מס מילים אודות מערכת חורפית שעשויה להתפתח לשלג בהרים.

א.יש קשיי כניסה לפורום לידיעת המנהלים.

ב.אנו דשים ללא הרף וכבר זמן לא מבוטל(מזמן מתן תחזית חודשית לפברואר),אודות המערכת שסומנה בחודשית ל14.2 עד 19.2

הסיבהלהתעסקות במערכת זו הייתה נעוצה לכתחילה לא בשאלה האם תגיעה( היה ברור בתחזית שתגיעה),אלא באיזו וריאציה הדבר יקרה.

נתתי כאן שתי אפשרויות כאשר האחת בת 65% לארוע חורפי ומכובד,ואילו האפשרות השניה בת 35% להתפתחות מערכת שלג באזורנו,מערכת שלג אמיתית!

מכאן כהרגלנו למי שעוקב ומכיר אותי,לא הבעתי דעה אישית בנושא ונתתי את כל הכבוד למודלים ואף הדגשתי בכל העדכונים ובכל השירשורים את העובדה שאת דעתי נתתי מזמן ובתחזית אחת כהרגלנו וכעת אני רק מתרגם בעבור צופינו (המתרבים מיום ליום) את המפות.אלו,משתנות להן מעדכון לעדכון ומס פעמים רב ביום לא רק באופי התרחיש אלא גם בסיגנון המשתנה מעת לעת ובצורה חדה ממערכת שלג חזקה ולפתע מערכת ריקושטית והמלחמות לא רק בין המודלים אלא גם בין אותו מודל בעדכון אחד לאותו מודל בעדכון אחר.פשוט חוסר אונים! בכל זאת כעת רוב המודלים או בעצם כולם נוגעים בתרחיש הראשוני שלנו כאן,דהיינו מערכת חורפית,וחלק מן המודלים גם מעבירים הילוך למערכת שלג אמיתית! אני את שלי אמרתי,קיבלתי בזיונות ממספר אנשים אמנם מצומצם אך לא מכאן אלא מפורום מתחרה שאמנם ביקשו אך פסקתי את כתיבתי שם עד שלא יהיה שם סדר,אותם אנשים נכנסים לכאן ובאופן תדיר על מנת לשאוב את המידע ומפיצים אחכ את השמועות במקום אחר.עד כדי כך שאחד המבקרים משם אשר נכנס גם לכאן באופן שוטף כתב שהוא מייחל לכך שלא תהיה כלל מערכת גשם ובלבד שמרשמלו יצא טועה.הצפתי את הדברים בכוונה בפרהסיה כי הם נאמרו בפרהסיה,וכמו כן אותו אדם גם לא רק שנכנס לכאן אלא גם שואל אותי שאלות עתידיות בפרטי ומצפה לתשובות ואחכ בז ברבים.נתעסק בעניינינו,זהו המצב ויש ככל הנראה עדכון בוקר חשוב מאוד כולם כאן אני מקוה.בהצלחה!

ובעדכון בוקר גם גפסהמוריד לכאן מערכת שלג!

עדכון הבוקר גפס מתפריע

אני מזכיר לכולם שיש רק תחזית אחת שיצאה ראשונה שנקבה בתאריך היעד.

בכל הקבוצות והפורום המקבילים כבר מזמינים צימרים לצפון emo_05.png

לא בקטע של לבאס, המגמה לגמרי חיובית, אבל מילת ה-"ש" נאמרה כ"כ הרבה פעמים בשנים האחרונות ואכלנו כ"כ הרבה אכזבות שעוד לא הייתי רצה לשים גטקס.

המגמה חשובה, מעבר לזה, הכל בר שינוי.

בעז"ה שנזכה. יום נעים.

ועל כן הזכרנו זאת לא פעם שוש וכף נתננו תחזית מפורטת עם אחוזים למערכת זו ואחוזים לתרחיש אחר.עדיין כלום לא סגור.

שוש צודקת לגמרי.
מי שמפיץ שמועות אודות מערכת שלג 7-8 ימים לפני המערכת, גם אם כל המודלים היו מראים את זה פה אחד - אינו אלא מטעה.  היו לנו כל כך הרבה אכזבות בטווחים הרבה פחות רחוקים, בשנים האחרונות. מה גם שבינתיים לא כל המודלים שמגיעים לטווח מסכימים. העיקר שהמגמה היא לחזרת החורף בעזרת השם, כשבחוץ טמפרטורות אביביות לכל דבר.
מה יהיה בפועל בשבוע הבא, עוד חזון למועד, מעקב מעניין בהחלט.

בוקר טוב לכולם

אז הבוקר הסכמה אדירה ונדירה של כלל המודלים על אפיק עצום שעושה דרכו אלינו לקראת ה16 17 לחודש 

והבוקר גם גפס וגם איסי שעד עכשיו לא היו בעניין מסכימים עם התרחיש שהקנדי והגרמני הראו לנו מספר עידכונים 

עם התרחיש ישמר בעוד שלשה ימים יהיה אפשר להתחיל לדבר על מערכת שלג אמיתית הפעם...

ויתכן לפי חלק מהמודלים הבוקר שלג גם בגבהים נמוכים מירושלים... אבל זה באמת רחוק ונקווה שישמר הצפי לפחות לירושלים שלא ראתה שלג ממשי מזה 6 שנים, הפעם זה נראה זה... אבל זה מוקדם.

נתפלל ונחזיק אצבעות!

יום מוצלח ומהנה לכולם!

למרשמלו היקר.כידוע בכל שבת בתפילת מוסף אנו אומרים וכל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקדוש ברוך הוא ישלם שכרם וכו.למה הקדוש ברוך הוא ולא הציבור ,כי לצפות מהציבור קצת קשה לפרגן .המשך בדרכך הטובה והקדוש ברוך הוא ואנחנו נוסיף גם שכרך .רק בריאות ושמחה.יום טוב

צדיק שלנו אני לא צריך פירגון רק עוד צופים.תודה.משתדלים רק.

מרשמלו מתי נזכה לתחזית מדוייקת על השלג כמויות וכו ממך?

היום בערב 

כל הכבוד מרשמלו!. גפס בצהריים יותר טוב מכל מה שראינו עד עכשיו!. נחזיק אצבעות...emo_85.png

עדכון צהריים מיוחד ומדהים אצל מודל גפס. יש עוד זמן רב, נמשיך לעקוב

חברים יש למה לצפות אכן מתבשל לו דבר מה חריג,שימו לב שכבר החל מהערב

חזאים ממדיות התקשורת יחלו לרמוז על מערכת חריגה לקראת חלקו השני של שבוע הבא.

אנו כבר יודעים עליה מבעוד מועד וזאת תודות לידידינו מרשמלו.emo_45.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: תומש,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר