שלג? תלוי את מי שואלים.המודלים חלוקים!!מרשמלו-צפון מ600מ!!!

נתחיל דווקא בכך שבצפון שלג ירד מרום שציינתי,ובמרכז מרום 700-800מטר.המודלים שינו את הצפי שלהם פעמים רבות ב48שעות האחרונות וכעת המחלוקת היא לא רק על הגובה אלא גם על קו חיתוך קו המשקעים בזמן הקריטי,דהיינו בסינכרון עם הקור.

שלא יהיה ספק.את צעקת ה"הנה שלג" ישמעו בכל המקומות אשר הזכרתי.( ללא קשר למודלים זהו צפי שלנו).

כל העניין הוא,מה יהיה זמן המשכותו ובאילו עוצמות.

בצפון אין בעיה מכיוון שהרוח על אף שהרחיב הדרומי דומיננטי בה,העננות תגיעה לצפת לגולן ואף לשומרון.

בהרי המרכז בזמן שנכנס הקור מבוקר רביעי הסיכוי דיים מבחינת טמפ,אך הדבר תלוי בכניסת המשקעים.

אני צופה שמשקעים יזלגו( אך לא בעוצמה) לאזור הרי המרכז מבור יום ד או שעות צהריים מוקדמות ואז כבר השלג ייראה.החל משעות אלו המשקעים ידרימו עם התגברות המערביות והיחלשות הרכיב הדרומי,אך תהיה נסיגה של האויר הקר,אמנם איטית אך תתרחש.כלומר,בהרי המרכז ישנו חלון הזדמנות של יממה מיום ד בוקר ליום ה בוקר,זאת מבחינת טמפ במפלסים התואמת שלג,אך מבחינת משקעים כמובן שכאשר תהיה עננות נוכל לראות את הפתיתים.בירושלים הסיכוי מיום רביעי צהריים ליום חמישי לפנות בוקר.הפתיתים ייראו בבירה אך יהיו מותנים בגיבוי עננות.מבחינת מודלים,הרי שרובם מסכימים עם טמפ מתאימות לשלג מ600מ בצפון ו750מ במרכז אך לא כולם נותנים את המשקעים בזמן ואף חלוקים על קו החיתוך שלהם.

לסיכום.שלג ייראה במקומות הנל בצורה כזו או אחרת.יכולת היערמות ככל שעולים מ800מ במרכז.תתכן הפתעה והעננות כן תצליח לחדור מבור יום ד למרכז ואז גם שם מושלג,וכמו כן כמויות גדולות בעיקר בחוף ובצפון כאשר הסיומת תהיה דווקא במרכז ונגב צפוני.יש לציין שלא כמו בשאר מערכות שלג,המערכת הנל מסתיימת בגשם כך שחלקו ימס,רוב מע השלג מסתיימות בשלג ולא בגשם זאת כהערת אגב.יחד עם זאת יש לקחת בחשבון מערכת נוספת עפ החודשית ב23.2 ועל כך עוד נרחיב בהמשך.עדכונים נוספים מחר בבוקר.לא להתייאש ,זו המערכת הקרה ביותר שהייתה החורף והיא היגיעה בחסד גדול מכיוון שכל המודלים החריבו אותה אפילו כמערכת גשם עקב חיבור שברוך השם לא קרה בין האפיקים.תהנו כי יהיה הרבה ממה.השלג ייראה וזה כבר מרגש.

מרשמלו, שאלה לי אליך, שכרנו צימר לרביעי באזור ברכת רם מתי יהיה כדאי לנו לצאת?

ותודה רבה כמובן!

תודה מרשמלו, שמחה בשביל כל המושלגים חח...
מקווה שאנחנו נזכה לפחות לראות משהו באוויר.
יאללה, שהמערכת כבר תגיע! חפרנו עליה מספיק...emo_05.png

בריכת רם סביב 980מ ,שלג מיום ד לפנות בוקר

אז לצאת בשבע בבוקר זה בסדר?

תודה מרשמלו על העדכון המבורך.

תודה רבה מרשמלו ..

תודה רבה מרשמלו

תודה רבה מרשמלו 

emo_85.pngemo_85.pngemo_84.pngemo_84.png

אגב,השתדלתי לתת את הקרוב ביותר למה שיקרה בפועל.יכול להיות  שנופתע יותר לטובה.הכל נזיל.

דילן אני הייתי ממליץ לצאת כבר בשלישי בערב אי אפשר לדעת מתי בדיוק תהיה שם חסימת צירים ובהחלט יתכן שכבר לפנות בוקר זה יהיה ... 

רק חבל שלא יהיו משקעים בירושלים.    גם שיש את הקור , שוב אין גשם .

נכנסים לשנת בצורת 7 ללא שלג בבירה .

מה שקורה בין 216 ל240 באיסי...emo_14.png
אם האפיק הזה ירד ישר על ישראל יהיה מערכת שלג קלאסית ++
אבל צריך מגמה בשביל זה

הר הנגב 400 מטר אין מצב?

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר