מערכת 14/19 לחודש מגיעה.סערה גדולה בדרך,שלג בהרים.

לא לא...

אני לא אדבר על אמרנו ידענו,האמינו לי.

אדבר רק שמה שקרה כאן,קרה גם ב2013( ראו הסטוריה) או למי שזוכר,והייתה זו תחזית אחת מול כולם.

חברים,תנו מעט להתלהב כי זה באמת ארוע מרגש,אך זה לא מרשמלו,זה לא חוכמה שאין לאחרים,אנחנו באמת באמת קטנים.מה זה כן? בכל זאת?הסתכלות והבנה שונה של רשימת הנוסחאות ומשחק שח מט אל מול המודלים,כאשר אתה חייב לדעת היכן מגבלותיו של כל מודל,והיכן הוא מפענח את המציאות הסינופטית בצורה לא נכונה.עד כאן בעניין,יש לנו/ לכם יתרון עצום,נשמור עליו למען כולנו ונהנה מתוצאותיו.

אם כן,מערכת סוערת ומושלגת בדכה לארץ,התיעתוע החל מס ימים קודם לכן ונעוץ בעובדת קיומם של שני אפיקים עם רמה קפואה באמצעם אשר רק איש אשר רוח אלוקים בו יכול להבין התנהגותם הצפויה.( אני לא יכולתי להבין ואף כתבתי על כך,חסר הגיון חסר יכולת פיענוח על אף ששבועיים לפני כן ראינו את התרחיש אך לא את שגעונותיו בשטח).בכל אופן,האפיק יורד אלינו בצורה שלא אפיינה אפיקים אחרים השנה.עמוק,דרומי,קר,רמה מאחוריו,וכמו כן ממושך דיו.לא זבנג וגמרנו.לא זו בלבד,הוא מגובה בתמיכה קרקעית איתנה.שלא לטעות! הצבעים יפים,כל המפלסים בעלי יכות אספקה של אויר קר ולח תדיר! הערכים ה"יבשים" עשויים להזכיר לנו ארועים הסטוריים כגון 92 ואפילו 50.אל זה לא בדיוק כך.מדוע? מעבר לאותם נתונים,חבויים מס פרמטרים אשר אדם מן השורה לא תמיד ער אליהם.מפלס נמוך קר מידי,מתכונת לחוסר בעננות( לאו דווקא במקרה זה אלא באופן כללי).זרם סילון מעל מרכז הארץ עשוי לדחוק את האויר בקר צפונה,וכן הלאה.חייבים לקחת הכל בחשבון.אנו כאן ומלווים את הארוע ואתכם אולי כחוויה בלתי נשכחת.זיכרו! הכל יכול לקרות! זה הכלל.אני מדבר על מה שיש מולנו כעת.

סיכום.מיום ג גשם שיתגבר ומיום ד קור שיתגבר.יום ד בבוקר שלג כבר בצפון גולן ועם התקדמות הזמן הרום יורד.יום ד ערב יום חמישי,שלגים כרגע מרום 700מ.צפון 500מ.שיא הקור,שלגים שעשויים לרדת בצפון מ400מ ובמרכז מ600מ.הפתעות לירידה ברום לבין 350-450מ אפשרית,אך היא כעת לא נכנסת כנתון רשמי לתחזית.שוב,כעת זה מודלים ולא דעה שלי,זו כבר ניתנה לפני שבועיים ואתם כרגיל ידעתם לפני כולם,ואני כרגיל קיבלתי בזיונות מרובים באתרים מתחרים כאשר המפות לא היו שם,והראו על יובש.אבל הכל בסדר.שלכם.מרשמלו.

ואוו ואוו ואווו

זה מה שיש לי להגיד

תודה תותח!

תודה מרשמלו על התחזית וההסבר המאלף,אכן גרמת להרבה אנשים לחייך.

ראשית תודה .

אם רק פחות מ 24 שעות שלג בהרי המרכז , זה די זבנג וגמרנו. 

מה מיוחד כל כך , אם היו יומיים שלושה שלגים אז כן זה מזכיר לנו מה פעם היה.

חברים בבקשה בבקשה.באתר כל האנפורמציה.לא אוכל לעמוד בכמויות בפרטי.יש לנו את האתר מס 1 בארץ היו כאן וספרו לחברים.כל ערב ב21.00 עדכון כפי שהיה היום.זאת לאחר שאחד מהתותחים כאן אמל,שוש,אילן,אולי תומש,קהלני שלמה,או כל אחד אחר פותח שירשור עדכוני בוקר ושירשור עדכוני ערב.שירשור בוקר לפתוח סביב 5.30 ובערב אותו דבר.לאחר כל זאת יגיע סיכום שלי.יש לנו ארוע חוויתי ממדרגה ראשונה.פשוט להינות.

להזכירך שכמות השלג איננה פונקציה של זמן ירידתו אלא עוצמתו.בארוע של 24 שעות אני לא חושב שתצטרך לצאת ממנו רעב,ובכלל זמן הפוטנציאל לא ידוע כעת אך מדובר במערכת שלג קלאסית כיצד שהדברים נראים כעת.

מרשמלו היקר 

שמתי לב לנתון מעניין

כמות הציפיות לתחזיות, והצפיות בתחזיות שלך הם מדהימות

לתחזית הזו היו 100 צפיות תוך 4 דקות זה מטורף

אל תתייחס למזלזלים למיניהם.

המשך להיות מי שאתה. תענוג לקרוא את התחזיות שלך כל פעם מחדש. בפרט לטווך הרחוק שזו אומנותך.

תודה!

תודה רבה מרשמלו .

הראשון שזיהה !!!

משמלו ידידנו - פרט אחד החסרת: מה אחוזי ההתממשות של תחזית השלג לפי ראות עיניך?

תחזית ופירוט מדהימים! תודה מרשמלו על ההסברים. תענוג, כמו תמיד.

השלג ב500 מ זה כמעט בטוח כי אני גר ב600 מ בצפון

משמלו ידידנו - פרט אחד החסרת: מה אחוזי ההתממשות של תחזית השלג לפי ראות עיניך?

מצטרף לשאלה של שי

עדיין הסיכויים הם 65% לגשם ו-35% שלג?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר