בת 3.5 נתנה לי סטירה

שלום, הבת שלי בת 3.5 נתנה לי סטירה כנראה הרגזתי אותה ... כמו כן היא קוראת לי מדיי פעם "מפגרת" כפי הנראה היא שומעת את המילה מילדים בצהרון שיש לי בבית. כיצד עלי לנהוג על מנת שהיא תפסיק? היא לא מקשיבה לי וכל העונשים שנתתי לה לא עוזרים.. עם אבא שלה יש לה יותר כבוד ופחד.. הוא יותר קשה איתה ואילו אני רכה אליה.

בת 3.5

תשמעי אני בת 15 ואני בשוק איך את נותנת לילדה לקרוא לך מפגרת מידי פעם או לתת לך סטירה. אני מבינה את הכאב שלך והכל. אבל את צריכה לעמיד אותה בעובדות אפילו שהיא קטנה והכל אבל אלה החיי'ם היא צריכה להבין יותר מהר את הטעויות שלה בחיי'ם שלא יחזור על עצמן ואני במקומך הייתי גם מתנהגת קשה איתה כי את אבא שלה היא יודעת לכבד והיא מפחדת ממנו וביאי נגיד ככה גם מאבא שלי אני מפחדת באמת אבל אני למדתי לכבד את ההורים שלי שווה בשווה אפילו שהם גרושים! בהצלחה

זה נורמלי לחלוטין...

זה קורה בגילאים הללו, מה שחשוב הוא שתשימי לזה סוף, תתני לה להבין שאת כועסת מאוד ותשתדלי להיות פחות רכה איתה. הסיטואציה שלי עם בנותי ובעלי זהה, הן הרבה יותר מחשבנות לו מאשר לי, לפני כשנה הייתי ממש מכה, ויתרתי על הכל ולא הבנתי כמה אני הורסת, היום אני יודעת לעמוד על שלי ולחנך כראוי, ורק אני נהנית מהפרי. אל תייחסי חשיבות לסטירה ואל תזכירי לה, אם זה יקרה שנית תענישי אותה, ושתבין טוב טוב מה היא עשתה. בהצלחה.

מה זה נורמאלי??

מה זה נורמאלי נגיד והבת שלך תבוא ותביא לך סטירה נשמע לך הגיוני . עם הילדה הזאת צריך ללכת איתה בדרך הקשה לא מכות וקללות ברור שלא. אבל ללכת איתה ככה:היא רוצה ארטיק אז לא להביא לה ושתבכה עד מחרתיים. חוצפה עלאק נורמאלי.

בת 3.5 נתנה לי סטירה

שלום, הבת שלי בת 3.5 נתנה לי סטירה כנראה הרגזתי אותה ... כמו כן היא קוראת לי מדיי פעם "מפגרת" כפי הנראה היא שומעת את המילה מילדים בצהרון שיש לי בבית. כיצד עלי לנהוג על מנת שהיא תפסיק? היא לא מקשיבה לי וכל העונשים שנתתי לה לא עוזרים.. עם אבא שלה יש לה יותר כבוד ופחד.. הוא יותר קשה איתה ואילו אני רכה אליה.

את צריכה לבדוק אם לא עשו לה....

את אותו הדבר בגן. או שהיא ראתה מישהו אחר אומר "מפגרת" ונותן או נותנת סטירה. כי ילדה בת 3 לא אמורה לדעת להגיד ולעשות דברים כאלה אלא אם כן היא נחשפה לזה בדרך זו או אחרת.(אולי טלויזיה) אל תזניחי תבררי איתה. בהצלחה (ובעדינות). קובי.

ל-54july

כמה נקודות למחשבה.... - החל מגיל 2-3 מתחיל גיל המרד של הקטנטנים (ממש כמו גיל ההתבגרות של הגדולים), הילד מגלה שיש לו יכולות ורוצה להחליט ולקבוע כיצד יעשו הדברים. -חוקים וגבולות מאוד חשובים להתפתחותו התקינה של הילד ולכן כל ניסיון של הילד להכות (גם אם "הרגזת אותה") יש למנוע באסרטיביות ולא לאפשר. -עונשים אינם עוזרים מפני שהם מלמדים את הילד להעניש אותנו בחזרה ויוצרים תיסכול וכעס. - כשיש הבדלים בין ההורים בחינוך הילדים (אמא רכה ואבא קשה) אנו משדרים לילד מסרים כפולים (למשל:אמא טובה ואבא רע), מה שיוצר החרפה של ההתנהגות ומאבקי כוח קשים יותר. - ייעוץ והכוונה הורית יכולים מאוד לשפר את האווירה המשפחתית. מקווה שעזרתי. רחל לוי- יועצת משפחתית ומנהלת "משפחה פלוס" מצ"ב כתובת אתר.

בנושא סטירה

שבתך מדברת אליך לא יפה אל תגיבי לה כמו שנאמר "אם אין קהל אין הצהגה" וכשהיא מדברת אליך יפה לתת לה משוב חיובי על כך לגבי המכה את צריכה לדעתי להסביר לה שלא מכים אך במקביל להגיד לה מלטפים וללטף אותה. אני עובדת עם ילדים ואמא בעצמי וזה עוזר סבלונות עונשים לא עוזרים הם מחמירים את המצב בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר