אלימות של ילד בן 10

היי ,

אני נשוי פעם שנייה והתחלתי תביעת משמורת על הילד שלי מנשיואי הראשונים בגלל אלימות בבית האם .

היום בני לאחר הסטות די כבדות מצד האם מאוד אלים ומתרגז מאוד מהר :

כל פעם שהולכים למסעדה הוא צועק ועושה פדיחות גדולות , משתולל בטירוף ,

התחיל להפריע מאוד בבית הספר .

הוא התחיל טיפול ריגשי , ואצלי בבית התחלתי עיצוב התנהגות וגם בבית הספר .

אך זה מקשה מאוד כל ההשתללות שלו ,

היום היינו במסעדה ואישתי הוציאה 3 טושים לצייר , הילד שלי צייר כשהילד שלי אכל וכסיים לאכול הילד רצה את כל הטושים כי טען שכשאכל הילד שלי צייר בכולם , אני טענתי  שזה לא עובד  כך הם צריכים להתחלק הילד שלי התעצבן , לקח את הציור של הילד שלה וקרע אותו והרביץ לי עם אגרופים במסעדה , תפסתי לו את הידיים בסוץ הצטרכנו לקום וללכת.

אך אני אומר לעצמי מה קורה פה , אני כבר לא יכול לצאת מחוץ לבית איתו .....

אשמח לשמוע דעתך ?

שלום לך,

אתה מתאר סיטואציה מאוד מורכבת - ונשמע שמאוד מאוד לא נעימה לכולכם - לך, לבנך מהנישואים הקודמים, לבת זוגך הנוכחית, לבנה של בת הזוג (האם הילד שלה מנישואים קודמים או ילד משותף? אני שואלת כיוון שזה מאוד משמעותי גם להבנה את סוג המצוקה של בנך).  אתה מוצא את עצמך מגיע לקצוות איתו ואני מניחה שלא מרוצה ממה שקורה לך ומה שקורה לו

טיפול ריגשי דינאמי, ועבודה התנהגותית הינם כלים אפקטיביים אך דורשים זמן - אני מבינה שהתחלתם בשניהם ממש לאחרונה

בפגישת היעוץ עם המומחה לעיצוב ההתנהגות כדאי שתספר על הסיטואציה ותבחן עם היועצ/ת  דרכי התמודדות.

המטרה היא לעצור את ההשתוללות או התקף הזעם / התקף חרדה כשהם רק מתחילים או לפני שהם מתחילים אפילו.

אם התחלת בעיצוב התנהגות לבד ללא ליווי מקצועי - אני ממליצה להיפגש עם המטפל/ת הריגשית של הילד לקבל תמיכה מקצועית ממנו/ה או לקבל המלצה על מומחה לעיצוב התנהגות.

emo_56.png

עם מיישמים בקפידה את הנחיות המומחה אמורים לראות שיפור מסויים תוך חודשיים עד ארבעה חודשים. זה יכול להיות שיפור ממש קל ויכול להיות שיפור עצום תלוי במקום שבו הילד נמצא לפני תחילת הטיפול (כוחות, יכולות, גורמים מעכבים). אם אחרי שלושה - ארבעה חודשים אין הפחתה אפילו קלה בתדירות התקפי הזעם, בעוצמתם או במשך שלהם אולי כדאי לשקול לפנות לטיפול אחר. הכוונה בשיפור הוא שאם נגיד ההתקפים היו מתרחשים כל יום הם מתרחשים רק פעם ביומיים שלושה או שהם עדיין מתרחשים כל יום אבל הוא כבר לא שובר את כל הבית אלא צועק ומקלל, או שהיו נמשכים שעתיים ועכשיו מסתיימים אחרי שעה, בעצם כל הקלה קטנה באחד המדדים או בשלושתם (תדירות, משך ועוצמה). 

אם יש הפחתה מסוימת (קלה או גדולה) כדאי להמשיך בדרך שבה פעלתם ולהמשיך לעבוד עם אותם אנשי טיפול כדי לצבור עוד ועוד הצלחות עד להגעה לשיפור משמעותי.

כדי להגיע לפתרון שהוא יסודי, ומטפל בקשיים מהשורש צריך סבלנות ואורך רוח כי התהליכים שמחזיקים הכי הרבה זמן (לשנים רבות) הם אלו שנעשים לאט וביסודיות. 

emo_56.png

לגבי המקור להתפרצויות הזעם של בנך נשמע שהוא במצוקה מאוד גדולה הקשורה במשבר הגירושין, המאבק על המשמורת, מערכת היחסים המורכבת עם אמו, כניסתה של אשה אחרת לחייך ויחד איתה גם עוד ילד שמתחרה איתו על תשומת הלב שלך. כל אלו מספיקים כדי לגרום לילד להיכנס לסיחרור של מצוקה -> זעם -> פורקן בהתקף -> תחושת חרדה ואשמה ממעשיו -> ובעקבותיהם שוב מצוקה חריפה (ושוב זעם-פורקן התקף-חרדה ואשמה וחוזר חלילה).  ייתכן ובנוסף לכך יש לו רגישות מוקדמת שקשורה לאימפולסיביות וקושי לדחות סיפוקים, קשיי הסתגלות לשינויים, או חרדת נטישה.

מקווה שזה נותן לך כיוון לגבי המשך העבודה עם בנך, אתה מוזמן לחזור להתייעץ בהמשך לגבי הצעדים הבאים בעזרה עבורו.

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

היי ,

תודה רבה על התגובה .

שמתי לב שהילד שלי צריך גבולות מאוד ברורים ... כלומר:

כל התקף אמרתי לו שידבר ויאמר איך הוא מרגיש ...

ולאחרונה הוא אמר וכל האירוע נגמר בשתי שניות והייתי מאוד גאה בו שדיבר ואמרתי לו כמובן .

אני פשוט עושה רשימה של דברים שהוא צריך וזקוק בחייו , ואתעקש שהוא יקבל אותם .

סליחה , האם את מכירה תוכנת ######להעלאת בעיות קשב אצל ילדים .

*** ההודעה נערכה ע"י הנהלת הפורום******

תמיר שלום,

אני מפנה את תשומת לבך לכללי הפורום

בקשות להמלצות על שירותים להורים וילדים, וכן המלצות על שירותים ניתן לשים רק במיני פורום המיועד לכך "המלצות".

הודעות שלא תואמות את כללי הפורום נמחקות. 

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

מצטער ,

אם חשבתם שהיתה לי כוונה אחרת ,

אך באמת רציתי לשאול אם מישהו מכיר את התוכנה הזאת ויצא לו לעבוד איתה ...

היי ,

אני עובד עם ילדי בצורה מעמיקה מאוד ואכן יש תוצאות ,

אך ישנה שתי בעיות שמטרידות אותי :

1 . בבוקר יש לילד שלי בעיה לשים גרביים ולקשור נעליים , הוא חייב שהגרב תיהיה בדיוק על הסנטימטר ברגל בתנוחה מסויימת אחרת לא נעים לו וזה צורך המון אנרגיות בבוקר . אשמח לדעתך ?

2 . כשאני מדבר עם הילד שלי בבוקר במיוחד אחרי סוף שבוע שנמצא עם אימו , הוא מאוד עצבני והולך לא רגוע לבית הספר ואמר לי שהיה לו סוף שבוע מאוד לא נעים .

אני פשוט רק מקשיב ובתוכי מרגיש כאב כל כך גדול שקשה לי לעכל את זה . כל מה שרציתי באותו רגע זה רק לחבק אותו .

אילו כלים אוכל לתת לו על מנת שירגיש יותר טוב בבוקר?(אם יש בכלל) .

תמיר .

כתבת בעצמך

לחבק אותו יכול לתת לו כל כך הרבה

ליווי צמיחה להורים

http://www.breath.org.il/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר