חינוך ילדים למים

לא מזמן עלה אצלנו דיון בקרב אמהות בעבודה שאומרות שהן לא רוצות שהילדים ישתו משקאות מוגזים ומעדיפות שישתו מים, הן גם מקפידות על תזונה מאוזנת אצלן בבית לקטנים ולעצמן

בכל אופן, עלו כמה שאלות איך להרגיל ילדים לשתות מים ולא לרוץ למשקאות מוגזים? האם יש שיטות? 

היי, אחר הצהריים טובים..

את האמת אצלנו בעבודה אנחנו מרבות לדבר על הנושא (בעיקר כי כי אנחנו עובדות בעירייה בתחום גני הילדים) ואחרי התייעצות עם גננות, סייעות ומטפלות למיניהן הגענו למסקנה שכדי שהילדים לא יתרגלו למוגז ולג'אנק פוד כדאי לספר להם על החסרונות של אותם מוצרים ובעיקר מה יכול לקרות מהשימוש בהם (לדוגמא קולה עושה ריקבון בשיניים, צי'פס ושמן מלא פצעים) וככה הם מבינים מדוע לא כדאי לאכול/לשתות אותם. אם ילדים מבינים את הסיבה, ומה עומד אחרי משהו מסוים הרבה יותר פשוט לחנך אותם... לגבי טיפים ושיטות נוספות- הילדים שלי אוהבים לשתות מים מבקבוקים קטנים לא יודעת למה אבל זה מדבר אליהם מאוד וכך יוצא שהם שותים הרבה מים, בנוסף יש תחרויות שתיה כדוגמת מיקי מיקי, וגם יש את סירופים שזה קצת מתוק אבל בלי חומרים משמרים והרבה יותר בריא מהמשקאות המוגזים. מקווה שהצלחתי לעזור :) 

הבנתי 

לא חשבתי שהשיטה הכי טובה זה פשוט לספר להם, למרות שמישהי סיפרה לי שהבת שלה ראתה פרק של ארתור בערוץ הילדים על שיניים וזה מאוד דיבר אליה והיא גם הפסיקה לאכול הרבה מתוקים.

עוד משהו, אני שומעת הרבה שמתקן מים בבית עוזר עם הנושא של שתיית מים אצל ילדים, בגלל שזה נגיש ופשוט אפשר לקחת כוס ולמזוג כמה שרוצים, את מכירה את זה?

אין כמו דוגמה אישית של ההורים.  הורים שמקפידים בעצמם על תזונה מאוזנת ובריאה מנחילים לילדיהם תזונה מאוזנת ובריאה.

אפשר ללוות את הדוגמה האישית גם קצת בהסברים (אך לא יותר מידי),  עדיף להשתמש בהסברים על התועלת בתזונה בריאה

מאשר בכל מיני הפחדות, ההסברים שמשתמשים בהפחדת הילדים בדרך כלל פחות יעילים - בכל תחום.

גם תחרויות שתיה אינן רעיון טוב, ועושות קישור לא נכון בין דברים שלא צריך להיות ביניהם קשר. תחרותיות והישגיות עשויים להיות מועילים ומקדמים, אך מה הקשר בינם לבין שתיית מים?

כל השאר נראה לי די מיותר, ועוזר בעיקר לכיס של היצרנים והמשווקים.

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר