ערב טוב לכולם.התחזית המפורטת לחודש נובמבר- בהצלחה!

יחד עם תחלופת החודש מאוקטובר לנובמבר,סוף סוף נסוגה ובמידה ניכרת הרמה העונתית מאזורינו,זה לא אומר לא תנסה להרים ראש החודש,אך בהחלט עם תחילת חודש זה כולנו נרגיש שאנו בסתיו עם טמפ ראויות לתקופה זו ואף נמוכות מהרגיל לקראת סוף השבוע הבא.

מספר ארועי גשם צפויים בחודש זה ואם נדייק יותר הרי שלעניות דעתי נקבל סביב 3 או 4 ארועים שונים ויתכן שהארוע הראשון דווקא יהיה גבולי ולא יכיל בתוכו כמויות מספיקות,נצטרך לעקוב.

הארוע הראשון כבר משבת עם גשם מקומי במס מקומות,ארוע זה יכנס גם לתחילת השבוע,אולי אף בצורה נרחבת יותר אך בכמויות פחות מדידות.

הארוע השני יכול סביב יום ד הבא(בין התאריכים4-6.11),וככל הנראה יהיה כתוצאה משקע רום קר סביב אזור קפריסין ויכסה את רוב אזורי הארץ.

לדעתי ובחישוב גס,יהיו מקומות שימדדו שם עד סוף שבוע הבא כ40ממ של גשם בקירוב.

הארוע השלישי לחודש זה (וכאן המחלוקת),צפוי להגיע סביב 14.11 לחודש,הוא יכול להיות מורכב מאפיק ים סוף ושקע רום,או משקע רום עמוק מאוד בלבד שיווצר מדרום מזרח לאיטליה ויעשה דרכו אלינו.אני מסייג את הדברים ואומר שאם תהיה זו האפשרות הראשונה,אזי זה יקרה בתאריך הנקוב.אם האפשרות השניה,הרי שזה יקרה סביב 18.11.בכל אופן מדובר על מערכת של 20-30ממ.

החל מ25.11 צפויה להגיע מערכת קרה יחסית מגלישת אויר קר מצפון לנו והחרמון הסורי יראה את הצבע הלבן לראשונה העונה,משאיר את האופציה והסטייה של יומיים שלושה לכאן או לשם,אך זו מערכת קרה יחסית לעונה עפ הבנתי את הנתונים.

לסיכום הדברים:חודש נובמבר עפ הבנתי מסתיים כממוצע מבחינת טמפ וכן מבחינת משקעים.

סיכוי של כ70% למערכת אחת חזקה יחסית בחודש זה.

זירמי הסילון ותנועתן במיפלסים הגבוהים מאוד לא יתנו לאטמוספירה להיות שקטה ועשויים לגרום בכך לקריסת צפי המודלים ולהזיז את היובש שנשקף מהן עד עתה דווקא למרכז ומזרח אירופה.זה חומר למחשבה וזו גם הסיבה לנתונים העדכניים אשר הביאו אותי לאיחור בכתיבת שורות אלו ועימכם הסליחה.

זיכרו תמיד,אנו הקטנים שבאדם,יכולים לנתח ולחשב,אך בסופו של יום מי שמשיב את הרוח ומוריד את הגשם זה לא המודלים אלא הטבע ומי שבראו.

שאו ברכה והצלחה בכל!

נ.ב. נראה לי שחלק מן המודלים יעדכנו עקב שינויים שנקבתי בהם גם את הצפי שלהם אך מה לעשות? כפי הנראה ידעתם ראשונים.

בהצלחה לכולנו ושבת שלום.

תודה רבה מרשמלו!!!! ומה עם שקע קפריסאי?

תודה מרשמלו על תחזית חודש נובמבר,יישר כח.emo_45.png

רב תודות לך ידידינו היקר מרשמלו. חזק ואמץ,emo_45.png

תודה רבה מרשמול! אני מקווה שיהיה מעל הממוצע!

תודה מרשמלו .

זכור לי שדיברת על שקע מטורף קרובשל המדיקן באמצע נובמבר ....

איפה הוא פה בתחזית?

השתנה ?

מרשמלו, תודה על הפירוט... הלוואי ויתממש. מתגעגעים לגשם ולחורף, בריאות טובה לכולם!

מרשמלו ישועל תודה רבה תמשיך לעדכן אותנו

מנהל הפורום
1000+

כמו תמיד מקצועי ומרתק! תודה רבה מרשמלו!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

תודה לך מרשמלו מקווה שהתחזית תתממש

וסוף סוף נראה כאן ג ש ם.

אחד יחיד ומיוחד תמיד תענוג לקרוא את התחזית שלך המשך כך שבת שלום

תודה למרשמלו

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר