עזרה על ילד של אחותי

אני לא יודעת מה לעשות אחותי עכשו מתגרשת והילד שלה בן שנה נופל עלי אני אוהבת אותו והכל אבל אני עובדת כל יום ומתי שלא אני איתו כל הזמן אחותי יוצאת לא נהנת הילד זה לא מה שמענין אותה ובעלה גם הוא כזה בכלל לא אכפת לו אם הוא לוקח אותו אז הורים שלו שומרים עלו רוצה לוקח לא רוצה לא לוקח ואני יום אחד נהיתי אמא לילד אין לי זמן לעצמי בכלל אמא שלי כם עובדת ויש לה שני ילדים קטנטנים היא עוזרת.לה המון אבל היא מבוגרת כמה היא יכולה לעזוער אני לא יודית מהלעשות אני שבורה אין לי זוגיות אני רואה עבודה בית ילד אני שבורה ועצבנית וקשה לי עם הילד אני נורא מתבישת בעצמי שאני ככה בןכא בגלל אחין שלי אבל אאני מיואשת מה אפשר לעשות?למי אפשר לפנות? בבקשה תעזרו לי

אחותך ממש חייבת לחזור ולקחת אחריות עלהדברים שלה בחיים.

לך אין שום אחריות לגבי הגרושים שלה ולא על הילד שלה....ככל שמהר את תחזירי אליה את האחריות לילד שלה כך יהיה לה טוב יותר היא תבין שיש לקחת אחריות בחיים על כל מה ששיך לה, ולשאת גם באחריות של קבלת החלטות בעניין הגרושים שלה. על כל מה שזה כולל. 

שלום לך דודה מופלאה!

זו בעיה סבוכה ואין לה פתרון פשוט.

emo_91.png

1. מניסיוני רוב הסיכויים שאם תפסיקי באופן חד ומיידי לעזור לטפל באחיינך הוא פשוט ישאר לבד וזנוח.

ההזנחה יכולה להיות ריגשית בלבד או גם פיזית וריגשית.  הוריו של הילד - אחותך ובעלה זנחו אותו והשאירו אותו לטיפולך

אנשים שאינם יודעים כיצד להיות הורים, ולא מבינים את גודל האחריות ועומקה, או אינם פנויים ריגשית לטיפול המלא בילד מכל המובנים

לא יכולים פתאום להפוך את עצמם למשהו אחר. הם לא יודעים ולא מסוגלים. הם צריכים ליווי והדרכת הורים, וגם זה יכול לעזור רק אם יש להם מוטיבציה רבה ורצון אמיתי להיות הורים טובים לילדיהם. זה תהליך ארוך.

emo_91.png

2. אי אפשר שתקריבי את עצמך. זה לא טוב לך, ולא טוב לילד. המצב לא יוכל להמשך כך.

emo_91.png

3. לכן אני ממליצה לפנות לעזרה מקצועית - יש כמה אפשרויות שאפשר לשלב ביניהן:

emo_56.png

א. מאוד מאוד ממליצה לערב את העובדות הסוציאליות של הרווחה המקומית. הן יוכלו לעזור גם לילד, גם לך וגם להורים.

יחד עם זאת ישנם אנשים שמאוד חוששים מפניה לרווחה. יש הרבה מאוד מועצות שבהם שירותי הרווחה טובים ואפילו מצויינים לפעמים. אך יש מועצות שבהם שירותי הרווחה קורסים בגלל מחסור בכוח אדם ותקציב ואז הטיפול שניתן מאוד לקוי. במקומות כאלו לפעמים פונים ולא מקבלים עזרה. ייתכן ותפני לקבלת עזרה ולא תקבלי מענה. זה הכי גרוע שיכול לקרות. לא נעים אבל לא כל כך נורא.

emo_56.png

ב. סיוע פרטי - פנייה ליעוץ ותמיכה מאיש מקצוע המומחה לעבודה עם משפחות (פסיכולוגים קליניים, או עו"ס קליניים מומחים לילדים, או מומחים בטיפול משפחתי).  ישנם מטפלים שמוכרים על ידי קופות החולים ואז הטיפול מקבל סיבסוד חלקי. ישנם מכונים במרכזי הכשרה (קליניקות לימודיות) כמו בבר אילן, אוניברסיטת חיפה, סמינר הקיבוצים, ועוד. המחירים שם מסובסדים ואיכות הטיפול גבוהה.

emo_56.png

ג. כדאי לחשוב על הפיכתך באופן רישמי למשפחת אומנה לאחיינך. במסגרת משפחת אומנה מקבלים עזרה כספית לטיפול בילד, הדרכה מקצועית קבועה והילד זכאי לטיפול ריגשי במסגרת האומנה. כדי להתחיל בתהליך להכרה כמשפחת אומנה צריך ליצור קשר עם עובדת סוציאלית משירותי הרווחה. אפשר להעזר בתיווכה של עובדת סוציאלית מטעם קופת חולים.

emo_91.png

מה שכן ברור, זה שהילד במצוקה ונמצא במצב לא טוב. ואת במצוקה ונמצאת במצב לא טוב. 

emo_91.png

אם תרצי הכוונה נוספת לגבי מי יכול לעזור לך באזור מגורייך, וכיצד לפעול מול הגורמים השונים. את מוזמנת ליצור איתי קשר בהודעה פרטית.

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר