איזה אתר הוא המדייק ביותר בתחזית? מה דעתכם על bbc?

למאיר-קצת סנגוריה על שרותי החיזוי בישראל...

אני מבין את התסכול הרב שיש כשמשווים את איכות החיזוי כאן לחיזוי האמריקאי, ששם לא אומרים "אולי ירד שלג", אלא: "בשעה חמש יצטברו שני אינץ'"... ובד"כ הם צודקים... אם כן-תזכורת קצרה להבדל המשמעותי בינינו לביניהם: ארה"ב של אמריקה מיושבת מכל עבריה בשכנות ידידותיות, וזוכה לשפע דיווחים בזמן אמת, (דיווחים סינופטיים=מסונכרנים), שמאפשרים לכל תחנת חיזוי לתהות במדויק על קנקנו של כל גוש אויר, עוד בטרם הגעתו לאזורם. אצלנו, לצערנו הרב, אנחנו מבודדים מכל מידע, זאת בשל השילוב העגום של שכנים לא ממש ידידותיים, וים ממערב. והים מהווה בעיה לא פחות גדולה מהשכנים, משום שמרבית מערכות הגשם באזורנו מגיעות מכיוון הים. לכן, חזאי ארץ הקודש באשר הם, סובלים ממחסור חמור בדיווחים בזמן אמת על המתרחש בטווח של מאות/אלפי ק"מ, ולא פעם צריכים להעזר בחושים, אינטואיציה, או מידע מזדמן לגבי טיבם של גושי האויר שבדרך לכאן... (סתם כדי לסבר את אוזנך-אני מרבה לטוס לחו"ל, ןבכל פעם שאני נוחת חזרה ויש עננות בדרך, אני טורח לעדכן את ידידי החזאים המקצועיים שבמשמרת על יציבות האויר מעל לעננים, כפי שהורגשה דרך ישבני הנוסעים במטוס. מידע כזה, הגם שהינו סובייקטיבי ולא מדעי, יכול לשפוך קצת אור על מידת הפעילות האטמוספירית ועוצמתה בגוש העננים) לסיכום, בדידותינו הפוליטית והגאוגרפית היא בעוכרנו, בכלל, ובמיוחד בענייני מזג אויר, וספק אם אי פעם נזכה לשפע המידע שזוכים לו חזאי המעצמה האמריקאית. ואולי ניתן היה לגשר על הפערים באמצעות ציוד משוכלל, או אפילו סיורים אוויריים מסביב לשעון מעל הים התיכון, (חלומו של כל חזאי...) אבל כאן נכנס לתמונה התקציב הישראלי המצומק...

מעולה! ועוד תוספת...

ישראל נמצאת במפגש מדהים של איזורי אקלים וכל סטייה - ולו הקלה ביותר - יכולה לשנות את מזג האויר מקצה לקצה. לכן המידע שאודי פירט הוא כה חיוני!

ועוד תוספת

מעבר לריבוי אזורי האקלים יש עוד סיבה: גודל המערכות כאן הוא מזערי לעומת גודלן בארה"ב. יתכן גשם עוצמתי בכל צפון הארץ בעד במרכז כמעט בהיר, זה נעוץ בהיותנו שוכנים לצידו ים קטן, ים התיכון, (גיגית אפשר לומר) אשר מעליו המערכות שמתפצחות הן בהתאם לגודלו. מספיק שאנו בשולי מערכת כזו השונות בין צפון לדרום תהי עצומה. לחזות כך על ראש סיכה זה רתגר עצום. כשה יורד גשם בניו יורק סיטי בד"כ מדובר בחזית שמתחילה אי שם באפ סטייט ניו יורק וסופה סחלק הדרומי של ורגיניה. לא קשה יהיה לקבוע בכל הערים במרחז הזה שיהיה בהם גשם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר