צפי לסתיו

*צפי לסתיו הקרוב* כמות משקעים סביב הממוצע כאשר בחלק מהאזורים צפויות כמויות אפילו מעל ובחלק ממוצעות מינוס *לא צפוי הרבה מערכות גשם מסודרות לצד מערכות חזקות שיביאו לכמויות גדולות ואירועים חריגים כולל פעילות ים סופית שגרתית באזורינו שחלקה צפוי להיות גם נרחב ועשיר במשקעים* הים חם מאד יחסית לממוצע ולכן יתכנו אירועי קיצון שיתאפיינו בכמויות גדולות של גשם במישור החוף פרצי רוח ברד וכו... ואפילו יתכן ונראה מדיקנים מסתובבים בקרבתינו ומופעים אורקוליים מיוחדים ולגבי טמפרטורות צפוי סתיו סביב הממוצע עד מעט חם מהרגיל. *צפי לספטמבר* טמפרטורות סביב הממוצע ושני אירועים רטובים כאשר הראשון ב 12 לחודש בצורת טפטופים וגשם קל ומקומי בדגש צפון ומישור החוף *והאירוע השני במהלך השליש השני יותר משמעותי* יתכן גל חום קייצי בסוף ספטמבר ותחילת אוקטובר צפי לחודש אוקטובר יבוא בהמשך...

osamaf100 זה לפי מלתי שורה תתחתונ צםו סתו גשום בלתי צפוי בדיו ממה שמ אואטק אמרו

וא יצא לי לעקום התכונתי להגיד שבשורה התחתונה  צפוי סתם גשום לפיך ולפי מטואטק שיצאו בהצהרה שצפוים גשמים חזקים הסתיו עקב טמפ ים חריגה

אני לא רשמתי סתיו גשום כלל... רשמתי כמויות משקעים סביב הממוצע כאשר חלק מהאזורים ומקומית יזכו לכומיות אפילו מעל וחלק ממוצע ואפילו מתחת וציינתי שהסתיו הקרוב לא יתאפיין בריבוי מערכות מסודרות אלא מעט ואירועים שחלקם חזקים וקיצוניים

osamaf100 זה תמיד ככה זה תחילת הסתיו אף פעם אין מערכות מסודרות לפני נובמבר מערכות הלחץ השולטות הם אפיק ים סוף  מספיק ארוע קיצוני כדי לכסות

נכון מאד אבל בסתיו הקרוב צפויות הרבה עצירות ותקופות יובש יחסית לצד מיעוט במערכות 

osamaf100 מאיפה הבטחון שזהמה שיהי אם אתה הןלך על פי סמך המודלים או האירופאי הוא תמיד טועה הוא טעה גם שנה שעברה ר לא ניראה לי שצריך להסתמך עליהם

חח ממש אני לא מסתמך על המודלים ואם הייתי מסתמך עליהם הייתי רושם סתיו בצורתי ויבש

osamaf100 נכון צןדק יודע מה הם חוזים  שלושה חודשים מתחת לממוצע הם לא נורמלים חוסר הגיון לחלוטין הסיכוי של3 חודשים המודלים יצאו צודקים מבינת אוז דיווק הוא אפסי

חח למה זה נראה שכל פעם את עונה למי שנותן תחזית שהיא טיפה יבשה כאילו את לוקחת את זה אישית.

הסבירות הגבוהה היא שלא יהיה ימי גשם מרובים, שכן יהיו אירועים קיצוניים בגלל ההתחממות הכללית ושיהיה חמים כמו החורף/סתיו האחרון.

נכון, לא יהיו אולו עצירות של שבועות אך גם אם יהיה זה לא דבר שהוא חדש לנו ואנחנו מצפים לדברים כאלה.

נכון לכרגע, מודלים/חיזויים וכל דבר אחר הוא לא מעניין, אני יודע לומר בוודאות שיהיה קריר גם בחלק מהזמן, שיהיה גשום גם בחלק מהזמן ושיהיה גם הפוך בחלק מהזמן, אני מאמין שאני צודק ב100% לגבי האמונות שלי.

בסה"כ אנחנו בישראל בין אקלים מדברי כמעט לבין אקלים ים תיכוני לייט כלשהוא.

כמו כל שנה, עצירות יהיו פה ועצירות יהיו באירופה.

שנה שעברה שהסתיו איחר להגיע רשמו שברגע שהוא יבוא אז באירופה יהיה חורף קליל אבל בסוף כן היה חורף חמים ולא נעים כלל.(למזלי הייתי בצפון אמריקה ככה שזה לא השפיע עליי כלכך).

בכל מקרה, שתהיה עונת משקעים רטובה וקרירה לכולנו :) 

Multiple למה ניראה לך שהחפירות שלך מעניינות אותי אם לא הית תמים היית יודע שהתחזית של המודלים לא עולה על 50 אחוז שזה לוקה בחסר ולא מסתמכים על התחזית האלו הלואי ותבלע תכובע בחודש הבא סבה זה ילמד אותך להיות יהיר חחחחחחחח המודלים לא יודעים לחזות שבוע קדימה אז ל3 חודשים בטחחחחחחחחחחח

ממש הצלחת להוכיח את הטענות שלך שזה מדהים.

חוץ מהתחזית של מרשמלו יש תחזית אחרת שאת מאמינה לה בכלל?

אגב, אני לא תמים, אני מהנדס שמתעסק עם נתונים ולמזלי תחזיות זה לרוב יותר אמין מ50%, ובטח יותר אמין ממשתמש רנדומלי בפורום מזג אוויר של וואלה.

אני אישית לא אוכל שום כובע כי אני בכלל לא חזאי, גם לא חושב שאני כזה (בניגוד אלייך שבטוחה בעצמך ועוד לא ראיתי אותך מביאה שום נתון שלך רק מעתיקה מפורומים אחרים).

לי אישית לא יפריע אם יהיה שמש, גשם או שיפלו דגים מהשמיים אז בואי נסכם שאת לא מצחיקה גם. 

Multiple למה ניראה לך שהחפירות שלך מעניינות אותי אם לא הית תמים היית יודע שהתחזית של המודלים לא עולה על 50 אחוז שזה לוקה בחסר ולא מסתמכים על התחזית האלו הלואי ותבלע תכובע בחודש הבא סבה זה ילמד אותך להיות יהיר חחחחחחחח המודלים לא יודעים לחזות שבוע קדימה אז ל3 חודשים בטחחחחחחחחחחח

למען הדיוק : אם המודלים חוזים סתיו גשום מעל לממוצע אז המודלים נהדרים , אם הסתיו בתחזיות שלהם הוא ממוצע בלבד אז המודלים לא יודעים לחזות שבוע קדימה , נכון?

yosi290657 ממש לא נכון זה ראית עולם שגויה אצלך כמו תמיד אתה רואה דברים רק מצד אחד אף מודל לא עולה על אמינות מעבר ל40 אחוז גם יראה שלג זה לא  יההי אמין יש לך טעות  ענין של סטטיסטיקה הסתברות ככה זה עובד בא=וקטובר יש 5 ימי גשם בממוצע בקושי הסתברות אומרת שהחודש הזה לא גשום מידי ואף לפעמים ימים בהירים עולים על מעוננים נובמבר ודצמבר זה סיפור אחרת לגמרי פה אנחנו מושפעים  ממערכות כאוטיות ו משקעים קפריסאים אין יכולת לחזות טווח כזה רחוק בוא אני ירגיע אותך רואים חורף גם בסוף נובמבר גם בדצמבר וגשם כרגע אז אל תאמין לכל מה שאתה רואה ועוד דבר שתגיע לידע שליי נדבר

את סותרת את עצמך ממש...

"אף מודל לא עולה על אמינות מעבר ל40% (מקודם אמרת 50%)" אבל ה"מודל" שלך "רואה" חורף עד ינואר. 

הנה המודל שלי, 50% סיכוי שיהיה חורף ממוצע, 25% מעל, 25% מתחת, עכשיו לכי תוכיחי אחרי החורף שטעיתי... 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר