מחר יום ד, גשם מדיד במס אזורים.באוקטובר הפתעה.פרטים.

א.שנה טובה כתיבה וחתימה טובה לכל צופי ובאי הפורום, מנהליו וכותביו הנאמנים.תודה שוב למי שסייע בתיקון התקלה והראה שאיכפת מהקהילה המפוארת שנוצרה כאן.

ב.נקוה מאוד שבזמן אמת ידעו להיערך גם ללחץ וכמות אשר התגברה כאן מאוד בשנים ובמיוחד בעונה החולפת,בלעדי הצופים הנאמנים ככ כל זה לא היה.

ג.ברוך השם פתחנו ברגל ימין עם תחזית ראשונה שניתנה כאן לגשם מדיד שאכן ירד במקומות לא מועטים,שנדע לתעל ולמקסם את הפוטנציאל הגלום במתן תחזיות ארוכות הטווח עד תום וביעילות ודיוק מירבי כי סהכ לשם זה עבדכם הנאמן כאן, תחזיות למס ימים יש גם במקומות אחרים אך כאן תקבלו את הדיוק המירבי לטווחים רחוקים וכולנו תפילה לבורא עולם שתהא העונה הקרובה ברוכה בגשמים אשר אנו זקוקים להם ובכלל לכל טיפת מים.

ד.תחזית אוקטובר תינתן בעזרתו יתברך לקראת סוף ספטמבר וככלל כפי שנהגנו תמיד בעונות סתיו חורף, כל חודש תינתן תחזית לכל החודש ביומו האחרון של החודש הקודם.

ה.בעניין התחזית לארוע מיוחד.

התלבטתי לא מעט האם לפרסם את התחזית אך בהכירכם את אופן ראיית הדברים בעיניים שלי, כבר ידוע שגם אם הארוע לא " סביר" מפאת התקופה או מפאת עוצמתו אך הסיכויים לתרחיש גבוהים מ70אחוז אפרסם בכל מצב.

אז כעת לאחר שסיכויי זה קיים, אציין שמזג אויר קיצוני עשוי לפקוד את חופי הארץ בימיו האחרונים של חודש אוקטובר.

תרחיש זה מקורו באחד משני המצבים הסינופטיים שאפרט כאן.

מצב ראשון.שקע רום עמוק מאוד סביב 990מ'ב שעושה דרכו מדרום איטליה אל חופי לוב מצרים ואלינו הופך למדיקן ומצפין באופן מהיר.במקרה זה כמויות גשם גדולות מאוד באזור החוף ואף בפנים הארץ ורוחות עזות.

האפשרות השניה שונה מאוד אך בהחלט סבירה.

מאחר ועל פי הצפי שלי אירופה תתקרר מוקדם מידי, אויר קר בשכבות הגבוהות יחדור אלינו מטורקיה והבלקן גם בתאריכים הללו, ויפגוש ים עם טמפ גבוהה יחסית ואז עננות כבדה מאוד נוצרת ממש מעלינו וצפויה להמטיר משך 3 ימים רציפים.פחות רוחות אך ארוע שיזכר מבחינת כמויות גשם שעשויות להיות מאוד לא רגילות במחוזותינו.

כמובן שאעדכן, וללא קשר תחזית לאוקטובר תכלול גם את הארוע הנ'ל.שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם.

תודה רבה מרשמלו!! צום קל וחתימה טובה לכולם!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

תודה רבה מרשמלו על העדכון המעניין.

חתימה טובה לך ולמנהלים בפורום מזג האויר וואלה,emo_38.png

שנה טובה וגמר חתימה טובה מרשמלו ולכל  חברי הפורום.

עושה סקר:

מה מעדיפים?

מדיקאן עצבני או מערכת קרירה עם הרבה גשם?

אני עדיין לא החלטתי, נראה לי אבל שהייתי רוצה לראות מדיקאן 

אם כבר מדברים על סופה חזקה, אני נמצא באיזור טורונטו עם סופה מטורפת כרגע, 100 קמ"ש רוחות וברד בגודל של כדורי פינג פונג (זה מה שרשום באזהרה של אתרי מזג האוויר).

הרעש כל כך מפחיד, דבר שאני לא זוכר בארץ, המון ברקים ובאמת רעמים הזויים, כל רעם פי 100 יותר חזק ממה שהכרתי בארץ ובעיקר מפחיד ומקפיץ את הנשמה, מקווה שלא תהיה מערכת כזאת בארץ.

אם היה אפשר להעלות סרטונים/תמונות הייתי מעלה לכאן 

אם כמה שמדיקן מעניין ונדיר, עדיף את המערכת הקרה עם הפחות נזקים וסכנה לנפש 

תודה מרשמלו על העדכון הדיי מעניין,צום קל ומועיל, חתימה טובה לבריאות ופרנסה טובה לכל באיי הפורום.emo_45.png

גשמים יחלו לרדת במקומות שונים בחוף ובפנים הארץ מהשעה 14.30 לערך.

תודה מרשמלו, האם לדעתך אפשר יהיה להכריז על הגשם הזה כיורה? אמנם זה גשם מקומי אבל לפי מה שאתה מתאר הרבה מקומות יחסית יראו אותו.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

לא.יורה זה גשם נירחב שמכסה אזורים רבים יותר וכמותו( אין הגדרה מדוייקת) אבל לפחות0.2 ממ ברוב המקומות.

בעבר הגדרה ליום גשם הייתה 0.1 ממ.אך 0.1 ממ כאשר יורדים ב5 דק כולם רואים את הכבישים רטובים, אם ירדו בחצי יום לא ירגישו.על כן ההגדרות אינן קבועות.

שנה טובה וגמר חטימה טובה לכל אנשי ומנהלי  הפורום

שיהיה לנו חורף גשום סוער ומהנה בגבול הנסבל כמובן. 

בינתים יבש רצח עלק ירד גשם  עכשיו 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: efrat230074, forumbot, אוהב שלג, לב זהב, zivsob10
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר