הבריטי מקצין

מינוס 29-30 על מינוס 2 בשיא

וגפס?

דומה לצהריים

טוב,כעתתקלת מסך ואני לא רואה את שמקליד,עד 21.00 מתאר לי שהכל יוקלד לערב זה.לא לפספס.

מחכים להקלדה שלך מרשמלו

noname_2021 יש מודל אחד (חוץ ממרשמלו...) שהיה עקבי ועקשן כמו פרד לגבי המערכת הקרובה, כשכל השאר זגזגו במחולות. קוראים לו המודל הקנדי. לצערי לפחות הערב הוא לא כל כך בעניין לגבי ההמשך... נקווה שהפעם הוא טועה..

בוקר טוב

מרשמלו, הבוקר אתה צריך לחבק את המודל הגרמני, כי הוא היחיד שאולי מביא לפה מערכת ב23 לחודש. כל השאר רומזים אולי לכמה ימים  אחר כך, אבל זה רחוק וגבולי מאוד מבחינה סינופטית שקשה להתייחס לזה.

אגב, לכן התאכזבתי כבר אתמול מהעדכונים כי היה נראה שתהיה רציפות וכמה גלים, כבר דיברו על גל קור ארוך, וכרגע נראה שמשבת תהיה הפסקה של כמה ימים.

לגבי המערכת הקרובה, פשוט מתסכל לראות איך בשנה השלישית ברציפות (לפחות), אנחנו שוב צריכים לגרד כמה פתיתים בירושלים. לא ייאמן, לא משנה מה מגיע לפה ואיך הוא נראה - בסוף לא ברור אם נוציא כמה פתיתים באוויר או היערמות קלילה. זה באמת כבר נהיה מייאש. כמדומני קראתי פעם שסטטיסטית אחת מכל 2 שנים יש מערכת שלג בבירה. אנחנו כבר 6 שנים ללא מערכת שלג אמיתית. משהו פה באמת כבר לא הולך כמו שהיה.

נראה אם תהיינה הפתעות, אני מאוד סקפטי, וגם לא כל כך מאמין בניתוח של חצי מעלה במפרטים לפה או לפה, המציאות לא מדוייקת כמו המספרים של המודלים. נראה שקיבלנו עוד מערכת גבולית לירושלים (לא משנה מה הסיבה, משקעים/תזמון/קור), ועכשיו רק מודל חלון יקבע.

נקווה שנפיק את המירב מהמערכת הקרובה. יום טוב

אתה תראה שלג בירושלים לגבי היערמות זה אכן בעייתי אין לדעת מאמין שתראה גם על המכוניות קצת

וזה בדיוק מה שהיה בשנתיים הקודמות. אולי כאן נראה קצת יותר, קשה לדעת

שי תמתין בסבלנות אחרי האירוע תנתח מה היה ומה לא היה. לצד הפסימיות באי.סי. יש מולו את גפס והגרמני והקנדי שתומכים באירוע מכובד של היערמות בירושלים בין 10-15 ס"מ

שאפו לך מרשמלו תחזית מדוייקת כרגיל מחכים לעידכון להמשך החודש אם דגש על חג הפורים וכמובן הצצה לחודש מרץ

עדיין צפויים הרבה משקעים ארוע שלא הסתיים( גם בחודשית הוזכר עד 19 לחודש),בכל אופן תחנה הבאה היא סביב 23 לחודש וצריך לראות איזה סוג של ארוע יהיה,ריקושטי או גשום.אחכ? זה כבר לתחזית החודשית אך אחר ארוע כזה נראה לי שאת החורף האמיתי עם כל הפונציאל הקר שלו כבר סיימנו,אם כי יתכן שאני טועה.

בוקר טוב חבל מאוד שאתר לא עבד אתמול. בכל מקרה לצערי שלג פיספס אותנו בכפר ורדים  אבל לא נורא שנה הבאה. שוב פעם כל הכבוד למרשמלו על תרומתו ועזרה לכל אחד ואחת מאיתנו.

בוקר טוב חבל מאוד שאתר לא עבד אתמול. בכל מקרה לצערי שלג פיספס אותנו בכפר ורדים  אבל לא נורא שנה הבאה. שוב פעם כל הכבוד למרשמלו על תרומתו ועזרה לכל אחד ואחת מאיתנו.

בהחלט חבל שהאתר לא עבד בימים האחרונים.

בכל אופן כמובן אחרי כ6 שנים קיבלנו את ירושלים לבנה, שלג יפהפה שנערם לכמה סנטימטרים. מערכת יפהפייה שמבחינת משקעים עדיין אנחנו בעיצומה.

לגבי ההמשך חבל, כי עד לפני ימים ספורים היה נראה שגרעין הקור מצפון יספק לנו אפיקיות מתמשכת בעלת פוטנציאל טוב. כעת נראה שאנחנו הולכים שוב לקראת סינופטיקה אביבית שהמקסימום שנקבל ממנה בזמן הקרוב (במקרה הטוב) הוא שקעי רום מנותקים, יותר בסגנון אביבי. זה לפחות בשבוע - עשרה ימים הקרובים. אחרי כן ישנם סימנים לאפשרות חזרת פעילות חורפית, אך זה רחוק.

אני רוצה להוסיף "שאפו" עצום לך, מרשמלו על התחזית המדוייקת. איני יודע כיצד היא בנויה, אך התעוזה עמדה במבחן המציאות בצורה בלתי רגילה. כל הכבוד.

בוקר טוב חברים ..שלג כבד יורד עכשו בבית ג'אן

מרשמלו, שים לב לנקודה מעניינת: באתר השמ"ט פורסמה כתבה על אפשרות חיזוי השלג. אגב הכתבה, הם מדברים שם על הפיתוח שלהם את מודל COSMO, שכיום נחשב מודל איזורי ברמת אמינות גבוהה.

מה שהפתיע אותי זה מה שהם כתבו: "המודל המקומי קוסמו המורץ על בסיס המודלים הגלובאליים ECMWF ו-ICON"! זה אומר שמודל קוסמו בנוי על EC אבל גם על המודל הגרמני!!

אני מעיר זאת לך, כי בעבר הפחתת בערכו של המודל הזה, והנה רואים שהוא משמש לחיזוי המדוייק של מודל קוסמו.

אגב אם ניקח אותו לדוגמה, נראה שאין "מודל-על". לגבי הסערה הנוכחית אין ספק שהמודל הגרמני בשלבים הראשונים היה חלש מאוד, לא זיהה את הקור בנמוכות וממילא לפיו לא היה צפוי כל שלג. כמובן בימים האחרונים הוא התיישר.

אבל מצד שני, אם ניקח את שקע הרום המנותק של שבוע הבא (המערכת של 23 לחודש אצלך), אז המודל הגרמני זיהה כבר מזמן שהשקע הזה עובר בדיוק אצלנו, בעוד שגפס למשל סיבב אותו במקומות אחרים לגמרי. היום גם גפס מודה שהשקע הזה עובר כאן.

מלבד זאת בעבר היו מקרים שבהחלט דווקא מודל זה עלה על תרחישים שהתבררו כנכונים. 

כך שככל הנראה לא ניתן כלל לזלזל במודל הזה ICON ואת כולם צריך לקחת בחשבון כשעוקבים במפות הסינופטיות.

יום טוב

עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר