נוירוטית

נוירוטית

שלום, אמרו לי שאני נוירוטית... אם מישהו יוכל להסביר לי מה זה בדיוק נוירוטיות??? וגם אם אפשר לטפל בזה תודה.

אורה

להיות נוירוטית משמעו ללקות בסוג של הפרעה כמו דיכאון או חרדה או אובססיה, (וישנן עוד). ההפרעות הללו, למרות שחלקן איננו מפריע לתפקוד היומיומי גורם סבל רב ללוקה בהן. הטיפול בנוירוזות יכול להיות או ע"י מתן תרופות או ע"י טיפול פסיכולוגי, ויש נטייה לשלב בין השניים להשגת תוצאות אפקטיביות יותר. רוצה קצת לספר עלייך? מה קורה לך, מה את מרגישה שהביא את הרופאים לאבחן אותך כנוירוטית? בואי דברי אתנו. לפעמים הדבור על מה שמציק, שמעיק, יוצר תחושה של הקלה גם כשהמצב לא קל... אנחנו כאן, לחן

אורה יקרה

רציתי להוסיף כמה מילים לדבריה של לחן. כל אחד מאיתנו כועס לפעמים. יש אפילו מצב שהכעס מלווה בהתפרצויות כמו צעקות, ובכיות. יש אנשים שאצלם הכעס בא לידי ביטוי בצורה יותר חריפה, צעקות חזקות יותר, ואפילו זריקה ושבירה של חפצים. אנשים כאלה גם מתפרצים לעתים קרובות יותר. וכמו שאמרה לחן, זה אמור גם להתבטא בדיכאון, בחרדה ובתופעות נוספות של פגיעה נפשית. במקרים רבים המצב הנוירוטי נגרם מפעילות מוגברת של מערכות עצבים מסויימות והפרשה לא מבוקרת של חומרים שמופרשים מקצוות עצבים או של הורמונים. ניתן לטפל במצבים כאלה בצורה תרופתית וכיום ניתן להתאים תרופות במינונים מתאימים כל שלא תהיינה תופעות לוואי, וניתן גם לטפל על ידי שיחות עם אנשי מקצוע מוסמכים וטובים. מה שאני הייתי מציע לך, זה בכל פעם שאת מרגישה לחץ, שבי ליד המחשב וכיתבי לפורום מה את מרגישה. תוציאי את המתח שלך בכתיבה והתגובות השונות עשויות להרגיע אותך. מאחל לך שבת נעימה וכל טוב. נתי

בעיקר פחדים

הנוירוטיות אצלי לא מתבטאת בהתפרצויות או התקפות זעם, בדיוק להיפך. היא מתבטאת בפחדים וברגשות אשם על לא כלום, אם מישהו קרוב אליי לא התקשר אני חושבת כי אני עשיתי משהו ומרגישה אשמה ומתקשרת אליו ואם הוא לא עונה אני עוד יותר מפחדת ונכנסת לסרטים... עד שאני מצליחה לתפוס את אותו בן אדם או שהוא חוזר אליי. אני נכנסת לאובססיות וזה מרחיק אנשים ממני. אני גם פוחדת לפעמים לעמוד על שלי במריבה כי אני מפחדת שבגלל זה אותו בן אדם לא ירצה לדבר איתי אחר כך... אני רוצה לטפל בזה כי רע לי עם כל הפחדים האלה. למרות שכמו שאמרת אני חיה חיים רגילים עם עבודה מסודרת שיש לי בה מעמד דיי טוב ויש לי חברים ואני יוצאת ומבלה הרבה אבל אני שונאת את התקפי הנוירוטיות האלה זו הרגשה שפוגעת בי וגורמת לי להציק לאחרים בצורה כפייתית. תייעצו לי איך להימנע מלהרחיק ממני אנשים.

אורה

נראה לי שעם מוטיבציות גדולות כל כך לטפל בנוירוזות שלך, את עשוייה להתגבר עליהן די בקלות. מה שאת מתארת היא פגיעה באיכות החיים שלך. מה שמצטייר כנסיון לקרב אלייך אנשים בצורה כפייתית מביא להיפוכו של המאמץ שלך ומרחיק אנשים ממך. אני מבינה שאת מבינה מה את עושה רק שאת מרגישה שאין לך שליטה על מה שקורה לך, מה שמביא אתו גלים של פחד וכפייתיות חדשים. הידיעה הטובה היא שניתן לטפל בכל אלו. נתי, מת"ן2, הרחיב קצת את הדיבור על הרקע הפיזיולוגי להתפתחותן של הנוירוזות ונראה לי שבסופו של דבר תיאלצי לפנות לקבל טיפול נפשי מקצועי. קשה להתגבר על פחדים וחרדות ועל כפייתיות לבד. טיפול מקצועי אמור לקצר לך את הדרך לאיכות החיים אותה את מבקשת לעצמך. המשיכי לדבר אתנו. ספרי לנו מה עובר עלייך, הפורום הזה יודע להקשיב ולהכיל, להרגיע ולהכניס דברים לפרופורציות. וזה חשוב. אבל חשבי גם על פנייה לאיש מקצוע לקבלת עזרה. מה את אומרת על זה? לחן

קשה לי

אני מודעת למצב שלי וגיליתי שהפחדים האלה ורגשות האשם האלה מקורם בהפרעה נוירוטית לפני כמעט שנה ומאז אני רוצה ללכת לטיפול מקצועי, לפני שלושה חודשים כאשר הייתי אצל רופאת המשפחה בגלל בעיית בריאות אז היה לי רגע של אומץ וביקשתי הפניה לפסיכולוג של בריאות הנפש בעיר מגוריי, אבל מאז ההפניה נמצאת בתיק ואין לי אומץ להתקשר ולהזמין תור. המודעות שלי למצב שלי באמת הקלה עליי והתדירות של הפחדים ירדה, אבל בכל פעם שקורה משהו קטן, כמו שמישהו לא עונה לי או שהיתה אי הסכמה על משהו עם מישהו מתחיל לי התקף נוירוטי שנמשך כל היום אף על פי שאני יודעת שלא עשיתי כלום ואני יודעת שאין סיבה, הלב שלי עדיין נסחט מהפחד ומקשה עליי את הנשימה... הנוירוטיות גם גורמת לי להיות לחוצה בכל פעם שאני מדברת עם מישהו לא מוכר או עם מישהו בעל מעמד יותר גבוה משלי בעבודה, ולכן אני מעדיפה לשתוק מה שמוציא לי שם של סנובית או מתבודדת שלא אוהבת חברה וכך לא רק שאני מרחיקה אנשים אלא אני גם מונעת מהם להתקרב אליי ממה ההפרעה הזאת נגרמת? האם מדברים שעברו עליי בילדות? או אוליי זה כבר טבוע מלידה ומתפרץ באיזשהו שלב בחיים? כשמופיעים הלחצים והאובססיות יש לי גם טיקים

למה אתם לא מגיבים?!

למה אתם לא עונים לי?! הבטחתם לייעץ לי ולעזור לי אז איפה אתם???

התאזרי בסבלנות אורה

אני בטוחה שימשיכו לעזור לך היום , זה רק תחילת היום ועוד מוקדם . ייתכן שהדברים שאת סובלת מהם התפרצו , או אעז ואומר שהתחילו , בגלל דברים שקרו לך .

אורה

הצורך הדחוף שלך במענה שלנו מצביע בעיני על הסבל הגדול שלך. אני יודעת כמה אנשים שיש להם פחדים וחרדות סובלים, והסבל מושלך על תחומי חיים רבים כמו שאת חשה ומסבירה לנו. יש קושי אמיתי לנהל חיים איכותיים, שקטים, עשירים, כשהם מופרעים לעיתים ע"י התקפי חרדה, כשהצורך להיות מוקפים ע"י אנשים איננו מסופק ואנשים רק מתרחקים והולכים ואנחנו מרגישים שאנחנו מאבדים שליטה על מלאכת החיים שלנו. לא בכדי פנית לרופא המשפחה שלך ובקשת הפניה למטפל מקצועי. את מרגישה בתוכך שזהו הפתרון האפשרי הכמעט יחיד שקיים. אני יכולה להמשיך להמליץ לך לא לפחוד לפנות אליו. אני יכולה לדבר אתך על כמה את יכולה להעזר, על כמה הטיפול היום הוא אפקטיבי, על כמה החיים שלך יכולים להשתנות מן הקצה אל הקצה ולהתמלא בכל אותם דברים שהיום את רק עורגת אליהם והם אינם. את לא יחידה שמהססת לפנות לטיפול. אין לי מושג מה גורם לך להרתע מפניה כזו, ואשמח לדבר אתך על כך. בכל מקרה, חשוב לי מאד לחזור שוב על הדברים שכבר אמרתי בדבר חשיבותו של טיפול במקרים של הפרעות חרדה, מפני שהטיפול הוא אפקטיבי מאד מאד ובאמת יכול להעניק לך את החיים שאת כל כך רודפת אחריהם, והם- בחסות החרדות- הולכים וחומקים ממך. חג שמח לך יקירה. את באמת יכולה להיות אופטימית בחג הזה, מאחר ויש מזור לבעיותייך. החג הזה יכול להיות חג החירות הפרטי שלך, בו תשתחררי מהידיעה שלנצח תמשיכי להתייסר. את יכולה לצאת לחופשי מתוך כלא החרדות שלך. מחבקת אותך ומזמינה אותך להמשיך לכתב לנו. לחן

התאזרי בסבלנות אורה

אני בטוחה שימשיכו לעזור לך היום , זה רק תחילת היום ועוד מוקדם . ייתכן שהדברים שאת סובלת מהם התפרצו , או אעז ואומר שהתחילו , בגלל דברים שקרו לך .

אורה

הצורך הדחוף שלך במענה שלנו מצביע בעיני על הסבל הגדול שלך. אני יודעת כמה אנשים שיש להם פחדים וחרדות סובלים, והסבל מושלך על תחומי חיים רבים כמו שאת חשה ומסבירה לנו. יש קושי אמיתי לנהל חיים איכותיים, שקטים, עשירים, כשהם מופרעים לעיתים ע"י התקפי חרדה, כשהצורך להיות מוקפים ע"י אנשים איננו מסופק ואנשים רק מתרחקים והולכים ואנחנו מרגישים שאנחנו מאבדים שליטה על מלאכת החיים שלנו. לא בכדי פנית לרופא המשפחה שלך ובקשת הפניה למטפל מקצועי. את מרגישה בתוכך שזהו הפתרון האפשרי הכמעט יחיד שקיים. אני יכולה להמשיך להמליץ לך לא לפחוד לפנות אליו. אני יכולה לדבר אתך על כמה את יכולה להעזר, על כמה הטיפול היום הוא אפקטיבי, על כמה החיים שלך יכולים להשתנות מן הקצה אל הקצה ולהתמלא בכל אותם דברים שהיום את רק עורגת אליהם והם אינם. את לא יחידה שמהססת לפנות לטיפול. אין לי מושג מה גורם לך להרתע מפניה כזו, ואשמח לדבר אתך על כך. בכל מקרה, חשוב לי מאד לחזור שוב על הדברים שכבר אמרתי בדבר חשיבותו של טיפול במקרים של הפרעות חרדה, מפני שהטיפול הוא אפקטיבי מאד מאד ובאמת יכול להעניק לך את החיים שאת כל כך רודפת אחריהם, והם- בחסות החרדות- הולכים וחומקים ממך. חג שמח לך יקירה. את באמת יכולה להיות אופטימית בחג הזה, מאחר ויש מזור לבעיותייך. החג הזה יכול להיות חג החירות הפרטי שלך, בו תשתחררי מהידיעה שלנצח תמשיכי להתייסר. את יכולה לצאת לחופשי מתוך כלא החרדות שלך. מחבקת אותך ומזמינה אותך להמשיך לכתב לנו. לחן

תודה אני באמת צריכה את התמיכה שלכם. היום הייתה הרמת כוסית לכבוד החג בעבודה שלי, ולא הייתי כלכך לחוצה מקרבתם של המנהלים ואף דיברתי איתם ברוגע יחסי. אני משתדלת מאוד להירגע ולהגיד לעצמי שאין סיבה להילחץ ומאז שאני בפורום אני מרגישה שאני מצליחה להירגע, מצליחה להתקרב לאנשים ולשוחח איתם קצת ולא להילחץ ולשתוק כשאני מתנשמת בכבדות, אומנם השיחות קצרות ולא עובר זמן רב עד שהחששות מופיעות ואני מתרחקת אבל לפחות זה לא כך מההתחלה... אני מרגישה שלפחות זאת התקדמות, אבל כלכך טוב לי בדקות שאני מצליחה לדבר ברוגע ואני ממש מתבאסת שאני צריכה להתרחק פתאום ונאלמת דום. אני רוצה כל כך שהמצב יישאר ככה, רגוע שליו, שיחה קולחת עם אנשים, בלי חששות בלי פחדים, אני מקווה שהמצב ימשיך להשתפר וכמה שיותר מהר כי זה כלכך כיף להיות שלווה. אני שוב מודה לכם על תמיכתכם ומבקשת שלא תפסיקו לתמוך בי ולכתוב לי כי אז אני שוב נכנסת לחוסר ביטחון של "למה הם לא כותבים לי" "נמאס להם מהנזקקות שלי" ועוד מחשבות, כי זה מה שקרה לי היום כשלא מצאתי שום הודעה ושום תגובה עוד מאתמול.

נננננננננווווווווווווווווווו....................

טוב, אני רואה שלא בא לכם לענות לי וכבר נמאס לכם ממני אז לא צריך!!!!! אני לא יכתוב פה יותר אני ימצא מישהו אחר שיעזור לי........ שלום ולא להתראות

אורה יקרה

איכפת לנו מכל אחד כאן אלא שמטבעו של פורום המענה לא תמיד מיידי- אנו מאד רוצים לתמוך בך כמה שיותר , לעודד ולעזור גם אם לעיתים נדמה לך שעובר הרבה זמן ואין מענה למילותייך. אני מבקשת להעביר לך ממני בקשה אם את יכולה לחשוב על כך שבודאי אנו עסוקים ברגע שכתבת את ההודעה וברגע ששוב ניכנס לפורום נשתדל לענות לך- את מוכנה להיענות לבקשתי זו? כי כואב לי לקרא כמה את סובלת כאשר לא עונים לך מיד-אך דעי- חביבה- אנחנו איתך לאורך כל הדרך!!!! המשיכי לכתוב לנו. נהניתי לקרא שהיום ב"הרמת כוסית" בעבודה היו לך כמה דקות של עדנה- איזה יופי! מאחלת לך הרבה דקות כאלו ובעיקר שמגיע שוב הלחץ נסי להיזכר בדקות הטובות. חג שמח לך יקירה שלנו ושתרגישי טוב מחבקת ואוהבת שירה

נננננננננווווווווווווווווווו....................

טוב, אני רואה שלא בא לכם לענות לי וכבר נמאס לכם ממני אז לא צריך!!!!! אני לא יכתוב פה יותר אני ימצא מישהו אחר שיעזור לי........ שלום ולא להתראות

אורה

ערב טוב , אורה, הייתי עסוקה במענה לפניה קודמת של אחת הבנות החמודות שכותבות אלינו ומבקשות התייחסות .ועד שגמרתי ועברתי אלייך אני רואה שכבר נענית על ידי שירה. ומה טוב יותר מלשמוע שירה? אני רוצה כמו שירה להסביר לך שבלבנו אנחנו איתכם כל שעה וכל רגע. אבל לא תמיד מתאפשר לנו לענות מיידית על פניות. אחרי הכל גם לנו צרכים משלנו. נכון? אז חישבי גם עלינו כי ההתחשבות ההדדית היא מסד ומסר חברתי חשוב מאין כמוהו. לילה טוב לך אורה. ראי אך אור בחייך. אלומה
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה נפשית
בחר
בחר