ברור שגפס פחות חזק (בעיקר פחות קר) בעדכון הזה. אבל מצד שני ההכנה לגל הבא הרבה יותר טובה, וחוזר קצת לגרסה של מערכת אחת ארוכה, יש משקעים כלשהם כמעט ללא הפסקה בין הגלים, ועושה רושם שגם גל שלישי יגיע. מבחינה זו נראה לי דווקא טוב.

אם ברביעי לא יהיה שלג אז כבר לא יהיה לא בגלל הבא ולא בגל האלף

עדכוני ערב מאוד חשובים לפנינו.. 

גפס צהריים מאחר בכמה שעות את כניסת האפיק, והקור מצפון מתקשה יותר להדרים בשל כך שהרמה חודרנית יותר אבל לא לכיוון הנחוץ. 

כולה עדכון צהריים.

שוב איחור?? די עם האמירות האלה כבר

אכן מאחר, אני לא כותב סתם.

להלן תמונה של גפס בוקר (למעלה) לעומת גפס צהריים (למטה). כל עמודה היא זמן שווה עבור העדכונים השונים.

http://prntscr.com/z7ik2h

בחנתי טוב את כלל חברי האנסמבל ב2 העדכונים, ונראה כי אם לא נראה את הרמה מצפינה בטווח של יום-יומיים הקרובים, באזור המערבי לנורבגיה ממש בתחילת הריצה, אפשר לשכוח מהתרחיש הקיצוני. 

גפס צהריים מאחר בכמה שעות את כניסת האפיק, והקור מצפון מתקשה יותר להדרים בשל כך שהרמה חודרנית יותר אבל לא לכיוון הנחוץ. 

כולה עדכון צהריים.

שוב איחור?? די עם האמירות האלה כבר

אכן מאחר, אני לא כותב סתם.

להלן תמונה של גפס בוקר (למעלה) לעומת גפס צהריים (למטה). כל עמודה היא זמן שווה עבור העדכונים השונים.

http://prntscr.com/z7ik2h

בחנתי טוב את כלל חברי האנסמבל ב2 העדכונים, ונראה כי אם לא נראה את הרמה מצפינה בטווח של יום-יומיים הקרובים, באזור המערבי לנורבגיה ממש בתחילת הריצה, אפשר לשכוח מהתרחיש הקיצוני. 

בסדר גמור.. אין מה לעשות.. נחכה לעדכון הערב.. הטווח כבר נהיה קרוב 

מפרט gfs צהרים לא טוב לשלג בהרים..אולי חלון קצר לשלג למשך 3-6 שעות בלבד 

יותר טוב מהבוקר.

חלון שלג בירושלים ל9 שעות בלבד וגם זה גבולי בגבוהות...מצרף מפרט:

יותר טוב מהבוקר.

פחות טוב מהבוקר. הנה הבוקר:

יותר טוב מהבוקר.

פחות טוב מהבוקר. הנה הבוקר:

emo_45.png