אני מעריך שבצפון הגולן אם תהיה היערמות יפה אז כן יישאר. אין לדעת נדע יותר מחר. 

נקודה חשובה ברק. אפילו שגם בחמישי בוקר יש חלון הזדמנויות טוב (השעות המדוייקות עוד ישתנו) ויש גם סיכוי לא רע להערמות. אבל באופן כללי אנשים צריכים להבין שההתלהבות מהמערכת הזאת היא בגלל שזה אחרי 6 שנים  לי שלג נורמלי!. לא מדובר פה על שלג כבד שישאר שבועיים בצידי הכביש חחח אני לא שם וזה בהחלט נקודה שצריך להדגיש אותה. 

רימון שלום  ,    האם יש בעיית משקעים בירושלים עד השעותהקטנות של יום חמישי  ? 

נאמר שיהיו דרומיות חזקות ועל כן לא ירד גשם -   אין גשם אין שלג - אין הערמות  וכלום 

נקודה חשובה ברק. אפילו שגם בחמישי בוקר יש חלון הזדמנויות טוב (השעות המדוייקות עוד ישתנו) ויש גם סיכוי לא רע להערמות. אבל באופן כללי אנשים צריכים להבין שההתלהבות מהמערכת הזאת היא בגלל שזה אחרי 6 שנים  לי שלג נורמלי!. לא מדובר פה על שלג כבד שישאר שבועיים בצידי הכביש חחח אני לא שם וזה בהחלט נקודה שצריך להדגיש אותה. 

רימון שלום  ,    האם יש בעיית משקעים בירושלים עד השעותהקטנות של יום חמישי  ? 

נאמר שיהיו דרומיות חזקות ועל כן לא ירד גשם -   אין גשם אין שלג - אין הערמות  וכלום 

כרגע לא רואים בעיית משקעים. תחכה לעדכונים הבאים כדי לקבל תמונה יותר ברורה. התזמון הוא בדיוק הדבר היחיד שנשאר לנו לעקוב אחריו. כי הקור קיים לגמרי בשעות השיא. ותמיד במערכות קצרות בשיא שלהם (יחסית) התזמון הוא החלק הבעייתי. זה בדיוק הסיבה שאתה רואה שאני לא יוצא בהצהרות על הערמות. כרגע לא רואים בעיית משקעים אבל התזמון שונה אצל המודלים. 

צריך לחכות עוד קצת...

האמת שהמודלים צריכים להיסגר על תרחיש, אנחנו מדברים על 72 שעות בערך זה כלום.. כלומר הסיכוי לשינויים לא גדול

על בעיית הקור הם התגברו.כעת מדובר על חיתוך אכזרי בקו הגשם במנה העיקרית מפאת רכיב דרומי שאודות עוצמתו המפות חלוקות.התנאים לשלג תואמים גובה 700 מ בכל הרי המרכז ואף פחות בצפון.משקל הכובד עבר מבחינתי לקו הגשם ולכיוון הרוח ולא לקור  שאכן קיים

ברק. זה נכון להרי הצפון. פחות לירושלים... ירושלים זה מקום מסובך לחיזוי מהרבה סיבות. בירושלים מתפתחים לפעמים עננים הרבה מעבר לצפוי. אפילו בטווח של 24 שעות המודלים לא מדייקים בעניין המשקעים ואני אומר לך מנסיון. גם המכ"ם מסתבך בירושלים בטווחים של שעות. תוסיף לזה שאנחנו בתקופה שהים קר והעיקר היווצרות הענן נוצרת בהר עצמו. מה שגם מקשה על הזיהוי של המודלים. כל שינוי קטן ותזוזה קטנה בכיווני הרוחות או הלחות יכולים להיות קריטים.

אני באמת ממליץ לחכות לעדכונים של מרשמלו בנושא הזה הוא באמת מספר אחד בתחום במיוחד ירושלים שזה איזור ממש בעייתי לחיזוי

כן אתה צודק שינויים לטוב ולרע ייתכנו גם ביום שלישי. 

בועז נחמיה מאתר ירושמיים (מאוד מקצועי) אומנם אומר 5-10 ס"מ. וזה בהחלט מעודד אם הוא אומר את זה. אבל עדיין אני חושב שהמצב ממש נזיל ועדיין קשה לחיזוי. אנחנו יכולים לסיים עם שלג באוויר או שידור חוזר של 2015! כן זה לא תרחיש הזוי. הכל עוד פתוח. כיווני הרוחות באמת ישחקו תפקיד מרכזי במערכת הזאת

תראה 10 ס"מ זה באזורים גבוהים זה לא הזוי לדעתי מדובר בלילה גשום בכל מקרה.. המשקעים יהיו שם ברור שהתזמון הוא מכריע אבל לקבל 5-10 ס"מ באזור העיר בטמפ' נמוכות כאלה לא מוגזם בכלל.

לגבי חסימות צירים ואזורי מרכז העיר הייתי נזהר, אבל לגבי שכונות גבוהות בעיר - גם הוא אמר בצפון העיר לא תהיה בעיה כלל אזורים יכולים לראות בוקר לבן.

לגבי חסימות צירים ואזורי מרכז העיר הייתי נזהר, אבל לגבי שכונות גבוהות בעיר - גם הוא אמר בצפון העיר לא תהיה בעיה כלל אזורים יכולים לראות בוקר לבן.

emo_45.png

אני אנסה לעשות סדר קודם לשאר הארץ ואז לירושלים.
דבר ראשון אנחנו מדברים על שתי גלים (אחד שלישי בלילה. שני רביעי בלילה).
עיקר המערכת ממחר בלילה עד חמישי בבוקר כשהשיא ברביעי בלילה.

עד מחר בצהריים יהיה מזג אוויר נוח ואפילו חם לעונה (דומה לעכשיו).
מחר (שלישי) בערב/ לילה הסערה מגיעה!
רוחות חזקות סופות ברקים ורעמים וברד.
בהרים הגבוהים בצפון יראו שלג כבר מחר בלילה!

ביום רביעי יהיו קר וסוער לסירוגין. גם השלג בהרי הצפון והמרכז יהיו לסירוגין.
ברביעי בלילה יגיע הגל העיקרי הסערה תתחזק ונראה שלג משמעותי ורציף בהרי הצפון והמרכז כולל ירושלים כמובן.

עכשיו לגבי ירושלים. כמו תמיד ירושלים קשה לחיזוי והמשקעים בה לא תמיד צפויים.
תרחיש אופטימי=30 ס"מ (לא נראה סביר כרגע אבל רק אלוהים יודע) זה תלוי בהרבה משתנים.
תרחיש סביר (כמו שכתבו כאן) 10 ס"מ.
תרחיש פסימי (סיכויים נמוכים אבל קיימים) שלג באוויר.
בכל מקרה יראו בירושלים שלג ואולי ביום חמישי גם נקום לבוקר לבן!. אבל בחמישי בצהריים רוב הסיכויים שהכל ימס...
תהנו מהמערכת של השנה.
תשמרו על עצמכם. אנחנו לפני מערכת חזקה.

תמשיכו לעקוב. ככל שנקרב ליעד נדע יותר

בוקר טוב. כצפוי המודלים ללא שינוי משמעותי. לגבי ירושלים המודלים אף פעם לא מדייקים.

נשארנו עם ה3 תרחישים.

התרחיש הפסימי הכי פחות סיכויים. כלומר כמעט בדוואות שיהיה לבן על הכביש.

100% (עד כמה שאפשר לומר על חיזוי 100%) אחרי 6 שנים סוף סוף נראה פתיתים אמיתיים.

90% הערמות לפחות קלה

50% הערמות משמעותית 

מעכשיו מודל חלון הוא שיקבע...

לגבי ההמשך - ישנה מחלוקת קטנה לגבי שבת, המודל הגרמני מאריך קצת את המשקעים גם לשבת. הקנדי גם קרוב לזה. אבל המודלים הגדולים לא בעניין ומסתבר שהגשם יסתיים כבר בליל שבת (שישי בלילה).

אחר כך ישנן אפשרויות לשקע/י רום מנותק/ים (לפי חלק מהמודלים בדיוק בתאריך היעד של מרשמלו). כטבעם של שקעי רום כאלה הם גבוליים מאוד, יכולים להיות עוצמתיים ויכולים להיעלם, להתאקלז או לעוף דרומה מדיי. 

לצערי, לפי כל המודלים לעת עתה התבטלה האפשרות למערכת חורפית משמעותית בטווח הסביר, ופורים (סופ"ש הבא) מסתמן כיבש, לא קר וללא גשם. אם כי הטווח רחוק ויכולות להיות הפתעות (אתמול עדיין היו הרבה הרצות במודל גפס שתמכו בירידת אפיק לכיווננו לקראת סוף שבוע הבא. אמנם הבוקר כבר כמעט ואין הרצות כאלה, כך שהסיכויים נמוכים).

בואו נהנה מהסערה הגדולה שלפנינו, שאולי תשבור רצף של 5 שנים ללא שלג ממשי בירושלים.

האמת שלא ניתחתי את ההמשך. קודם נעבור את המערכת הנוכחית. מערכת שלא היה לנו כאן 6 שנים!. אבל זה היה ברור שלא נקבל אפיקים אחד אחרי השני כמו שגפס והקנדי הראו בהתחלה. תמיד המודלים האלו מפרגנים לנו יותר מדי. 

בכל מקרה כמו שאמרת תנצלו את המערכת הנוכחית. שיכולה להפתיע גם ממש! אי אפשר לדעת. מלבד זה שזה לא מערכת חריגה וממושכת (שממשיכים לראות שלג בצידי הכביש שבוע אחרי זה. זה לא המצב כאן בשום תסריט). חוץ מהנקודה הזאת הכל פחות ויכולים להיות הפתעות מעניינות אבל גם אכזבות. נשאר לחכות ל"מודל חלון" כמו שאמרת

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ירושלים נצורה בשלג
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר