בוקר טוב לכולם יש לי בעיה עם הילד....

שלום, אני גרושה + 2. האבא לא מתמיד לקחת אותם בקביעות לפי הסדרי הראייה שנקבעו. המצב הוא כזה שהילד הגדול בן ה - 7 מאוד קשור לאבא הוא גם חי איתו בשנתיים הראשונות שדל חייו עד שהתגרשנו לעומת הקטן בן ה5 וחצי שחי איתו רק ב - 10 חוד' הראשונים של חייו בלבד! כך שהוא לא נקשר אליו מספיק, מה גם שמאז שהוא נולד התחילו הבעיות ולאחר תקופה קצרה הוא כבר עזב את הבית ואז נפרדנו. היום, הקטן לא מפסיק להגיד לי "אבא לא אוהב אותי, הוא אוב את XXXXX ולא אותי, בנשמה שלו הוא לא אוהב אותי" איך אני צריכה להתנהג במצב כזה? דבר ראשון שאני חושבת זה להרעיף עליו המון אהבה, זמן איכות לבד, לקנות לו יותר ורק לו אבל לדעתי זה לא מספיק ולא יחסוך ממנו את הכאב. הבטחון שלו ירד יותר ובעתיד הוא יגדל בלי בטחון עצמי לצערי ולכן אני רוצה לטפל בזה כבר עכשיו.... אך מה עלי לעשות?????מאוד כואב לי שכואב לו.... תודה לתשובותיכם... חגית

limor chohen

חגית... ליבי ליבי. נשמע שעוברת על הילד תקופה לא קלה. האמת היא שאין לי עיצה טובה, נשמע לי שאת בכיוון הנכון לחבק ולאהוב. ניסית לדבר עם אבא שלו ולספר לו איך הילד מרגיש? או אולי עם מישהו שקרוב לאבא שלו שיכול לדבר איתו... מחזקת את ידיך ומאחלת שתעברו את המשבר בקרוב.

יש לי בעיה.

שלום לך, כורב לנו כשכואב לילדינו. הכאב מקבל משמעות גדולה יותר. אני מתארת לעצמי. יחד עם זאת הדברים שאת מתארת שאת עושה וכמה את מעניקה לילדים נראים לעין ועלייך להמשיך להרהיף את אהבתך ולהיות שם בשבילם. תנסי לו לפצות יותר מדי בקניות ופינוקי יתר מהמקום של לפצות. בהמשך הדרך זה יכול לעשות את העבודה הפוכה וחבל. מה עוד את יכולה לעשות? אינך יכולה לקחת אחריות על זמני הגעתו של אביהם מתי הוא בא ומתי מחליט שלא. וכששואלים אותך למה אבא לא בא וכו.. את יכולה להיות ענינית בתשובתך ולא שיפוטית. כך את לא גורמת נזק בהתיחסותך או בתגובתך לאביהם. כשבנך הקטן אומר " אבא לא אוהב אותי" גם כאן להתייחסות שלך יש משקל לאיזה כיוון הילד יבין את מה שאת אומרת. לדעתי כדאי להגיד לו " אבא אוהב אותך בדרכו שלו" משהו בסגנון ... הרי מה שאנו נעביר בהתיחסות שלנו לפרוד שלנו הוא זה שיקבע איך הילד יקבל או יתיחס לד השני. שיהיה בהצלחה. סימונה פלג.

אהבה לילדים

מסכימה עם סימונה, כדאי למצוא דרך להגיד לילד שאבא אוהב אותו, אבל הוא מבטא זאת בדרך אחרת. אני מניחה שהוא שם לב להבדל בעומק הקשר והקרבה שיש בין האב לאחיו הגדול ואולי גם לפערים בסוג היחס והפינוק. אבל האמת היא שאף ילד לא מקבל את אותו יחס בדיוק כמו אחיו, לכל ילד יש מערכת יחסים שונה עם ההורה, איכות קשר אחרת. ומה לעשות שלפעמים קורה שיש ילד שאוהבים אותו יותר? או ילד שמפנקים אותו יותר? לפעמים אוהבים את כולם אבל יש ילד אחד "נוח" נעים מזג שאנחנו מסתדרים איתו טוב, וילד שבינינו לבין עצמנו אנחנו קוראים לו "קשה" או "מרדן", ילד שהמזג שלו מורכב בשבילנו כי הטמפרמנט שלו שונה מזה שלנו. לפעמים יש את הילדים הכישרוניים והמוצלחים ולהם יש אח או אחות שהם פחות כוכבים מוצלחים והם מרגישים שהם נדחקים לשוליים. לפעמים יש ילד/ה חולים או נכים וכל המשפחה מתגייסת לטפל בהם והאחים האחרים נדחקים לשוליים. קנאה בין אחים היא טבעית, וגם תחושה של קיפוח או אפליה, או חסר כאילו יש בור ענק שצריך למלא אותו. אנחנו צריכים להשתדל כמיטב יכולתנו לשים לב לפערים האלו ולמצוא את הדרך לשמור את המקום המיוחד של הילד ואת התחושה שהם אהובים (מבלי לעבור לקיצוניות השניה של פיצוי יתר). באנו לעולם שונים באופי, בתכונות, וביכולות, אך כולנו שווים בזכות לכבוד ולאהבה. כמובן שהרבה יותר מסובך להתמודד עם המצב כשההורים גרושים ואינם משתפים פעולה. אם אפשר לשוחח עם הגרוש באופן שלא יחווה אצלו כמאשים או ביקורתי, זה נהדר, אך לא תמיד אפשר לשוחח על דברים אלו ושהצד השני יבין. לפחות אפשר לנסות... בהצלחה נתנאלה קארו-סיגל טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים יעוץ והדרכת הורים

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

ערב טוב סימונה...

האמת אני לא מרגישה צורך להגן על מעשיו של האבא, זו תוצאה של מעשים יום יומיים שמראים את האותות בשטח.... אני כן אומרת לו שאבא אוהב אותו אבל ביני לבין עצמי אני יודעת שהוא מאוד רחוק ממנו, הוא לא חם אליו ואני רואה את זה בשטח בהרבה מישרים, גם מול האהבה שלו לילד הגדול. דיברתי עם האב מקווה שיקח לתשומת ליבו ויישם בשטח. תודה רבה, חגית

אהבה לילדים

מסכימה עם סימונה, כדאי למצוא דרך להגיד לילד שאבא אוהב אותו, אבל הוא מבטא זאת בדרך אחרת. אני מניחה שהוא שם לב להבדל בעומק הקשר והקרבה שיש בין האב לאחיו הגדול ואולי גם לפערים בסוג היחס והפינוק. אבל האמת היא שאף ילד לא מקבל את אותו יחס בדיוק כמו אחיו, לכל ילד יש מערכת יחסים שונה עם ההורה, איכות קשר אחרת. ומה לעשות שלפעמים קורה שיש ילד שאוהבים אותו יותר? או ילד שמפנקים אותו יותר? לפעמים אוהבים את כולם אבל יש ילד אחד "נוח" נעים מזג שאנחנו מסתדרים איתו טוב, וילד שבינינו לבין עצמנו אנחנו קוראים לו "קשה" או "מרדן", ילד שהמזג שלו מורכב בשבילנו כי הטמפרמנט שלו שונה מזה שלנו. לפעמים יש את הילדים הכישרוניים והמוצלחים ולהם יש אח או אחות שהם פחות כוכבים מוצלחים והם מרגישים שהם נדחקים לשוליים. לפעמים יש ילד/ה חולים או נכים וכל המשפחה מתגייסת לטפל בהם והאחים האחרים נדחקים לשוליים. קנאה בין אחים היא טבעית, וגם תחושה של קיפוח או אפליה, או חסר כאילו יש בור ענק שצריך למלא אותו. אנחנו צריכים להשתדל כמיטב יכולתנו לשים לב לפערים האלו ולמצוא את הדרך לשמור את המקום המיוחד של הילד ואת התחושה שהם אהובים (מבלי לעבור לקיצוניות השניה של פיצוי יתר). באנו לעולם שונים באופי, בתכונות, וביכולות, אך כולנו שווים בזכות לכבוד ולאהבה. כמובן שהרבה יותר מסובך להתמודד עם המצב כשההורים גרושים ואינם משתפים פעולה. אם אפשר לשוחח עם הגרוש באופן שלא יחווה אצלו כמאשים או ביקורתי, זה נהדר, אך לא תמיד אפשר לשוחח על דברים אלו ושהצד השני יבין. לפחות אפשר לנסות... בהצלחה נתנאלה קארו-סיגל טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים יעוץ והדרכת הורים

נתנאלה ערב טוב,

את צודקת שהיחס לילדים בד"כ לא שווה.... ואצלי, שיהיו בריאיחם הם מאוד שונים, באמת הקטן עקשן ומרדן "קשה" והגדול מופנם יותר, שקט ונוח יותר, יותר בוגר.... אולי אני גם יותר מדי רגישה להם כי אני ההורה היחד במרבית הזמן שלוקחת הכל ע עצמי. אבל לשמוע מילד בן 5 וחצי שהוא אומר לי את זה בל סוף...... יש לכך משמעות ויש לו רגשות עמוקים, אלו דברים שלא נאמרים סתם, זסה כצתוצאה ממעשיו של האבא..אין לי ספק ושאני מדברת איתו על כך הוא מתעלם וטוען שאני מגזימה ולפעמים גם אומר שאני מכניסה לילד דברים לראש... תודה רבה, חגית

ערב טוב סימונה...

האמת אני לא מרגישה צורך להגן על מעשיו של האבא, זו תוצאה של מעשים יום יומיים שמראים את האותות בשטח.... אני כן אומרת לו שאבא אוהב אותו אבל ביני לבין עצמי אני יודעת שהוא מאוד רחוק ממנו, הוא לא חם אליו ואני רואה את זה בשטח בהרבה מישרים, גם מול האהבה שלו לילד הגדול. דיברתי עם האב מקווה שיקח לתשומת ליבו ויישם בשטח. תודה רבה, חגית

לחגית

בוקר טוב חגית, בהחלט אין צורך וסיבה להגן על האב. אני מסכימה איתך לחלוטין. אני מתארת לעצמי שזו תקופה לא קלה עבורך ובטח עבור הילדים. מקווה שתעברי את התקופה מהר ותמצאי את המרגוע לליבך. יום טוב. סימונה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר