים, ריב עם אחיו וכו...

האם את מסכימה להקשיב למה שהוא מנסה לזעוק?

אורי אשכנזי
http://www.breath.org.il

שלום לך. 

רוצה ללהוקיר אותך על האומץ והכנות שלך. יש לך קושי ואת מודה ושואלת. אז קודם כל שאפו לך. ולעיניינו.. הילד שלך בשפת אדלר רוצה נואשות תשומת לב. הוא ניסה בטוב ,או שלא הגבת או שבעיניו זה נתפס כלא ראוי ואז בטעות הוא פיתח מנגנון תשומת לב בדרך שלילית. לבכות, לנדנד, להחות יוצא דופן או אף אלים כלפי אחיו. 

מה שחשוב... לעודד על פעולות חיוביות ואמיתיות שלו- כמו התלבש לבד, קם זריז עם מצב רוח טוב, נתן לך חיבוק אוהב. שיחק עם עצמו בשקט. נסי לעודד אותו על מעשיו הטובים ועשי מזה הו הא  גדול... יחד עם זאת על התנהגות משונה צורמת כמו בכי בגן בבוקר , בדידות בחצר לא להתייחס לא להתרגש... אלימות כלפי האח להגיב במעשים. חיבוק חזק והרחקה.  שיבין שעל מעשים טובים יש פרס, מילה טובה חיבוק על הצקה והרגזה- לא!

דבר נוסף. נסי להיות איתו לבד. זמן איכות בלי תחרות עם האח הקטן. ועל השאלה האם את אוהבת אותי? כן  אוהבת אותך המון. לא אוהבת את מה שעשית. 

להפריד בין העושה למעשה. הוא לא ילד רע. המעשה שלו לא נכון. 

בהצלחה. ואם בא לך לדבר איתי ולעזור . אשמח. ענת מנור .

אימון אישי ומשפחתי. anat-manor.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר