מרשמלו אני לא יודע איך לאכול איזה.

אני חסיד גדול שלך מודל מרשמלו,

אבל מצד שני המודלים לא בכיוון. emo_11.png

אני לא כותב הרבה, חבל את האמת חייבים לומר: מפות על הפנים לגמרי. השינוי לא נראה בשבוע הראשון של ינואר אלא אולי בעשרייה השנייה כמו שכבר כתבו. זה לא 'על התפר' ולא קרוב לזה. המודדלים אמרו את דברם והמציאות איתם ולא נוכל לטייח את זה. כן מרשמלו. עם כל הכבוד והערכה לתחזיות השונות פה.

אכן ברוך השם ישנן תחנות שמדדו מעל ומעבר לממוצע, אבל ישנן הרבה-הרבה תחנות בממוצע ומתחת. ובכללן ירושלים. וכל יום שעובר הגירעון גדל. לא מספיק ים של גשם שיורד על שפת הים, צריך איזון וחלוקה בריאה. אחרת זו בצורת חקלאית.

החורף הזה בניגוד לשנתיים שקדמו לו אמנם נתן כמויות מפתיעות, אך עושה רושם שהפיזור הן מבחינת התזמון ואין מבחינת המרחביות אינו בריא ואינו טוב. 

ולעת עתה ההפוגה הינה עצירת-גשמים חמורה לכל דבר. הזרימות המזרחיות לאורך זמן זה דבר שלא פגשנו בשנתיים האחרונות בכלל או כמעט. והצפי כרגע אינו חיובי לפחות לפרק זמן של כשבועיים. אחרי כן הכול יכול להיות, אבל לצערי המציאות הנוכחית שלילית ולא כדאי לטייח או להיטייח. מציאות זו מציאות.

נקווה שהחורף יבריא בהמשכו, בניגוד לתחזיות הרבות.

(ואבקש מ"יוני" ומ"Lia" לחסוך לנו את הדיון הנלווה. אל תיפגעו אלא תבינו שהדיונים האלה מיותרים כאן והורס את הפורום).

שי,אתה בהחלט צודק מבחינת החלוקה.ישנן כ40 תחנות עם מעל 400ממ ומס תחנות עם מעל 500ממ!

ישנן לא מעט עם סמוך או כ30אחוז מתחת לממוצע,לגביהן לא נעים.

כמו כן אתה צודק לחלוטין בעניין החלוקה,יש כאלו עם פי 3 מהממוצע וכאלו עם 65אחוז מהממוצע ההעדפה ברורה לחלוקה שווה יחסית.

יחד עם זאת לא רק אנחנו בבעיה והייתי אומר שאנחנו עם הכי פחות בעיה מכיוון שקיבלנו על אף גרעין הקור התקוע ממערב מערכות מכובדות.להמשך זה לא מספיק ואני איתך לחלוטין.יחד עם זאת כבר הזכרתי שכל מערכות דצמבר היו עפ התחזית פרט למערכת התפר שפשוט לא תגיעה.פספוס!

המגמה ברורה והייתה לפני עד מס ימים חודש מראש ופשוט האפיק ממשיך לזייף מערבה.

מה הלאה? אני יכול לומר בביטחון שבעה זה יגיע זאת עפ נתונים עקשניים שלי.לא היינו מנותקים לחלוטין מקיומו של הרבע הרביעי בתחזית לתפר זה לא היה תרחיש מצוץ מהאצבע אלא דבר הגיוני ותרחיש שהיה ברור ובתסריט אך בפועל הסינופטיקה לא נתנה לאפיק להגיע.בכל אופן,כך גרעין הקור בלי הרבה ברירה מעביר הילוך מזרחה,זה תהליך שיקרה בסוף שבוע של ינואר ולא לאחריו! אני עומד על כך שב7 לחודש האפיק עפ כל הנתונים ( יש לזכור שאנו קטנים שבקטנים ומבטאים מה שאנו רואים בלבד!), האפיק בסמיכות אלינו וללא משיכה מערבה! זה היה אמור להיות ב2 לחודש אז זה לא יקרה ואנו גם רואים מדוע. ככל הנראה האפיק נדבק לחברו ממערב דבר שיגרום לדחייה בתרחיש אך הוא יגיע.אני לא רוצה לדחות את המאוחר כי משאיר טעם טוב לתחזית ביום ד,אך שימו לב שבכל מצב ככל הנראה עוד לפני האפיק,יגיע לכאן שקע רום כי האפיק קרוב מאוד אלינו,השקע יסגר סביב מ הים התיכון וינוע לאזור,גשם ירד אך ככל הנראה לא כמע סוערת אשר זו תגיעה ב8 או 9 לחודש,אין תירוצים זהו המצב.מכאן ועד שנה שחונה,לא! יחד עם זאת כפי שכתבת המצב לעת עתה איננו מזהיר אם כי הייתי מציע לקחת ברצינות את רוב התחזית אשר נתוניה נתוני אמת.שורה תחתונה- ינואר ממוצע לא פחות מכך,אך אולי יהיו אזורים דומים למה שקרה כאן בדצמבר,אני מדבר על כלל ולא פרט.

מרשמלו, אני מקווה מאוד. בינתיים המודלים לא שמעו על כך. גפס הערב עד 12 לחודש אין שום דבר ממשי.

הודעה למנהלים של הפורום ..

אני עוקב אחרי הפורום הזה שנים ויש פה אנשים מקצועינים בתחום מזג האוויר וזה עוזר לי אישית בחיים היום יום לדעת תחזית אם יש גשם או אין וכל מה שקשור במזג אוויר..אבל בתקופה האחרונה זה כבר נהפך להיות מעצבן משני האנשים יוני ו lia והם מפציצים את הקישור של מרשמלו בהודעות שלהם וזה לא יפה מה שכותבים בשפה הלא יפה  וכבר משעמם ..הפורום הזה תורם הרבה לציבור הרחב לטיפולכם בבקשה.(הכוונה שלי לא לפגוע באף אחד אבל שיהיה סדר כמו שהיה הפורום לפני)

שי,אתה בהחלט צודק מבחינת החלוקה.ישנן כ40 תחנות עם מעל 400ממ ומס תחנות עם מעל 500ממ!

ישנן לא מעט עם סמוך או כ30אחוז מתחת לממוצע,לגביהן לא נעים.

כמו כן אתה צודק לחלוטין בעניין החלוקה,יש כאלו עם פי 3 מהממוצע וכאלו עם 65אחוז מהממוצע ההעדפה ברורה לחלוקה שווה יחסית.

יחד עם זאת לא רק אנחנו בבעיה והייתי אומר שאנחנו עם הכי פחות בעיה מכיוון שקיבלנו על אף גרעין הקור התקוע ממערב מערכות מכובדות.להמשך זה לא מספיק ואני איתך לחלוטין.יחד עם זאת כבר הזכרתי שכל מערכות דצמבר היו עפ התחזית פרט למערכת התפר שפשוט לא תגיעה.פספוס!

המגמה ברורה והייתה לפני עד מס ימים חודש מראש ופשוט האפיק ממשיך לזייף מערבה.

מה הלאה? אני יכול לומר בביטחון שבעה זה יגיע זאת עפ נתונים עקשניים שלי.לא היינו מנותקים לחלוטין מקיומו של הרבע הרביעי בתחזית לתפר זה לא היה תרחיש מצוץ מהאצבע אלא דבר הגיוני ותרחיש שהיה ברור ובתסריט אך בפועל הסינופטיקה לא נתנה לאפיק להגיע.בכל אופן,כך גרעין הקור בלי הרבה ברירה מעביר הילוך מזרחה,זה תהליך שיקרה בסוף שבוע של ינואר ולא לאחריו! אני עומד על כך שב7 לחודש האפיק עפ כל הנתונים ( יש לזכור שאנו קטנים שבקטנים ומבטאים מה שאנו רואים בלבד!), האפיק בסמיכות אלינו וללא משיכה מערבה! זה היה אמור להיות ב2 לחודש אז זה לא יקרה ואנו גם רואים מדוע. ככל הנראה האפיק נדבק לחברו ממערב דבר שיגרום לדחייה בתרחיש אך הוא יגיע.אני לא רוצה לדחות את המאוחר כי משאיר טעם טוב לתחזית ביום ד,אך שימו לב שבכל מצב ככל הנראה עוד לפני האפיק,יגיע לכאן שקע רום כי האפיק קרוב מאוד אלינו,השקע יסגר סביב מ הים התיכון וינוע לאזור,גשם ירד אך ככל הנראה לא כמע סוערת אשר זו תגיעה ב8 או 9 לחודש,אין תירוצים זהו המצב.מכאן ועד שנה שחונה,לא! יחד עם זאת כפי שכתבת המצב לעת עתה איננו מזהיר אם כי הייתי מציע לקחת ברצינות את רוב התחזית אשר נתוניה נתוני אמת.שורה תחתונה- ינואר ממוצע לא פחות מכך,אך אולי יהיו אזורים דומים למה שקרה כאן בדצמבר,אני מדבר על כלל ולא פרט.

עדכון לילה בעקבותיך ידידי

מנהל הפורום
1000+

אני עוקב אחרי הפורום הזה שנים ויש פה אנשים מקצועינים בתחום מזג האוויר וזה עוזר לי אישית בחיים היום יום לדעת תחזית אם יש גשם או אין וכל מה שקשור במזג אוויר..אבל בתקופה האחרונה זה כבר נהפך להיות מעצבן משני האנשים יוני ו lia והם מפציצים את הקישור של מרשמלו בהודעות שלהם וזה לא יפה מה שכותבים בשפה הלא יפה  וכבר משעמם ..הפורום הזה תורם הרבה לציבור הרחב לטיפולכם בבקשה.(הכוונה שלי לא לפגוע באף אחד אבל שיהיה סדר כמו שהיה הפורום לפני)

עושה את המאמץ לא תמיד יש לי את הזמן ותודה על ההערה מקווה שמי שצריך להפנים יפנים זאת

מנהל הפורום
1000+

ליה,אני מכיר את אמל הרבה זמן.הוא לא שם אותך ואת יוני באותו מקום הוא פשוט התייחס לכמות ההודעות ולשיח ביניכם.אמל איש יקר שנכנס לכאן המון והלואי והיה משתתף יותר בכתיבה.בבקשה לא לפגוע בו.

בוקר טוב

צודק במליון אחוז emo_45.png

עושה את המאמץ לא תמיד יש לי את הזמן ותודה על ההערה מקווה שמי שצריך להפנים יפנים זאת

צר לי ידידי לא יפנימו ...

emo_45.pngemo_45.pngemo_45.png

יום ד 21.30 בערב כאן לראשונה תחזית לחודש ינואר.2 עובדות שאין להתכחש אליהן.

1.יובש שהיה חריג ואף מעבר למצופה,הצליח לפגום באמינות התחזית אשר נתנה ארוע גשם ב2.1 לכל המאוחר דבר שלא יקרה.

2.גרעין הקור ינוע ממערב למזרח וישים סוף ליובש ואת התאריך המדוייק מחר כולכם תדעו יחד עם שאר בפרטים.

דבר נוסף.עקב אותן הערות אשר ניתנו כאן רק נזכיר.

מעולם לא זילזלנו במודלים אלא להיפך,הזכרתי לא מעט פעמים שאני נעזר בהם אך עד לטווח מסויים( של 168ש בדכ),ומשם כבר הנתונים לטווח הארוך הם פרי פיענוח שלי עפ קריטריונים שאני עובד איתם ומאמין בהם.אותן הערות שנתתי היו בדבר תופעות ופרשנויות שניתנו עי וורטקס,זרמי סילון( שההסבר היה מאוד לא מדוייק) וכן קשר קליפורני אשר לא הוכח מהותו עד היום הזה,וסהכ הבעתי דעה שלי בנושא ולא חייבעם לקבל אותה זו דעה פרטית שלי.

כל השאר מבורך ותמיד הערות הן הארות ותמיד מברכים עליהן.

עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: מרשמלו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר