תחזית לימים הקרובים 30.10.2020

היום שישי:

בדומה לכל התקופה כמעט מסוף אוגוסט יהיה חם מהרגיל במידה ניכרת,  שוב אנחנו בסוף אוקטובר כך שהמזג אוויר מאד נסבל ואף סגרירי בחלקים המערביים של הארץ.

 

צפויה היום שקיעה יפה עם כל הצירוסים,  אם כי בעקר בחלקים המערביים של הארץ העננות הנמוכה יכולה להסתיר אותה.

 

בערב ישררו ערפילים בהר הנגב ובמורדות ההרים.

 

 

מחר (שבת):     

 

האטמוספירה בשכבות העליונות צפויה להתקרר משמעותית וזה מגביר את תנאי האי יציבות,   עדין זה לא מה שאנחנו מחפשים אך קונבקציות מקומיות של אלטואים מטפטפים ייתכנו בעקר במזרח הארץ,   סיכוי נמוך להתפתחות ACB בודד וגובה יותר אצל השכנות מצפון.

 

לפני מוצ"ש יש סיכוי יפה לשקיעת אלטואים יפה.

 

מוצ"ש הזרימה הימית מתחילה להיות יותר מובהקת וזה יביא לא מעט עננות מערפלת לתושבי ההרים מהר הנגב וצפונה.

 

 

יום ראשון:

 

האטמוספירה ממשיכה להתקרר ואנו נהיה מופשעים מקדמת אפיק וזס"ל ברום,    זה יום שמרביתכם כנראה לא ייפגשו במשהו "רציני" או במקרה הטוב יותר טפטוף.

 

אך בכל מקרה תנאי האי יציבות מחריפים יותר,  והסיכויים להתפתחות ענני סערה בודדים בדרום ובמזרח גובר בשעות אחר הצהריים,  שוב מרבית הארץ לא תראה את הגשם בדומה להאכזבה של הסופ"ש הקודם אך בכל מקרה גשם נקודתי (שעשוי להיות חזק וקצר) בליווי סופות רעמים וברקים יתכן וייראה בדרום ובמזרח וסיכוי נמוך לסופות חול שיערמו מענני סערה שיווצרו בסיני בדרום.

 

ערב אתנחתא "בפעילות",   אוויר קריר,  כזה שלא חווינו לפחות מחודש מאי\אפריל יחדור גם לשכבות הנמוכות באטמוספירה בהשראת זרימות ימיות ארוכות מהים האגיי  בלילה התגברות מחודשת בגשמים.

 

זה נראה כמו זס"ל פעיל ותנאי האי יציבות לא כל כך חזקים חרף מפות הגשם הצבעוניות ולכן אני רואה את זה בתור אלטואים מטפטפים או מורידים גשמים בעוצמות לא חזקות לרוב עם סופת רעמים בודדה פה ושם.

זה יתחיל בדרום וינוע צפונה לקראת הבוקר.

 

 

יום שני:

 

פותחים את היום סגרירי כתוצאה מהזס"ל הפעיל,   ייתכן והטפטופים\גשמים יהיו רצופים וילוו בסופות רעמים בודדות.

 

שעות הבוקר המאוחרות זה מאחורינו ותחול התייצבות במזג אוויר.

 

בצהריים שוב עם החימום הקונבטיבי תיווצר עננות ממטירה מעל אזורי ההרים וגם ענני סערה (CB) בודדים על הפרק.

 

ערב שוב היחלשות בפעילות והתעננות בליווי ערפלי הרים וייתכנות לטפטוף בצפון ובמרכז.

 

שימו לב,  בשעות לפנות בוקר- לילה נראה שמתחיל להיווצר שקע רדוד מעל קפריסין יחד עם ציר אפיק שמדרים לים התיכון החם זה יכל לגרום להיווצרות של עננות ממטירה מול החופים שברובה תתפרק טרם הכניסה אלינו,  אך כן קיימים סיכויים לגשם מקומי בליווי סופות רעמים בודדות בלפנות בוקר שבין שני לשלישי.

 

 

יום שלישי:

 

עם הגעת הבריזה הימית והתחזקות הרוח המערבית העננות שאולי תיווצר בים תגיע לחופים ותגרום לגשם מקומי שם שעשוי להיות חזק ומלווה בתאי סערה בודדים.

 

בשעות הצהריים מוקד הגשם עובר להר.

 

בשעות הערב שוב הפחתה בפעילות.....

 

 

לסיכום:      עד לפחות רביעי מרבית הארץ לא יראו בגשמים בכמויות גדולות,   כן עשויות להיות הפתעות של גשם שוטף וחזק בליווי סופות רעמים, ברקים וברד מקומית בשני צהריים,  ובשלישי (ושב בדגש על מקומית).

 

ומה בהמשך?.....

 

עדכון בוקר היה נראה כמעט אצל כל המודלים לא רע לפעילות חורפית ראשונה ברביעי-חמישי,  לצערי הסינופטיקה מורכבת בגלל שהיא תלויה בשקע רום שיעשוי להצפין מעט ולהחריב את כל העסק ולכן אין לי סיבה כרגע לפרט.

 

 

סופ"ש נעים! emo_39.png

קומולונימבוס סוער תודה רבה על התשקיף!

שיהיה לך סוף שבוע נפלאemo_01.png

קומונולינבוס יקר,אין מה להוסיף על דבריך הנפלאים,המפורטים והמקצועיים אשר ניכר כי מילותיך נבחרו בקפידה רבה כהרגלך המקצועי בקודש.

צריך לשמר אנשים כמוך כאן.

זכינו.

 קומולונימבוס תודה רבה על התחזית בהחלט מרשים ביותר,emo_45.png

cb תודה על התחזית ישר כח.

קומולונימבוס סוער תודה רבה על התחזית, מריחים סוף סוף את הגשם מגיע

מה עם גשם בגוש דן? מתי? 

מה עם גשם בגוש דן? מתי? 

כנראה שלא מעבר לטפטופים ביומיים הקרובים.

 

שני בבוקר סיכוי לגשמים לרוב בעוצמות לא חזקות,  במידה ויהיה ענן מפותח יותר מעל האזור עשוי לרדת גשם חזק לזמן קצר בליווי סופות רעמים בבודות.

 

שני בצהריים גם סיכוי לגשם וסופות רעמים בודדות,  בגלל האופי המקומי של התפתחות העננים ולא מסודר קשה להגיד אם ירד גשם בדיוק בגוש דן או ק"מ ספורים משם, להערכתי הדגש יהיה יותר בפנים הארץ ולא בחוף.

 

לפנות בוקר שבין שני לשלישי ושלישי בבוקר סיכויים הרבה יותר טובים לגשם שעשוי להיות שוטף מלווה ומלווה בסופות רעמים,ברקים וברד (שוב תלוי אם ענן הסערה יעבור מעליך או לא)  לאורך כל יום שלישי יתכן שתפגוש גשם אבל הדגש בבוקר.

 

רביעי מסתמן סופסוף אולי מה שאתה באמת מחפש,  עדין הטווח ארוך מאד כדי לקבוע,  וכאשר תהיה מעבר למגמה אלה קו אחיד בין כל המודלים אעדכן בתחזית.

 

אז לבנתיים אירוע הגשם הראשון יהיה "סתווי" ולא מסודר ברוב הארץ לא יראו כמויות גדולות ונקודתית בהחלט יתכנו הפתעות האטמוספירה מאד לא יציבה הסיכוי "להפתעות" הכי גבוה בבוקר שלישי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר