מדוע קרסו (כל) המודלים בתרחיש היובש הקיצוני?ומה הלאה?

בראשית דברי אזכיר את גישתי אשר מוכרת כאן לכולכם.

האדם קטן אל מול איתני הטבע ואף קטן יותר מול מי שברא את הטבע.אני לא מתיימר לקבוע מה יהיה אלא סהכ לחוות דעתי על סמך רשימת הנוסחאות וצורת הפיענוח שלי את המצב הנתון,ויחד עם זאת להשתמש במודלים למה שאני צריך וכאשר אני חושב הפוך מהם( אפילו אם אני לבד)לומר ללא חשש את דעתי, וכך אמשיך.איננו קבלנים של הצלחות ובודאי לא חסינים מטעויות ותמיד בלמידה.את דעתי אודות היובש שנשקף מן המודלים הן לסתיו והן לחורף כבר היבעתי ואף הזכרתי שהדבר נובע מפיענוח לקוי של תנועת זרמי הסילון והשפעתם על אזורינו ומעדיף כעת לא לפרט מפאת קוצר הזמן.פשוט פיענוח שלכתחילה הבעתי אי נוחות ממנו ואמרתי את שחושב.סהכ התוצאה היא קבלת נובמבר שלאחר המערכת הקרובה יהיה ממוצע ומעלה בדרום,ובאזור המרכז והצפון בין כפול לפי שלושה מהממוצע!בתחזית לדצמבר אפרט יותר את המערכות הצפויות אך מטרת שורות אלו היא להבליט מס דברים.

מאחר ונשמעים קולות וחלקם מבוססים על המודלים בעניין דצמבר יבש,הרי שאני לא חושב כך.התירוץ שניתן מאותם טוענים לכך נעוץ בעובדה שנובמבר היה עמוס בארועי גשם.סיבה נוספת העולה מתוך דבריהם היא חסימה באגן המזרחי.לא!!אכן ישנה רמה אך היא מתפוררת לאחר מס ימים של הפסקת משקעים,הרום קר ויווצרו מערכות דומות לאלו שכבר חווינו.ישנם בדצמבר 2 אפשרויות(וכאן הגענו לביצת ההפתעה) סבירות ברמה של כ75%.

אופציה אחת היא לאפיק קר מאוד מצפון בחציו השני של החודש אשר יהיה סוער מאוד.

אופציה שניה היא לשקע עמוק מאוד ופעיל מאוד סביב 995מ"ב שמגיע אלינו ומותיר רושם לא קטן.כלומר,צפי למגה מערכת אחת בחודש דצמבר,או קרה מאוד או גשומה ונדירה.לסיכום ועד לתחזית החודשית אשר תתפרסם כאן לראשונה במוצש ב21.30.המשך סתיו פעיל,דצמבר לא יבש,והרבה ברכה בדרך בע"ה.תספרו לחברים.בהצלחה לכולנו.

תודה מרשמלו על ההסבר,יישר כח.emo_45.png

תודה רבה מרשמלו. זה התחזית של השעה 9 ? אשמח שתענה בבקשה

מרשמלו תודה רבה 

ליתר דיוק בכל דצמבר ( כמעט...) יש מערכה קרה ועוצמתית..

מרשמלו תודה רבה 

ליתר דיוק בכל דצמבר ( כמעט...) יש מערכה קרה ועוצמתית..

נשלח לי באמצע ...

תסביר אם אפשר , למה כוונתך .תודה

נכון אליעזר גם בכל חורף יורד גשם.רק שצריך לדעת מתי.

פרט לכך עובדתית אתה לא צודק.

פרט לכך עובדתית אתה לא צודק.

למה לא ? 

ב7 שנים האחרונות כל שנה היה מערכת קרה ועוצמתית בדצמבר ..

אסביר לך.שקע 995מב איננו שקע שמסתובב הרבה באזורנו( זהו שקע עמוק מאוד).כך שזה לא קיים בכל דצמבר.

אפיק קר מאוד מצפון שהוא גם אופציה סבירה גם הוא לא ככ מנת דצמבר.נתתי מבין כל התחזית המפורטת שמעותדת לשבוע הבא 2 אופציות לתרחישים סבירים שיקרו,שהם לא בדיוק מנת חלקו של כל דצמבר כך שלא התכוונתי לכתוב שבדצמבר תניה מערכת חזקה אלא מיקדתי מעט יותר.ברור שבכל דצמבר כמעט יש מערכת אחת גשומה מאוד אך לא זו הייתה כוונתי צדיק.

רק ברשותך הסבר נא לי מה מטרת ההערה שלך,אשמח.שבכל דצמבר יש מערכת אחת חזקה? אוקי,מה המסר?

רק ברשותך הסבר נא לי מה מטרת ההערה שלך,אשמח.שבכל דצמבר יש מערכת אחת חזקה? אוקי,מה המסר?

ממש לא התכוונתי לתקוף ...

חס ושלום אני מכבד אותך מאוד מאוד ! 

ואין שגם מי שלא כיבד אותך עד היום יהיה חייב לעשות את זה לנוכח התחזית המדוייקת שנתת לחודש נובמבר בדיוק להפליא !

בקשתי שתסביר ותרחיב למה כוונתך , בשביל האנשים שאינם מבדילים בין הדקויות השונות . 

אגב שקע של 995 הוא נדיר ביותר ...אתה לוקח הימור גדול מדי ....

תודה רבה רבה 

אליעזר לא אמרתי שהתכוemo_02.pngונת.כתבתי תחזית אמרת שבכל דצמבר יש ארוע חזק.זה לא מדוייק וזה גם לא הכוונה.אתה עצמך אומר ש995זה הימור,גם זה לא נכון כי אני נותן תחזית ולא מהמר בה.הכל בסדר ארועים תמיד יש בחורף והתחזית המדוייקת היא זו שאומרת גם מתי הם יקרו.זה שישנם ארועי גשם בחורף זה לא חדש.,יחד עם זאת אל תשכח שכולם כולל כולם לא דיברו על סתיו גשום אלא יבש כך שלכן כתבתי שעכשיו לומר שכל דצמבר יש מע חזקה זה לא חכמה אחרי כזה נובמבר.להגיד נובמבר גשום כשכל המפות כולן מראןת יובש וסתיו שחון זה לא הימור על אותו משקל אלא תחזית שצלחה,וזה לא עושה אותי טוב יותר,זה כותב לצורך השפיות האקלימית שאנו ככ זקוקים לה.אני עוסק במתן תחזית,לא בהימור ולא בהתנגחות,לא חשבתי שכתבת משהו פוגע והכל בסדר,שים לב לפרטים,סהכ נותנים כאן תאריכים ואופי של ארועים,והכל בסדר חברי.

תודה רבה מרשמלו היקר

תודה רבהה מקווה שיהיה חורףף גשוםם וסוער כמו שנה שעברהה 

תודה מרשמלו על הזמן העבודה וההשקעה שלך עבור כולנו 

מי יתן ובע"ה יהיה לנו חורף גשום רטוב וקר.emo_85.png

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר