בועז נחמיה מאתר ירושמיים (מאוד מקצועי) אומנם אומר 5-10 ס"מ. וזה בהחלט מעודד אם הוא אומר את זה. אבל עדיין אני חושב שהמצב ממש נזיל ועדיין קשה לחיזוי. אנחנו יכולים לסיים עם שלג באוויר או שידור חוזר של 2015! כן זה לא תרחיש הזוי. הכל עוד פתוח

אתה צודק , אבל זה תרחיש לא סביר באותו מידה יכול להיות לנו שידור חוזר של פבואר 2015 . שלג בישראל עד שהוא לא קורה כלום לא סגור

emo_45.png. אם אנשים היו יודעים כמה החיזוי לירושלים בעייתי... 

צריך לנתח את זה לעומק (מקווה שאני אמצא זמן) וגם אז אי אפשר לדעת בוודאות. המודלים אף פעם לא מדייקים בחיזוי משקעים לירושלים. 

אי אפשר לשלול שידור חוזר של 2015 (30 ס"מ) במערכת במהסוג הזה. אבל לצערי גם אין אפשר לשלול שלג באוויר. התרחיש של בועז וגם מה שאתה אמרת כאן באמת נראה הגיוני (10 ס"מ). אבל צריך לחכות עוד ולחשב טוב טוב את מסלולי הרוחות. לחשב ענני סערה (שלגמרי יגיעו במערכת הזאת. השאלה באיזה שעה)

בכל מקרה מערכת סוערת ומעניינת לפנינו. הפתיתים יהיו פתיתים אמיתיים שקטים וגדולים מה שלא ראיני 6 שנים!. מתכוננים לחגיגה בירושליםemo_85.png

בועז נחמיה מאתר ירושמיים (מאוד מקצועי) אומנם אומר 5-10 ס"מ. וזה בהחלט מעודד אם הוא אומר את זה. אבל עדיין אני חושב שהמצב ממש נזיל ועדיין קשה לחיזוי. אנחנו יכולים לסיים עם שלג באוויר או שידור חוזר של 2015! כן זה לא תרחיש הזוי. הכל עוד פתוח

אתה צודק , אבל זה תרחיש לא סביר באותו מידה יכול להיות לנו שידור חוזר של פבואר 2015 . שלג בישראל עד שהוא לא קורה כלום לא סגור

emo_45.png. אם אנשים היו יודעים כמה החיזוי לירושלים בעייתי... 

צריך לנתח את זה לעומק (מקווה שאני אמצא זמן) וגם אז אי אפשר לדעת בוודאות. המודלים אף פעם לא מדייקים בחיזוי משקעים לירושלים. 

אי אפשר לשלול שידור חוזר של 2015 (30 ס"מ) במערכת במהסוג הזה. אבל לצערי גם אין אפשר לשלול שלג באוויר. התרחיש של בועז וגם מה שאתה אמרת כאן באמת נראה הגיוני (10 ס"מ). אבל צריך לחכות עוד ולחשב טוב טוב את מסלולי הרוחות. לחשב ענני סערה (שלגמרי יגיעו במערכת הזאת. השאלה באיזה שעה)

בכל מקרה מערכת סוערת ומעניינת לפנינו. הפתיתים יהיו פתיתים אמיתיים שקטים וגדולים מה שלא ראיני 6 שנים!. מתכוננים לחגיגה בירושליםemo_85.png

החיזוי של המשקעים בירושלים בייעתי , כי היא יושבת על המדבר , אבל במערכות קרות מהסוג הזה יש גם התפתחויות מקומיות שאפילו לא נחזות במודלים . כשאתה רואה את המפות משקעים המתפרעת  של קוסמו והמשוגע של

והקנדי , והנחמד של גפס . אתה מבין שאתה הרבה יותר קרוב ל18 בפבוראר 15 (, 30 ס"מ) מאשר ל7 בינואר 15 ( 5 סמ מגרראופל ...) ולכן עם כל הזהירות המתבקשת 10 ס"מ זה תרחיש סביר בהחלט .

צודק. זה חלק קטן מהבעיה בחיזוי. יש על זה הרבה מחקרים והאמת שאין להכל תשובות. מה שאמרת על החלק של ההתפתחויות מקומיות זה חשוב ונכון במיוחד לתקופה הזאת שהים קר וההתפתחות העיקרית נוצרת בהר עצמו. יש הרבה משתנים ולכן באמת אני אומר שאי אפשר לשלול 30 ס"מ. אין מה לעשות כרגע חוץ מלהמתין עוד קצת למחר בלילה

צודק. זה חלק קטן מהבעיה בחיזוי. יש על זה הרבה מחקרים והאמת שאין להכל תשובות. מה שאמרת על החלק של ההתפתחויות מקומיות זה חשוב ונכון במיוחד לתקופה הזאת שהים קר וההתפתחות העיקרית נוצרת בהר עצמו. יש הרבה משתנים ולכן באמת אני אומר שאי אפשר לשלול 30 ס"מ. אין מה לעשות כרגע חוץ מלהמתין עוד קצת למחר בלילה

ועדיין ירושלים מומצע משקעים שנתי של 550 מ'מ , שרובם מגיע בחודשיים ינואר -מרץ

מאיזה שעה עד איזה שעה צפוי לרדת שלג במגדל שמס?

כן אליעזר. חיזקתי את מה שאתה אומר

שלג בהר יונה 573 מטר בצפון יש מצב גם להערמות?

כמה ס"מ שלג צפוי במבשרת ציון?

emo_85.pngemo_85.pngemo_84.pngemo_84.png

משעות הערב המאוחרות מחר בערך אחרי השעה 10 

2-10 ס"מ לפי דעתי.

מבשרת היא מעל 700 מטר 

צפוי שלג בין 5 ל10 ס"מ בערך .

משעות הערב המאוחרות מחר בערך אחרי השעה 10 

ובמגדל שמס יכול לרדת שלג קל כל יום חמישי גם . 

ביום חמישי משעות הבוקר רום השלג יעלה ל1000 מטר ומעלה , ומגדל שמס היא סביב 1400 מטר

מבשרת היא מעל 700 מטר 

צפוי שלג בין 5 ל10 ס"מ בערך .

תודה

emo_85.pngemo_85.pngemo_84.pngemo_84.png

מחכה שסוף סוף הקסטל יצבע לבן אחרי 6 שנים

שלום וברכה

אפשר בבקשה  תחזית כמויות משקעים לכל איזורי הארץ?

תודה

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר