עדכון צהרים:
גרמני:
מינוס 29 על מינוס 11 על מינוס 1 בצפון ובגולן
מינוס 28 על מינוס 10 על מינוס חצי בערך במרכז

gfs:
מינוס 31 על מינוס 13 על מינוס 2 בגולן
מינוס 30 על מינוס 12 על מינוס 1 בגליל
מינוס 28-29 על מינוס 12 על מינוס 1 בירושלים

gfs הכי קיצוני מכולם..הבדל גדול שלו מהאירופאים כרגע.

האם מישהו יודע במערכות מסוג זה מי המודל שלרוב מנצח? 

אנסמבל gfs מכניס את המינוס 30 לירושלים...

יש את מחשבון השלג של יניב ריז.  

נסה לחפש בפורום תפוז בארכיון.

באופן כללי,  כדי לשער מה יהיה רום היערמות צריך לקחת כמה פרמטרים:

א.  מרחק מהים,  אגב בזכות הפרק החם שעברנו הים לא איבד הרבה חום והטמפרטורה שלו טרם ירדה אל מתחת ל-20 מעלות ולכן המרחק מהים הפעם יהיה פקטור משמעותי.

ב. רצף הגשמים,  תלוי הרבה פעמים בתמיכת הרום והקרקע,   רצף של משקעים עשוי לגרור זרמי אוויר יורדיפ מעננים שמקררים את הטמפרטורה מתחת למצופה ולהוריד את רום השלג ביחס לצפי.

ג.   אינוורסיית הרום המעידה לנו כמה האטמוספירה באמת לא יציבה על מנת ליצור עננות ממטירה.

ומה אני חושב שיקרה?..

אני חושב שהכמויות עשויות להפתיע בצפון רמה"ג והר מירון כי אפיק הרום עמוק יחסית ויש המון פעילות יחד עם הקור שמתאים גבולית רום הזה,   אך כמו שציינתי תהיה פעילות ענפה וזה יוריד את רום השלג ויאפשר שם היערמות משמעותית.

בנוגע לשאר המוקומות,  מאד קשה להגיד בגלל התנאים הגבוליים,  ממליץ להתסכל בתחזית של מרשמלו ושלי שנכתבו אתמול.

רב תודות אלוף emo_45.png

לגבי המחשבון מה שיש לי לקחתי מפורום תפוז ואני מניח שזה של יניב ריז אבל אם אכניס לשם את הניתונים שרשמתם זה יתן לי רום הערמות בין 500 ל600 מטר ובגלל זה שאלתי ...

אז נראה לי שהמחשבון הזה לא מדוייק .

מי מנצח ? משאלות הלב עם גפס.בכל אופן המטוטלת הזאת תימשך עד מחר בערב.

יש את מחשבון השלג של יניב ריז.  

נסה לחפש בפורום תפוז בארכיון.

באופן כללי,  כדי לשער מה יהיה רום היערמות צריך לקחת כמה פרמטרים:

א.  מרחק מהים,  אגב בזכות הפרק החם שעברנו הים לא איבד הרבה חום והטמפרטורה שלו טרם ירדה אל מתחת ל-20 מעלות ולכן המרחק מהים הפעם יהיה פקטור משמעותי.

ב. רצף הגשמים,  תלוי הרבה פעמים בתמיכת הרום והקרקע,   רצף של משקעים עשוי לגרור זרמי אוויר יורדיפ מעננים שמקררים את הטמפרטורה מתחת למצופה ולהוריד את רום השלג ביחס לצפי.

ג.   אינוורסיית הרום המעידה לנו כמה האטמוספירה באמת לא יציבה על מנת ליצור עננות ממטירה.

ומה אני חושב שיקרה?..

אני חושב שהכמויות עשויות להפתיע בצפון רמה"ג והר מירון כי אפיק הרום עמוק יחסית ויש המון פעילות יחד עם הקור שמתאים גבולית רום הזה,   אך כמו שציינתי תהיה פעילות ענפה וזה יוריד את רום השלג ויאפשר שם היערמות משמעותית.

בנוגע לשאר המוקומות,  מאד קשה להגיד בגלל התנאים הגבוליים,  ממליץ להתסכל בתחזית של מרשמלו ושלי שנכתבו אתמול.

רב תודות אלוף emo_45.png

לגבי המחשבון מה שיש לי לקחתי מפורום תפוז ואני מניח שזה של יניב ריז אבל אם אכניס לשם את הניתונים שרשמתם זה יתן לי רום הערמות בין 500 ל600 מטר ובגלל זה שאלתי ...

אז נראה לי שהמחשבון הזה לא מדוייק .

שים לב שאתה מכוון את גובה המפלס גם נכון.

יכל להיות ששמת טמפרטורות מתאימות אך עם גבהים גיאופוטנציאלים נמוכים יותר ממה שקורה עכשיו.

מומלץ לכל מי שרוצה להסתכל על מודל" אבץ" שבזמנו פירסם אורי בץ,מעניין איכותי ומקצועי.

איפה?

מרשמלו ידידי אתה חוזר עשור לאחור כאשר אורי בץ היה חבר בפורום זה.emo_38.png

הוא פירסם את זה היכן שהוא

דרך אגב אשמח אם תלמדו איך לשים גבהים נכונים במחשבון השלג...
הרי מפלס 500 הוא 5500 מטר מעל פני הים. אבל אני מבין שאתם לא מתכוונים לזה?

גרמני משתפר ביחס לצהריים. המינוס 1 במרכז המינוס 30 בצפון וה29 במרכז.

ה700 מינוס 11 גם במרכז וגם בצפון...

אולי נפתח שרשור חדש לעדכוני ערב + לילה? emo_02.png

דרך אגב אשמח אם תלמדו איך לשים גבהים נכונים במחשבון השלג...
הרי מפלס 500 הוא 5500 מטר מעל פני הים. אבל אני מבין שאתם לא מתכוונים לזה?

שאלה טובה!

המפלסים שאיתם אנחנו חוזים אלו מפלסי לחץ אוויר.

הכוונה בגובה גיאופוטנציאלי היא לאיזה גובה צריך לעלות כדי שלחץ האוויר שימדד יהיה 500 מ"ב.

עכשיו,  מה כל כך מיוחד ב-500 מ"ב?

בקירוב המפלס הזה מייצג את אמצע האטמוספירה, מכוון שהלחץ הממוצע בגובה פני הים הוא 1000 מ"ב.

באוויר קר יותר,  החלקיקים בו יהיו צפופים יותר וינועו באיטיות יותר ולכן הם יהיו צמודים יותר לקרקע וגובה עמודת האוויר תהיה נמוכה יותר ולכן במערכות שלג לדוגמא מפלס הגיאופטנציאלי חשוב לדעת כדי להבין מה העומק של האפיק.

במקרים אחרים כמו התרכסות,   האוויר חם יותר, החלקיקים נעים במהירות ובעלי מרווח גדול יותר אחד מן השני וגובה עמודת האוויר גבוהה יותר ולכן נצפה שם לגובה גיאופוטנציאלי גבוה יותר.

ולכן,  חשוב להתסכל על האיזהיפסות בגובה 500 מ"ב המייצגות לנו את גובה עמודת האוויר ודרך זה נדע אם האפיק שעתיד לבוא יהיה עמוק או רדוד יחסית.

עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר