בת 7 ו - 8 חודשים

שלום, הבת שלי בת שנה ו8 חד', ילדה מאד נבונה ופיקחית. לאחרונה החלה להרביץ(לי בעיקר) ומיד אח"כ מלטפת אותי או מחבקת, היא יודעת שזה לא בסדר אבל עדיין ממשיכה. כיצד עלי להגיב?מה עלי לעשות?

שלום קרן,

בתוך תהליך של הדרכת הורים אנחנו עובדים על שיפור בעיות כאלו דרך ניתוח של מצבים שהתרחשו בימים האחרונים

אנחנו משתמשים במקרה שעדיין טרי בזיכרון, ובודקים את האירוע בתוך ההקשר שלו,

למשל, הייתי מבקשת ממך לתאר את הפעם האחרונה שבתך הכתה אותך. 

היינו מבררים איך כל הסיטואציה התגלגלה ממש מתחילתה ולומדים לזהות איך זה מתחיל, איך זה ממשיך וכיצד מסתיים.

דרך זה היינו מנסים להבין מה מעורר את ההתנהגות הזאת של בתך, ועל מה היא מעידה

במקביל מאתרים "נקודות שינוי לפעולה" נקודות זמן לפני ההתרחשות, רגע לפני העימות, ותוך כדי העימות שבהם אם תפעלי באופן מסויים, בתך לא תגיע כלל למצב שבו היא מרביצה לך.

כמובן גם נחליט יחד על דרך התגובה ההולמת במידה והיא מרביצה, אך המוקד יהיה על מניעה.

בהדרכת הורים גם נקשיב לסיפור הרחב יותר ונכיר את מערכת היחסים של בתך עם האנשים המשמעותיים בחייה - הורים, אחים ובני משפחה קרובים אחרים, נשאל על התפתחות פיזית, והתפתחות ריגשית, טמפרמנט, איכויות וכשרונות. כלומר נקבל תמונת מבט רחבה על בתך ונבחן אם יש עוד ביטויים לקשיים, או לנקודות חוזק שיכולות לעזור.

הפתרונות המתאימים נרקמים בתפירה אישית ומאוד תלויים במצבים שמעוררים אותם. הם גם תלויים בטמפרמנט והאישיות של הילד ובטמפרמנט והאישיות וההורים.

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר