כך מרגישים אחרי גט ו/או אחרי גיל 40?

(נכתב אמש) העתיד מעורפל, ולא אופטימי, העבר - רק מחפשת היכן טעיתי, למה עזבתי את החבר ההוא מהתיכון אולי איתו היה יותר טוב.... למה לא המשכתי ללמוד באונ' אולי מצבי הכלכלי היה יותר טוב...... למה בחרתי את האקס שלי, שאם לא כן אולי היום מצבי היה אחרת - נשואה, עם גבר אוהב ומפרנס. מרגישה אבודה ומנוצחת במערכה הראשונה של החלק הראשון של החיים, מעניין איך תהיה המערכה השנייה, האם אסיים אותה לבדי? או שמא עם בן זוג מלטף את ראשי. ממש לא טוב לדבר כבר על הסוף תמיד בשעות המאוחרות האלה כל הדכדוף צף לו ועולה, עדיף כבר היה ללכת לישון או לחכות ליום ראשון (טוב, זה היה סתם בשביל החרוז, חחחח) איך אתם מרגישים אחרי גט? או אחרי גיל 40 בכלל, (התגרשתי לפני שנה) לא ממש חיה את העתיד גם לא את ההווה הראש יותר מידיי בעבר חשבונות, שיקולים, תהיות האם ככה זה? או שמא הלכתי לאיבוד?

קארל 13 יקרה

קראתי את מה שכתבת והתרגשתי. כי יש שם שאלות אמיתיות, ותהיות, והרבה רגש וגם עצב. אבל תוך כדי קריאה עלה בראשי שיר שקראתי פעם "הדרך שלא הלכתי בה" (בתרגום חופשי) או באנגלית The road not taken . בכל צומת בחיינו עלינו להחליט, ולאחר זמן לגלות אם הלכנו בדרך הנכונה או לא. אני מאמינה שברגע נתון, החלטת את החלטות הנכונות בהתאם לנתונים של אז..לא חכמה לחשוב שהיית צריכה להחליט אחרת, בדיעבד. כי היום הנתונים אחרים, יש לך נסיון חיים אחר, התנאים אחרים. על כן אולי עדיף להוציא אנרגיה לא על מה שהיה אלא על מה שיהיה. על תוכניות לעתיד. ואם את מרגישה מבולבלת, האם חשבת על מספר שיחות עם בעל/ת מקצוע כדי לעבד את הפרידה ואולי גם את הגיל? זה יכול להיות לטווח קצר בלבד. יש לי חברה בת 49 שפתאום הבעל עזב והתגרשו. והיתה ..לא צריכה לספר לך. הלכה לעובדת סוציאלית (אפילו לא פסיכולוגית) המתמחה ב"פרידות" ולאחר כ-8 מפגשים התאפסה, חזרה אל עצמה. המפגשים היו קשים לה, בכתה, עשתה חשבון נפש (נכון, אי אפשר בלי, אבל זה היה תוך כדי תמיכה) וכיום היא מרגישה מחוזקת ופתוחה לנסות שוב. המשיכי להיות אתנו, מושיטים יד לתמיכה. ומאחלת לך שקט נפשי, והתחלה חדשה גם בגיל 40. העתיד עוד לפניך. קרן

צודקת....

במקרה שלי דווקא אני היא זו שרצתה להתגרש. בהחלט היה מתאים לי שיחות כלשהן....

שלום רב לך care

את למעשה מתייחסת לשני דברים. לגרושין ולגיל שלך. אם החלטת להתגרש, עם כל הכאב שיש בדבר זוהי נחלתם של רבים כי זוגיות זה דבר מורכב וקורה שהיא לא מחזיקה מעמד. זה למעשה מאורע בפני עצמו ואני לא חושב שהוא קשור לגיל. לי נראה שאת בגיל שבהחלט מאפשר לך להתחיל בפרק ב' של החיים. תאמיני לי, כשאני אומר לך שאת צעירה, אני יודע מה אני אומר כי אני הייתי בן 40 לפני הרבה הרבה שנים. ואני מאחל לך שתמצאי בן זוג כלבבך,ואני גם משוכנע שהוא מצוי במקום כל שהוא. וברכתי לך שתזכי לעוד הרבה שנים יפות וטובות. שלך בברכה ראובן

וואו, המון תודה ראובן, מהפה שלך לאלוהים.

כיף לשמוע שאני צעירה.... כל טוב גם לך וחג אביב שמח
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה נפשית
בחר
בחר