סערה אמיתית בדרכה לארץ,שלגים בהרים.התחזית החודשית מתגשמת!

שבוע טוב לכולם.זוכרים את משל ה"דיגדוגים"?

מי שזוכר בסדר,מי שלא,יוכל לראות בהסטוריה.

האפיק הנ"ל עוד לפני שהופיע על המפות היה בעיני בתחזית החודשית ככזה.אפיק טעון,עצבני,קר,גדוש אנרגיה!

מדוע?זה החלק החיובי של עצירת הגשמים שהייתה.כל העוצמה הזו נדחסה אל אפיק אחד ותנועתו מזרחה(זוכרים את בעיית גרעין הקור שהייתה ממערב וככ הרגיזה?)הייתה עניין של זמן.בקיצור הוא כאן!

לא זו בלבד שהוא טעון,גם קראנו לא אפיק עצבני.מכיוון שכל תזוזה לידו או בתוכו עשויה לגרום לתוצאה שונה בתוצאות השפעתו.בתחילה הייתה על הפרק" נשיקת המוות) עם האפיק ממערב,זה לא קרה ברוך השם.אם היה קורה היינו מקבלים " רק"מזג אויר גשום וסוער.אחכ היה עניין של אופי ויכולת התעמקותו והדרמתו,וזה היה משפיע על האם יהיה שלג כזה או אחר והאם רק בצפון גולן וחרמון או גם במקומות נוספים.הוספתי והדגשתי שישנם 2 אופציות לאפיק.נתננו את הסיכויים למימוש כל אופציה.לבסוף מה שקרה,התרחיש האופטימי ומבחינתנו גם החלומי פשוט קורה מול עינינו וזאת לאחר מס שנים לא מבוטל ללא שלג ממשי בירושלים,ומערכת שתכנס להיסטוריה מבחינת הנתונים שלה.

א.שלגים מגובה 600מ,(לא כולל הפתעות).

ב.שקע 1000מב בקירבתנו אשר יגרום לרוחות של 80קמש ומשבים של עד 115 קמש! זה הזמן לבקש פשוט להיות בבתים! יש לקשור כל דבר שעשוי לעוף ויש הרבה דברים כאלו,כל אחד ישים לב ויהיה עירני לסביבתו הוא.

ג.הרוח החזקה מאוד מורידה יותר את הטמפ ויש להישמר מכוויות קור!

ד.כמויות גשם גדולות וחשש להצפות.

ה.כמובןעוצמות השלג אשר יהיו בינוניות ומעלה גם בהרים הנמוכים מירושלים.כל זה עושה את המערכת הזו גם למעניינת אך בעיקר למסוכנת ויש לשים לב!

יש לציין שגם בהרים בדרום כל עוד יהיו משקעים ירד שלג.

נהיה כאן בעדכונים שוטפים כל היום,והאקשן חברים מתחיל. שבוע טוב.

שני דברים להוסיף.

א.אלו נתונים לכרגע,הכל נזיל ויכול להשתנות.

ב.לא לשכוח מערכת הבאה בחודשית,נדבר עליה בהמשך.

תודה רבה.

האם יש סיכוי למשהו בכרמל?

emo_85.pngemo_85.pngemo_84.pngemo_84.png

ברגע זה אני כבר מתכננת את המאכלים המהבילים שאכין לאירוע...חחחח
מרמשלו, אני יודעת שזה עדיין מוקדם- אבל יש לך אולי קריאת כיוון גם לשבת? המערכת תימשך גם אז או שאנחנו נכנסים להפוגה?

כולי תקווה שתבוא מערכת חורפית אחת לפחות החורף הזה ותביא איתה קצת שלג לאנשים שהתאכזבו. 

האם לדעתך עניין האביב הפעיל מבחינת מזג אוויר עדיין על הפרק או שהמודלים ככל הנראה לא צודקים בזה?

שבוע טוב,גדול מרשמלו סוף סוף זוכים בסם הלבן

מרשמלו! תודה!

יש צפי לכמה ס"מ?

תודה מרשמלו היקר על העדכון ובהחלט נתארגן ונתכונן למערכת.

שבוע טוב לכולם ובשורות טובות לכולם.emo_45.png   

יש לי שאלה אני נמצא בגליל עליון/מערבי בגובה 587 מטר.. יש סיכוי לשלג ??

תודה רבה מרשמלו ושבוע טוב ..חיכונו הרבה וסוף סוף הולך ומתגשם ..אחלה מודל של מרשמלו..

אמל,יהיה לך הרבה אקשן אצלך

הבריטי וEC מדאיגים בזרימות....
על פי מה אתם אופטימיים אם אפשר לשאול?

אופטימים על פי מודל מרשמלו 

מרשמלו איסי בהתמתנות די גדולה.

כמה סיכויים יש ששוב יתקפל?

נתננו תחזית.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: