הילד שלי עושה לנו בית ספר

יש לי ארבעה ילים. הגדול בן 6+ (כיתה א') עושה לי סצינות קנאה. נולדו לנו תאומים לפני 8 חודשים והוא לא מוכן להרפות ממני ולהתבגר קצת, לשחק קצת עם עצמו, או עם אחותו. ואני עושה שמיניות באוויר כדי לבלות עם כולם. מה גם שחזרתי לעבודה, כך שאני מנסה גם לעבוד משרה מלאה וגם לנהל בית עם ארבעה ילדים קטנים. איך מתמודדים עם זה? הבלוג שלי http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spid=3418

תשובה ...

שלום, שמי מאיה ואני סטודנטית ליעוץ, ואשמח לנסות לעזור.. נשמע שאת עוברת תקופה לא פשוטה , ועומדת בלחצים עצומים. הנסיון לעמוד בכל המשימות הוא מתיש ובמיוחד שיש תינוקות בבית.. לגבי בנך ,שהיה רגיל להיות הקטן עד שהתאומות נולדו, וכעת הוא אמור להיות הגדול, והמבין והמתחשב, זה נראה לי מאוד טבעי שהוא ינסה להחזיר לעצמו את מיקוד תשומת הלב. נשמע שגם הוא במצוקה וההתנהגות שלו היא דרך לבקש אהבה ותשומת לב. רציתי להציע לך משהוא קטן שאולי לא יפתור את המצב אך בהחלט יוכל לעזור. העומס עלייך הוא עצום, ולכן ברור שקשה לך להקדיש זמן לכל ילד לבד. יחד עם זאת ההצעה שלי היא לנסות להקדיש לילד הגדול ולאחותו, לכל אחד בנפרד , חצי שעה בשבוע שבהם את רק איתם. אם קשה לך למצוא זמן לשניהם אז תתחילי רק עם הבן מכיון שהוא כנראה הכי זקוק לזה כרגע. הזמן הזה הוא יום ושעה קבועים, ובחצי שעה הזו הילד יודע שזה הזמן שלו איתך לבד, והוא יכול לבחור מה עושים בזמן הזה. חשוב שזה יהיה מוגבל בזמן, ושזה יהיה קבוע. למרות שנראה שחצי שעה זה מעט, זה עדיין יתן לו את התחושה שיש זמן שמוקדש רק לו. ולגבי סצנות הקנאה, נסי לא להראות לו שאת מתרגשת מכך. ברגע שהוא מפסיק עם הסצינה תנסי למצוא משהוא לשבח אותו. וכמובן להראות ולהגיד לו בהזדמנויות שונות שהוא אהוב . אני מאמינה שעם הזמן זה יפחת, והכי חשוב שתדאגי גם לעצמך, קחי זמן גם לעצמך לנוח ולהרגע ,זה חשוב לא פחות משאר המטלות. בהצלחה! מאיה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר