מה לעשות?? נואשת...

בעלי בדיכאון. זה מחמיר בימים האחרונים... הוא עכשיו ישן... חזר מהעבודה מוקדם... אני סבלתי מדיכאון בעצמי ובכל זאת אני לא יודעת מה להגיד לו... אני יודעת מה לא לומר ומה לא לעשות אבל אני חסרת אונים. כואב לי כל כך עליו כי אני יודעת כמה זה קשה. אני אוהבת אותו ורוצה להקל עליו קצת. יש למישהו רעיון איך להקל עליו? זה מאוד קשה לחיות לצד מישהו עם דיכאון. עכשיו אני מבינה כמה היה לו קשה כשאני הייתי בדיכאון... מה לעשות?? הכל נדחה. אין לו כוחות לעשות כלום... אנחנו צריכים לחפש דירות להשכרה וזה נדחה... הוא אומר לי שקשה לו... ואני מוצאת את עצמי שותקת. מה אני אגיד לו? שיהיה בסדר?? אני יודעת שזה לא רק שלא מקל אלא גם מרגיז... הוא בטיפול. לוקח כדורים שלא עובדים. הוא לא רוצה לדבר עם המטפלת. הוא אומר שהוא לא יודע מה להגיד לה... בבקשה... אשמח לשמוע רעיונות... עצוב לי עליו...

זה נכון. זה באמת קשה מאד...

והעובדה שהיית שם, בדיוק במקום בו הוא נמצא עכשיו נותנת ל-ך הרבה יתרונות בהבנת הקושי שבמצב, ול-ו את האשה שיכולה להבין אותו ולא לייחס לו דברים שיכולים רק להעיק יותר ולהקשות. אבל נראה שהיתרון שבמצב הפך להיות גם החסרון שבו. ההזדהות שאת חשה עם הקושי שלו, עם היסורים, עם חוסר האנרגיה, עם הנירפות, משתקים אותך עד לתחושת חוסר אונים... את, שהיית במקום הזה, יודעת טוב מאיתנו מה עוזר. מה יכול לעזור. חשבי לרגע, מה עזר לך. מה הוציא אותך משם. דווקא במקום הזה, את היא היחידה שבאופן אוטנטי יכולה להגיד שיהיה בסדר. עברת את זה ואת בסדר היום. טופלת ויצאת מזה (אני מסיקה זאת מזה שכתבת שהיית בדיכאון), ולך יש הכח לדבר על היכולת להחלים ממשברים כאלו. היית רוצה לשתף אותנו יותר במה שעבר עלייך? בדרך בה את התמודדת? לספר, מה הוציא אותך משם? מה נתן לך תקווה בימים קשים? מי היה לצדך? מה ממה שאמרו לך הפיח בך כוחות? נשמח לשמע ולבדוק יחד אתך, מה מכל אלו יכול לשמש אותך היום ככלי לעזור לבעלך... שלך לחן

asylum שלום רב לך.

יש משהוא דומה בכל סוגי הדיכאונות אך הגורמים לדיכאון יכולים להיות שונים ולאור זה גם הטיפול בדיכאון שונה מאחד לשני. יש מקרים רבים רבים שבטיפול משולב של תרופות ושיחות אפשר להתאושש ולצאת מן הדיכאון.לגבי התרופות, יש מגוון גדול של תרופות אנטידיכאוניות וכל אחד עשוי להגיב לתרופה אחרת, ולמינון מסויים של תרופה ולכן יש טעם להיות במעקב מתמיד כשנמצאים בטיפול. אשר לטיפול ההתנהגותי בשיחות, כאן מנסים המטופלים לברר לעצמם בעזרת המטפל מה הוא הדבר שעשוי לגרןם לדיכאון. יכולים להיות הרבה גורמים שאנחנו לא מודעים להם ובשיחות ולהבהיר אותם בשיחות ולאור זה לדעת איך להתנהג כך שהשפעת הגורמים תהיה מועטה עד כמה שאפשר. נראה לי שאם תעודדי אותו ותתמכי בו הדבר עשוי להקל עליו, ואני מאחל לו שיתאושש ולך שתרגישי שאת במשפחה חמה ואוהבת. ראובן
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה נפשית
בחר
בחר