ערב טוב לכולם.תסקיר קטן על מה שצפוי לנו עד שתצא תחזית פברואר

מי שמרים מעט גבה צודק.

כאשר הבטיחו לנו סתיו וחורף שחונים קיבלנו מערכות יפות.

כעת יצא תיקון וחברת חיזוי רשמית נתנה תחזית למזג אויר פעיל וגשום,ודוקא כעת המפות יבשות.

מה קורה?

לומר את האמת? הטבע גדול על כולנו.לא נדע לא נבין.אבל בואו ננסה להבין במעט השכל והכלים שיש לנו.

עובדתית,אנו סביב ממוצעים.חלק מעל חלק פחות.סביב!

המערכות באופיין הן גדולות אם כי לא מרובות.כל מערכת יכולה להעניק בין 40-200ממ זה המון!

דבר נוסף, אנו בשיא החורף ורמות הפוטנציאל למערכות קרות בשיאו אם או בלי המפות.

עוד דבר.

כל עוד ממערב לנו ישנו אפיק עם גרעין קור חזק ופעיל גם בתקופות הנראות יבשות לאחריהן תגענה מערכות כי זה מסלולן הטבעי.אם ממערב היינו רואים סימני יובש הייתי מודאג יותר.

נכון הדבר שאנו עם הפסקות בין מערכות ולא זו בלבד אלא שההפסקות הללו מקפיצות את הטמפ לערכים גבוהים מהממוצע.אין מה לעשות,נחווה זאת גם לאחר מערכת זו וגם לאחר מערכת של יום רביעי חמישי הבא.

זה המצב!

כעת למה שצפוי לנו.

מי שמתאכזב זה מי שבנה על שלג בסוף חודש זה וגם אם המפות הראו זאת הרי שקרסו כולן בתרחיש הנל.

בעניין הרמיזה שלי ל7 לחודש הרי שהדגשתי יותר מ5 פעמים כולל בזמן כתיבת השורות לראשונה שאין זו תחזית מכיוון שאינה עומדת בסיכויים הרגילים להתממשות ועל כן חזרתי שוב ושוב שסהכ הערתי תשומת לב לרמה חזקה ממערב הבנויה יפה וצריך לשים לב לתרחישים.אין ממה להתאכזב.

גם רימון כאשר נתן תחזית לתפר בין החודשים המפות היו שם וחזרו בהן.בכל אופן,אנו עם מערכת נחמדה ממחר לילה,ובשבוע הבא שוב מערכת שטיבה יפורט כבר בתחזית לפברואר במוצש הקרוב בשעה 21.30 יחד עם שאר הארועים.שימו לב שעל אף קושי הדרמה של האפיקים,ישנה פעילות אצלינו על אף לחץ מאוד נמוך ממערב המונע התעמקות אפיקיות לאזורינו.גם זה לא פחות מנס!

לאחר מערכת של יום ד הבא,הכל פתוח ולא נקדים את המאוחר,היו כאן במוצש.

סהכ שנה זו הייתה יכולה להסתיים גרוע מאוד אך בכל זאת אנו עומדים לא רע בכלל על אף כל הנתונים שהזכרנו.

בהצלחה לכולם.

תודה רבה מרשמלו הכי אפוטמי כמוני ..

תודה מרשמלו התותח!

רק הערה קטנה, השנה עדיין לא הסתיימה...

מחכים בקוצר רוח למוצ"ש!

שבת שירה, נקווה שיהיה שירה חדשה!

שהשירה תביא שיירה של אפיקים.

תודה רבה מרשמלו 

תודה רבה מרשמלו... emo_01.png

לאחר פרק הגשם החביב בסוף השבוע נראה שהאביב מגיע.

כן אולי ייתכנו אירועי גשם יפים אבל בכל מקרה הסינופטיקה כבר כמעט ולא נראית חורפית במגמות באופן מובהק.

גלי הרוסבי נתקעים במרכז ומערב אירופה כמו מרבית החורף ואנחנו נקבל מזג אוויר אביבי כגומלין לכך מרבית הזמן.

אין זה אומר על הכמויות שימדדו בחודש,  אך נראה שהמגמה היא שאנחנו בלב ליבו של אחד מהחורף היותר חמים שידעה המדינה בהמשך לתקופה חמה מאד מסוף אוגוסט.

על עניין הטמפ הגבוהה החורף מסכים איתך בהחלט.משקעים? יהיו ולא מעט.

ומה עם הוורטקס?

למרות ההתעמקות היחסית מאד נכבדת של הוורטקס צפונית אלינו עם שלוחה מרשימה,   לצערי לא נוציא מהאפיק את המירב בסוף השבוע הקרוב,  אך עדין זה יעזור לקרב את גשמי ינואר לממוצע באוזרים שלא הגיעו אליו עם גשמים נחמדים בעקר בשישי.

לאחר מכן מהר מאד הוורטקס מצפין מדי כדי לקבל אפיקים עמוקים וקרים ויותר מזאת,   בהמשך מתעמק מעל מערב אירופה וזה כמובן ידוע מה זה אומר לגבינו emo_09.png

בכל מקרה אין זה אומר שלא נקבל פה ושם אפיקים רדודים\  מעבר מהיר של אפיקים אולי במעט עמוקים מביצי שור או שקעי רום אך בכל מקרה הרבה מכם ירגישו כאן את תחילתו של האביב.

על עניין הטמפ הגבוהה החורף מסכים איתך בהחלט.משקעים? יהיו ולא מעט.

אני אציין שבנוגע לסתיו שהיה השנה,  מאד מרוצה.

חלקו השני של הסתיו נתן את הסחורה וניצל את הים הלוהט עד הסוף והציל אזורים רבים כנראה מעונה שחונה.

את המחצית הראשונה של החורף,  לא אוהב כלל.     התחושה הכללית היא שאין כמעט חורף השנה אלה עונת מעבר בין הסתיו לאביב.

מקווה שפבוראר ישנה זאת אך לבנתיים נראה שהוא ימשיך את המגמה של החורף.

העיגולים של הוורטקס יפים,צבע מדהים.קומו...emo_02.png

א.בהומור.

ב.אני לא משתמש באינפורמציה שלו הוא היטעה אותנו לא מעט,גם אנחנו טועים ללא קשר אבל!

בוא נעקוב אחר נתוני הוורטקס הזה,נשמור ונתעד.

כבר אומר לך שהוא צודק עד תאריך 10.2 לערך וגם עד אז נקבל מערכות אחת לשבוע.לאחר מכן אין גרעין קור במערב היבשת אלא מעל מזרחה ומצפון לנו.אנו מקבלים אפיק עמוק אחד לפחות,וכל האינפורמציה אשר משאאץירה בפברואר הרחוק את הקאפיק במערב אינה נכונה.זו דעתי.אלו הנתונים שלי.אולי אני צודק ואולי טועה אך פברואר ממוצע לפחות עם מערכת עמוקה וקרה אחת לפחות,אלו אינם פרטים הנשקפים מהוורטקס הנל ואחד מאיתנו טועה.שיחררתי מעט קיטור לפני התחזית החודשית וכל מה שנותר הוא לבדוק את הנתונים בסוף.נראה ונשפוט.תודה חבר יקר.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר