מה אומרים לילד שאביו לא בא לקחתו הסדר הראיה דחוף לי !!!עצה מקצועית

האב כועס על תשלום כלשהו והחליט כי לא בא לקחת ילדו בן השש. האב לא הגיע בזמן והילד מבקש מן הסתם לדעת ואני אומרת לו שישאל את אביו אבל זה לא עונה לטלפון של בנו. אזי מה? משקרים לילד שאבא רק שכח? רק נסע מייפים לו המציאות? או פשוט אומרים לו שאבא התקשר יותר מוקדם והוא כועס על משהו שקשור לתשלום והודיע כי לא רוצה לקחתו היום. שזו המציאות אומנם כואבת אך מסבירה לילד מה קורה. ואני כאמא לא רוצה לשקר לו.אך במקביל מחזקת אותו שאולי אבא ירגע ושאני יהיה תמיד איתו בכל מצב -כעס ,חולי ובכל מצב?

חבל שהוא מעניש את הבן שלו

על משהו שקרה ביניכם.

הילד לא אמור לדעת על מה אתם (ההורים) כועסים זה על זה! זה לא עניינו

והוא לא צריך להיות מוטרד מבעיות כבדות אלה שלכם. את בתור הורה אמורה לתת לו כתף והגנה גם נפשית בכל מה שיעבור בחיים, לכן, עדיף כמובן להרגיע ולומר שכנראה אבא לא יכל להגיע מאיזו שהיא סיבה חשובה, אולי קרה משהו בעבודה וכד'...העיקר שהילד לא יהיה בינכם כמו בין הפטיש לסדן כי הוא יסבול מזה מאוד וייפגע בבטחון העצמי שלו. היי חכמה ולא צודקת...

את זה אני יודעת אבל..אפשר עצה מקצועית!!!

לא אוכל לומר את זה ולשקר לעד. אם אביו לא בא לקחתו אז כל הזמן לשקר לילד וזה בסדר?

שאלתך מתאימה לפורומים מקצועיים

כמובן שאי אפשר כל הזמן לשקר, זה יהיה לא אמין. לכן, הטוב ביותר הוא אם זה אפשרי, לערוך שיחה עם הגרוש (האבא) על אכזבת הילד ופגיעותו, ואחריות האב על כך. בכל אופן התייעצי עוד בפורומים המקצועיים, למשל: http://www.familyplus.co.il/Default.asp?sType=0&PageId=854&MH=5
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר