תחזית למערכת החורפית הראשונה בעונה

לא יאמן שעד לפני ארבעה ימים היינו בגל חום בלתי פוסק של יותר מחודשיים (מסוף אוגוסט)!

והיום אנחנו בעולם אחר,   אחרי אי"ס פעיל מרשים ויומיים נוספים עם גשמים מקומיים מגיעים לדבר האמיתי.

בתמונת הלווין שצרפתי ניתן לראות כבר את החזית הקרה מתארגנת לה מול החופים היא תגיע יחד עם ציר האפיק במהלך לפנות בוקר.

אך כפי שמתיתיהו דיווח,   כבר עוד טרם הגעת החזית הגרדיאנט בקרקע משתפר וזה מאפשר לתאי גשם וחלקם תאי סערה מרשימים להתפתח ולהיכנס לחופים ולהמטיר ולגרום אף לסופות רעמים וברקים בזכות הים הרותח של תחילת נובמבר.

בבוקר של מחר (רביעי)  החזית הקרה נכנסת במלוא העוצמה ותגרום למזג אוויר גשום בליווי סופות רעמים, ברקים, ברד ופרצי רוח עזים לרדת.

קו ירושלים דרומה יתכן ויפספסו נתח גדול מהחזית שעשויה לחלוף מצפון.

לאחר מעבר החזית,   נראה את קווי ההתכנסות המוכרים והאהובים מהחורף אך כמובן זה יבוא הפעם עם בוסט מרשים מהים החם ולכן צפו להצפות בחוף וכמויות משקעים מפתיעות.

במהלך הצהריים תתכן הפוגה בגשמים מקו השרון דרומה emo_86.png,   בזמן שצפונה לכך תהיה חגיגה emo_85.png

אחר הצהריים שקע הרום מתקרב לסוריה והאי יציבות מחריפה עוד ויעשה גשום במיוחד,  תחילה בצפון ובהמשך הערב עם שינוי הגרדיאנט למערבי וצפון מערבי הגשמים יתפשטו עד לצפון הנגב.

בלילה האטמוספירה מתחילה להתייצב אך אין זה סותר שיוסיף להיות גשום והפעם בעקר במרכז הארץ או היכן שיהיו קווי ההתכנסות.

בחמישי הגשמים ייחלשו בהדרגה ובדגש מהצהריים אך עדין ירדו לאורך כל היום אולם בהפוגות גדולות ונראה שהפעם הדגש יהיה על אזור המרכז והדרום.

בלילה יחל הגל השני למערכת כאשר על הים החם יתפתחו שוב עננות ממטירה ואף תאי סערה שישפיעו בעקר בחופים.

ובשישי בוקר גשם מקומי מלווה בסופות רעמים בבוקר בעקר בחופים ובצהריים בהרים.

כמויות גשמים למערכת יתרכזו כמובן היכן שיהיו קווי ההתכנסות העיקריים,  אבל סופסוף מערכת נרחבת עם עשרות מ"מ באופן נרחב.

אני מאמין שבחופים מקומית יתכן ונראה גם כמויות תלת ספרתיות של גשמים נקודתית או קרוב לכך.

היום לצערי לא היה לי זמן להשקיע בפורום ובכתיבה.

אז סליחה מראש על הצורה החפיפה שבה כתבתי את התחזית בלי הרבה פירוט כמו שאני מרבה לעשות ואולי שגיאות כתיב שלא שמתי לב לתקן אותם.

תודה קומולוס....

תודה רבה רבה

תודה קומולונימבוס! מפורט ומקצועי כהרגלך, ממש לא מרגיש לי מחופף או חפוז, כל הכבוד ותמשיך כך!!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

היום לצערי לא היה לי זמן להשקיע בפורום ובכתיבה.

אז סליחה מראש על הצורה החפיפה שבה כתבתי את התחזית בלי הרבה פירוט כמו שאני מרבה לעשות ואולי שגיאות כתיב שלא שמתי לב לתקן אותם.

תודה על הכל emo_45.png

פוסט מעניין ומוצלח! תודה! 

תודה רבה! תחזית מעניינת ביותר!!

קומולונימבוס מהוקצע כרגיל, תמיד כיף לקרוא, תודה.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ariksncam, מרשמלו, , נתנאל, , , ofir400, הקסטליאני, , , יוני
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר