תחזית לחודש מרץ יוצאת לדרך.עונה מסתיימת כממוצעת לפחות!

ראשית על מנת לסכם את חודש פברואר.

חודש שקשה מאוד היה לפענח כיצד בכל זאת נקבל מערכת שלג אחר עצירה ככ ממושכת של משקעים,אך החודש הזה שבר את חמשת או ששת השנים האחרונות שהיו נטולות שלג אמיתי בירושלים ו"סופת רוננין" תככב בשנים הבאות לאחר שבאמת הותירה חותם מכובד ותכנס לספרים.

יחד עם זאת ככל הנראה השנה תהיה השנה השלישית ברצף בה רוב נקודות המדידה יראו על עונת משקעים ממוצעת לפחות ובחלק מן הנקודות אף מעבר לכך.כל שנותר הוא להתפלל שגם אותן נקודות אשר כעת מתחת לרף הממוצע יקבלו את מנת חלקן ולא יקופחו וזאת בשלושת המערכות הצפויות בחודש מרץ.דבר נוסף.

כאן היינו בודדים מול כל המודלים וללא יוצא מן הכלל אשר התעקשנו על עונה ממוצעת לפחות וכפי שזה נראה יחד עם הצפוי לנו בחודש מרץ כ90אחוז מהתחנות ימדדו לפחות ממוצע אם לא מעבר לכך.

כעת לתחזית.מערכת ראשונה כתוצאה משקע מנותק תשפיע על אזורנו מיום ב עד יום ה השבוע.כלומר מ1.3 עד 4.3.כמויות גשם בצפון כ30ממ ומרכז כ20ממ.

לקראת9.3 נבנית לה רמה חזקה ממערב אשר תוריד לכאן בסביבות 10-15 לחודש אפיק שבאופיו יהיה קר,אך מפאת האופי של התקופה לא ניתן לדעת במדוייק כמה עמוק ודרומי הוא יכול להיות.יש לציין שבתקופה זו הכל יכול לקרות אך בכל זאת נקודת תחילת הגלישה שלו אלינו מתחילה ממקום יותר צפון מערבי והדרך אלינו ארוכה יותר,נצטרך לעקוב,אך התנאים למערכת חורפית מכובדת קיימים.כעת אנחנו מדברים על מערכת בעלת אופי חורפי ללא הרחבה,וזאת בתאריך הנל.מתאר לי שהרצות המודלים למיניהם יתנו מס תרחישים לצורת גלישת האפיק הנל,אותו אני מכנה אפיק " מעניין ומאתגר",ככל הנראה יהיה אחר מה לעקוב.

מערכת שלישית שאודות אופיה קשה לי להתחכות,היא מגיעה בין 21-25 לחודש.

דבר נוסף שאני מבקש להבהיר כאן.

חודש מרץ הוא חודש בו יכולים להיות שרבים,ויכולים להיות סערות.חודש זה מסוגל לייצר הכל.בשנים האחרונות החורף האמיתי הסתיים לקראת סוף פברואר אם כי היו גם במרץ מערכות.ככל שאני מנסה לנתח את הנתונים שלי,אני שם לב שדווקא השנה מרץ מסוגל לפתח כאן מערכת קרה וזאת כבר ניתן לראות בצורת האפיקים ממערב לנו ובמיקום הרמה ממערב להם.לא ככ רומז על חודש מרץ חם.בכל אופן נעדכן ותדעו כרגיל ראשונים.שבוע טוב!

תודה רבה על התחזית המפורטת

תודה רבה תותח ...

אין ספק דיוק מושלם בתחזיות לעונת הגשמים הזאת .

כמי שמסתמך על המודלים , קצת פקפקתי בתחזית לעונה מומצעת . כשכל המודלים נתנו עונה יבשה בשיעור ניכר . 

לקחת את כל הקופה בגדול . ענק !!!

שבוע טוב לכלל חברי הפורום,

מרשמלו תודה על התחזית ויישר כח.emo_45.png

תודה רבה מרשמלו

תודה רבה מרשמלו. שבוע טוב לכולם.

תודה לכולם.האדם קטן וישאר קטן אל מול הטבע העצום שגם הוא קטן כחודה של מחט וכפוף למי שאמר והיה העולם.

מרשמלו. המבצעי ופארה של GFS נראים לקצה הטווח (לא לקחת ברצינות) בכיוון מטורף לגמרי וזה גם מסתדר עם מה שאתה אמרת על ה21 -25 לחודש.

הקדמתי את המאוחר... זה רק עד ה15 למרץ

תעלה את המפה חבר.

תודה רבה על התחזית המפורטת 

תעלה את המפה חבר.

זה ל15 אבל יכול להיות שאם סטייה של כמה ימים זה מערכת שהתכוונת אליה... זה כרגע רק לכיף בגלל הטווח

התמונה הקודמת היא המבצעי ל15
עכשיו אני שולח את פארה ל15

תודה רבה,לא ראיתי אותם אבל יש לקחת בחשבון שינתנו תרחישים כאלו ואחרים לתאריכים הנל.

תודה רבה,לא ראיתי אותם אבל יש לקחת בחשבון שינתנו תרחישים כאלו ואחרים לתאריכים הנל.

זה משתנה כל עדכון... אין מה לקחת את זה ברצינות סתם העלתי את זה לכיף

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר