מה עושים עם ילדה נבונה שמתחקמת בתשובותיה

הילדה שלי בת 8 כפי שרשמתי מאד נבונה, כל בקשה מצידי נתקלת בסירובה כשהיא נשאלת מדוע היא מתחקמת בשאלות ומעמידה עצמי במקומה :למה את לא עושה?" "לא בא לי!" "עוד מעט" . ניסיתי עונשים אך זה לא עוזר כלל אשמח לקבל יעוץ מישהו שהתנסה בדבר.

ילדה נבונה

שלום שני, אכן, עונשים לא עוזרים. הילדים היום חכמים מאוד ועונשים לא מעבירים את המסר שאנו ההורים היינו רוצים להעביר. אני מתארת שהתשבובות של" לא בא לי, ועוד מעט" חוזרות על עצמן. הייתי יושבת ומדברת קודם עם הילדה על הדברים. משתפת בתחושות ומתייעצת איתה איך אפשר לצאת מהמעגל שנוצר בינכם.כי לך לא נעים. אם תוכלי לתת דוגמאות יותר ספציפיות אז התשובה גם תיהיה יותר ממוקדת. לדוגמא: " עוד מעט אשים הבגדים בסל הכביסה" וזה לא קורה. אז במקום שאת תבבקשי שוב ושוב, את תשאירי את הבגדים איכן שנזרקו.וכו... בברכה, סימונה

ומה עושים עם ילד שעדיין לא בן שלוש וכבר המציא מילה חדשה

"מחר כך" שילוב של מחר + אחר כך תסדר את הצעצועים - מחר כך בוא לאכול - מחר כך בוא לישון - מחר כך הצילו

מילה חדשה

שלום הדס, גיל 3 המקסים עם נצני העצמאות הראשונים והרגשת השליטה בידיו. על אותו עיקרון של החלטתך מראש מתי את מאפשרת דחייה של דברים ומתי את לא מתגמשת ועתה ההחלטה היא שלך. אם תצליח להגדיר לעצמך מה הם הדברים האלה המסר יעבור לבנך והוא יבין שפה אין מקום התמהמהות מצידו. בברכה, סימונה

הילדה שלי בת 8 כפי שרשמתי מאד נבונה, כל בקשה מצידי נתקלת בסירובה כשהיא נשאלת מדוע היא מתחקמת בשאלות ומעמידה עצמי במקומה :למה את לא עושה?" "לא בא לי!" "עוד מעט" . ניסיתי עונשים אך זה לא עוזר כלל אשמח לקבל יעוץ מישהו שהתנסה בדבר.

ילדה נבונה

יש לי הרגשה שהיא מנסה למתוח את הגבולות ולראות עד כמה ההתנהגות שלה "תעורר" תגובת נגד מצדך. לדעתי יש מקום דווקא ל"משחק כוחות הפוך" של לשדר רוגע כמה שניתן חרף ההתנהגות ה"בעייתית שלה" מה שנקרא - "אכיפה רגועה"

מילה חדשה

שלום הדס, גיל 3 המקסים עם נצני העצמאות הראשונים והרגשת השליטה בידיו. על אותו עיקרון של החלטתך מראש מתי את מאפשרת דחייה של דברים ומתי את לא מתגמשת ועתה ההחלטה היא שלך. אם תצליח להגדיר לעצמך מה הם הדברים האלה המסר יעבור לבנך והוא יבין שפה אין מקום התמהמהות מצידו. בברכה, סימונה

גיל מקסים וילד מקסים , אני לא רואה בכך בעיה

אני מתלהבת מהמילה החדשה שהמציא יש ילדים שצריכים יותר גבולות ויש ילדים שיש להם גבולות מבפנים. איתו לא צריך להתאמץ בינתיים טפו טפו טפו

עוד מעט

כשהילד הנבון שלי אומר לי עוד מעט אני מראה לו שעון ומקציבה לו עוד 10 דק' 15 דק' כחה הוא ניצח כי לא עשה כשביקשתי ואני מקבלת את מה שרציתי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר