שבוע טוב לכל צופי האתר.תחזית לחודש דצמבר יוצאת לדרך.בהצלחה!

לפני הכל,הצפי לסתיו יבש ושחון התחלף באחב מהחודשים הגשומים ביותר שהיו ב26 שנים האחרונות.( מדבר רק על נובמבר).אזורים מסויימים במישור החוף כבר קיבלו בין 50-60% מסך כל הכמות העונתית,ושאר האזורים בין 25-40% ברובם,אם כי ישנם אזורים בודדים שהכמות שם נמוכה יותר.

יחד עם זאת לא נתכחש לעובדה שגם הסטטיסטיקה לא מיטיבה מידי אם רצף של חודשיים שלמים שיהיו עם כמויות גשומות בהרבה מן הרגיל אך אנו בני האדם קטנים על מנת לקבוע.

טענתי הבסיסית היא שהיובש הקיצוני אותן נתנו המפות בתחיחה היה שכלול לא נכון של הנתונים,וככל הנראה אותו חלק מהיובש הזה דילג עלינו בנובמבר אך ככל הנראה יפגע כצפוי באזור מזרח אירופה כבר מימים אלו ועד ל8.12 לערך בדמות רמה חזקה מאוד עם ערך של כ 1050מ'ב.

למזלינו,אצלינו העצירה מגיעה אחרי חודש גשום מאוד,והרמה אשר תפקוד אותנו תהיה פחותה בעוצמתה אך תלווה אותנו עש ל10.12 לערך,שם סביב תאריך זה תתפתח מערכת גשם משקע רום אשר עשוייה להשפיע עלינו בין 11-15 לחודש.שימו לב,אינני מתייחס לריקושטים.

דבר נוסף,כל העת כובד משקל האפיק הכבד מצוי ממערב לנו.לקראת 19-23 לחודש יתעמק עפיק קר מאוד בסמיכות אלינו וצפויות רצף של 2 מערכות האחת אחר השניה כאשק אחת מהן בעלת פוטנציאל לשלג מתחת לחרמון אך הדבר רחוק.בודאי שמתם לב למיעוט יחסי של מערכות חזויות לדצמבר,לא לטעות,הכמויות יתקרבו או יגיעו לממוצע.זיכרו,יש עצירה מסויימת,אך אחכ כובד משקל האפיק נע מזרחה.

בהצלחה לכולנו.

תודה אלוף 

תודה רבה בכל כוח .

מחכים ומצפים החורף רק מתחיל והכל בידי בורא עולם 

תודה רבה מרשמלו היקר!

בעזרת ה' נקבל שתי מערכות חזקות, ושנגיע ללמוצע או שאולי מעבר לזה.

חודש עם פחות ימי גשם מנובמבר אבל אחת מהמערכות שכן אני רואה פשוט קרה.

תודה רבה איש

מנהל הפורום
1000+

תודה מרשמלו.

ציפנו ליותר גשם ואולי שלג בדצמבר  חבל

תודה על התחזית!!

אני לא מחלק גשם או שלג.אני סהכ נותן תחזית.emo_05.png

ליה ידידתנו הטובה.

אי אפשר גם לקרוא למודל הזה נאחס והזוי וגם להתעצבן.אם הוא הזוי אז אל תתרגזי.אבל כאשר יראה סערה גדולה אצלינו אל תשמחי כי הוא הזוי.

לגופו של עניין.

גפס מראה מגמות.המגמות שלו אינן מדע מדוייק ואינן טאבו.יש עוד מודלים.הבעיה היא שגם אני חושב שמרכז הפעילות ממערב לנו ועל אף כך יש לנו 2 מערכות האחת מחרתיים והשניה בתחזית החודשית.

יחד עם זאת כתבתי מדוע טועים המודלים(לדעתי) בעניין יובש ובצורת.לשמחתי נובמבר נתן להם תשובה יפה.

מקוה שהתחזית שלי לדצמבר תהיה מדוייקת כפי קודמתה אך העובדות לפני ולא ניתן להתעלם.רוב פעילות ממערב.חסימה חזקה במזרח אירופה.תזוזה מסויימת לאחר שליש ראשון של החודש עם מערכת ושתי מערכות נוספות לאחריה כאשר האחת חזקה וקרה.זה נקרא חודש חלש ביחס לנובמבר אך כלל לא בטוח ששלושת המערכות הצפויות לא יתנו את הממוצעים,זה תלוי מאוד בלא מעט גורמים.

סיכום.חסימה אצלינו לאחר מערכת קרובה שתסתיים ביום ד למשך 8 ימים לפחות.

היי מרשמלו. תודה על התחזיות המקצועיות ועל הדייקנות המופלאה. אלפים עוקבים אחרי התחזיות שלך גם אם לא כותבים כאן. שאלה צדדית ברשותך. להערכתך יש מצב לקבל שלג בירושלים במערכת הקרה שציינת בסוף החודש? תודה מראש!

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר