חוסר שינה

חוסר שינה

יש לנו בן, בן 9 חודשים והוא לא יודע לישון לילה שלם. למעשה לא לילה שלם אנחנו מבקשים אלא כמה שעת רצוף. הוא יונק, ללא תוספת בקבוק. הוא הולך לישון בשעה 8 בערך בשעה 11 - 12 הוא כבר מתעורר, (אחרי שכל מהלך ה 3 שעות האלה הוא מתעורר וחיבוק או להשיב את המוצץ מחזיר אותו לישון מידי). ואז משעה 12 בלילה עד לבוקר כל שעה וחצי שעתיים הוא מתעורר, יונק ובד"כ חוזר לישון מיד. אבל זה נורא שאין כמעט רציפות של שעתים שינה. אנחנו ההורים לא ממש מתפקדים בעבודה, עצבנים בבית וכשהוא בלילה קם אנחנו תשושים לחלוטין. מה עושים? יש דבר כזה רופאים להפרעות שינה אצל ילדים? קראתי שהפנו כאן למעבדת השינה באוניברסיטה? דרך אגב - נתנו לו בערב בקבוק חלב, וגם חלב עם דיסה וגם כשהוא קם נתנו לו בקבוק חלב וכלום לא עזר. הוא פשטו קם כל שעה וחצי - שעתיים. יש עצה ?!

חוסר שינה - מצב מוכר

היי! קראתי את מכתבך לגבי בנך בן ה 9 חודשים. קודם כל אני מבינה לליבך - לי יש שני ילדים, הגדולה בת 8 כיום והקטן בן 5. כשהבת הגדולה שלי החלה לישון שנת לילה קצופה זה היה בדיוק 3 שבועות לפני הלידה השנייה... והבן שלי היה נודניק בלתי נלאה - כל 20 דקות היה קם ופשוט צורח בלי קשר לאוכל, גזים או כל דבר אחר. כך שלא ישנתי לילה רצוף בערך 6 שנים!!! הוא החל לישון לילה שלם בערך בגיל 3 (מ 7 וחצי בערב עד 6 וחצי בבוקר, מקסימום עם קימה ב - 1-2 בלילה לאכול וחוזר לישון). הלכתי לרופאי ילדים בוכה ומתחננת שיתנו לילד משהו כדי שירדם למשך שעתיים רצופות ונאמר לי בשום פנים ואופן לא ! הם כנראה חשבו שאני עובדת עליהם או משהו כזה. רק מי שלא ישן רצוף כל כך הרבה זמן יבין את מה שעבר עלי... לא נהוג לתת לתינוקות משהו כדי שירדים אותם, אלא אומרים בד"כ "סבלנות זה יעבור עוד כמה חודשים..." אין לי אלא להשתתף מעומק ליבי לגבי חוסר השינה שלך. אולי ישנה אפשרות לתת את הילד ללילה בשבוע לסבא/סבתא ופשוט לישון כמו שצריך, או "לגנוב" שעה פה ושם כשהילד ישן אחה"צ... הלוואי ותמצאי פתרון!!!! ביי ובהצלחה

חוסר שינה

איך הצלחתם להחזיק מעמד כל כך הרבה זמן? מצבי בדיוק כפי שתארת ואני לא מוצאת פיתרון גם לא מוצץ ולא חיבוק רק הנקה 5 דק' ואז כל שעה. איך זה השתנה אצלכם?

חוסר שינה

יש לנו בן, בן 9 חודשים והוא לא יודע לישון לילה שלם. למעשה לא לילה שלם אנחנו מבקשים אלא כמה שעת רצוף. הוא יונק, ללא תוספת בקבוק. הוא הולך לישון בשעה 8 בערך בשעה 11 - 12 הוא כבר מתעורר, (אחרי שכל מהלך ה 3 שעות האלה הוא מתעורר וחיבוק או להשיב את המוצץ מחזיר אותו לישון מידי). ואז משעה 12 בלילה עד לבוקר כל שעה וחצי שעתיים הוא מתעורר, יונק ובד"כ חוזר לישון מיד. אבל זה נורא שאין כמעט רציפות של שעתים שינה. אנחנו ההורים לא ממש מתפקדים בעבודה, עצבנים בבית וכשהוא בלילה קם אנחנו תשושים לחלוטין. מה עושים? יש דבר כזה רופאים להפרעות שינה אצל ילדים? קראתי שהפנו כאן למעבדת השינה באוניברסיטה? דרך אגב - נתנו לו בערב בקבוק חלב, וגם חלב עם דיסה וגם כשהוא קם נתנו לו בקבוק חלב וכלום לא עזר. הוא פשטו קם כל שעה וחצי - שעתיים. יש עצה ?!

אכן, בגיל 9 חודשים כבר אמורים לישון את רוב הלילה

זה אמנם מאוד אינדיווידואלי, ויש ילדים שעדיין אוכלים בקבוק או הנקה אחת בלילה, אבל בעיקרון ארוחות הלילה בשלב הזה הן כבר לא צורך אלא הרגל (שדרך אגב, גם מזיק לשיניים שבטח כבר התחילו לצמוח). הבעיה היא שזה הרגל שמאוד קשה להיגמל ממנו... מה עושים? קודם כל לוקחים בחשבון שזה שלב קשה מאוד לילד, ולכן יהיה לו קשה, הוא יתעקש לקבל את שלו, וגם לכם יהיה קשה לסרב ולשמוע אותו בוכה. בעיקרון צריך לבדוק שהוא מקבל מספיק קלוריות במשך היום. אם הוא באחוזון סביר + אוכל טוב במשך היום לא צריכה להיות בעיה. המטרה שלכם צריהכ להיות ניתוק בין האוכל או ההנקה לבין שינה. הילד צריך למצוא לעצמו דרכים חדשות להירגע ולהירדם. אפשר ללכת על גישת ה"מפסיקים את כל הארוחות בלילה" ואם הוא מתעורר אפשר להציע מים, מוצצי וכו', ולהחזירו לישון, ואפשר ללכת יותר בהדרגה ולהחליט שמאפשרים ארוחה אחת (נגיד ב12), ואחר-כך עד 5 אין יותר הנקות/בקבוקים. לאחר שמצליחים בזה, מורידים גם את הבקבוק באמצע הלילה. אתם צריכים להרגיש עד כמה שאפשר טוב עם מה שבחרתם לעשות. מה שיכול לעזור הוא הידיעה שזה בדרך כלל באמת לא צורך פיזיולוגי. האוכל כאוכל כבר אינו נחוץ, הוא פשוט התרגל להירגע ולהירדם עם אוכל, והגיע הזמן לעבור הלאה וללמוד דרכים אחרות. רבה פעמים אם מדובר בהנקות, אפשר להשתמש ב"שיטת האבא" - אבא, מה לעשות, לא יכול להניק, ולכן הוא יאלץ למוא דרכים אחרות להרגיע את הילד. אם זאת, לפעמים אם אימא מחליטה שהיא לא נשברת ומאפשרת הנקה, עצם המגע איתה יכול להרגיע (כי הוא מקושר אסוציאטיבית להרגעה). תצטרכו לנסות ולראות בעצמכם. בכל מקרה - זה כאמור קשה מאוד בלילות הראשונים, אבל אחר-כך הילד לומד שאין יותר אוכל בלילה ומוצא לעצמו דרכים אחרות להרגע (מוצץ, חיתול/בובה, התנוענעות במיטה וכו'). אני מאוד ממליצה על ספרו של אבי שדה "לישון כמו תינוק". אם תראו שאתם לא מצליחים להתמודד לבד (או שמלכתחילה אתם רוצים ליווי לתקופה הקשה הזו) אפשר לפנות למעבדת השינה שאבי שדה מנהל במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. שיהיה בהצלחה! רינת (אני מדריכה ומייעצת להורים ומחנכים בגיל הרך).

חוסר שינה

שלום לך רינת ענתה תשובה מקצועית וממצה, אני רק רוצה להוסיף שמהנסיון עם שני תינוקות שהפסיקו להם את ארוחת הלילה -אחת קודם ואחר-כך את השניה, זה עובד!! לאחר שניים שלושה לילות לבנים (בחרו את סוף השבוע) התינוק למד להרדם בעזרת מוצץ וליטוף קל. מאחלת המון הצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר