תחזית לימים הבאים 22.10.2020- אפיק ים סוף פעיל

המודלים ננעלו על תרחיש סינופטי אחיד,  ולכן לדעתי מעכשיו מה שיקבע דברים זה מבחן הזמן.

היום (חמישי):    בהשראת חיגת אפיק ים סוף לציר מרכזי-מערבי תחול עליה ניכרת בטמפרטורות והתייבשות בעקר בחלקים הצפוניים והפנימיים של הארץ,  בחוף יהיה עדין הביל בהשראת הבריזה הימית.

שימו לב גם היום האטמוספירה לא יציבה וישנה יתכנות נמוכה לעננות ממטירה קונבקטיבית בשעות הצהריים.

בלילה יתכן ערפל בנגב.

מחר (שישי):  תהיה התחממות גם הפעם בעקר בפנים הארץ ויעשה שרבי ויבש,  משעות אחר הצהריים יחדור אוויר לח יותר לחלקים המערביים של הארץ מהים,    ובלילה שוב תהיה יתכנו ערפילים מקומיים בנגב.

שימו לב גם כאן אף על פי שככל הנראה יהיה מדובר ביום נאה לחלוטין,  תנאי האי יציבות חריפים וקיים סיכוי נמוך שוב בשעות אחר הצהריים להתפתחות עננות ממטירה.

שבת:    לכל אורך היום אנחנו נהיה תחת השפעה של קדמת אפיק בליווי זרם סילון והסעה מספקת של לחויות ברום הבינוני והגבוה ולכן, אף על פי שמפות המשקעים בכל המודלים מצניעות את זה ככל הנראה תחול התעננות בשעות הצהריים (הרבה יותר נרחבת מהיומיים הקרובים) בעננות בגובה רב ובינוני וירידת גשמים מקומיים בליווי סופות רעמים,   גם המפלים פשוט מטורפים בזכות החום שמביא לנו אי"ס בקרקע,  לכן צפו ליום מעניין וטרופי emo_85.png

בנוסף בעקבות האוויר היבש שישרור מעל אזורנו בקרקע וההתקדמות המהירה שלה,   יתכן מאד שאותה עננות לא תמטיר כמויות גדולות של משקעים אך כן יכולה לגרום למופעי ברקים ורעמים נרחבים, סופות ברד קצרות ופרצי רוח  חזקים שיכולים להרים יחד עם החום סופות חול מקומיות בנגב.

נעבור ליל שבת-בוקר ראשון,  שקע הרום עובר בדיוק מעל הים כשהאוויר מתקרר וזו השעה הכי טובה שהוא יכל לעבור שם על מנת שיוכל להפוך את הים לבית חרושת לענני סערה,   העניין הוא שבקרקע צפוי להתמקם שקע עזה או שקע רדוד מול חופי צפון הארץ וכתוצאה מכך נראה תופעה אופיינית מאד לסתיו,  התפרקות של ענני סערה עוד לפני שהם מגיעים לחוף,  אך בכל מקרה יתכן בעקר במהלך בוקר של ראשון שנראה תאי סערה שתיישבו מקומית על ערי החוף המרכזי והדרומי בעקר וזה מתכון לשיטפונות,    לחוף הצפוני המערכת בקרקע ככל הנראה לא תתן איפשרות להתפתחות תאי סערה מהים (אם כי יכולים לרדת גשמים מאלטואים ואף ACB) בגלל הגרדיאנט המזרחי\חלש.

בראשון שקע הרום מתלבש בדיוק מעל הארץ בשעות הצהריים וזו שעה נהדרת להתפתחות קונבקטיבית של ענני סערה נוספים מעל פנים הארץ.

מראשון בערב שקע הרום חולף והמערכת נגמרת.

לסיכום:   כיאה לסתיו ישנם מפלי אי יציבות חריפים,   בעקר בשבת שעשויה להיות מפתיעה מבחינת תדירות הברקים והרעמים (אם כי לא בהכרח בכמות המשקעים בגלל היובש בקרקע והתזוזה המהירה של העננים).

ליל שבת-ראשון אחרי הפעילות החשמלית הענפה מהאלטואים בשבת אחר הצהריים,  נראה שיווצר בית חרושת לענני סערה מול חופי הארץ,  אך מרבית הזמן הם יתפרקו עוד לפני שיגיעו אלינו וכאשר יגיעו בגלל תנועתם האיטית זה עשוי להוריד כמות גדולה של משקעים בזמן קצר על החוף ובדגש חוף מרכז ודרום.

ראשון צהריים הייתרון נעשה שוב של פנים הארץ.

ראשון בערב המערכת נפסקת.

לא נראה כאן כמויות גשם אדירות ברוב הארץ (אם מבחינה מקומית ייתכן מאד שנראה כמה נקודות שיסגרו את הממוצע החודשי) אך שלל של תופעות מעניינות יכולות לקרות.

תהנו! emo_85.png

הנקודה החשובה ביותר בתחזית:    זו דעתי,  ייתכן מאד שאני אטעה.   

המודלים סגורים סינופטית על התרחיש, מפות המשקעים מדאיגות אבל לא רואה אפשרות שכזו אי יציבות תשרור מעל אזורנו עם לא מעט לחות במפלסי הביניים ולא נצא מזה בלי כלום.

לגבי שבת; יהיה יבש ברוב הארץ.   אם יהיה גשם ביום ראשון; הוא ייפסק בבוקר.

https://apps.ecmwf.int/webapps/opencharts/products/medium-mslp-rain?base_time=202010220000&interval=6&projection=opencharts_south_east_europe&valid_time=202010281800

כן אבל למה המפות האלו של EC מראות את האזור נקי לחלוטין במועדים האלה, כבר יומיים

זה העניין,   אתם מסתכלים במפות הגשם אך לא במפות הסינופטיות.

לא רואה מצב של קדמת אפיק,  זרם סילון ברום ושפע לחויות במפלסי הביניים תחת מפלים כאלו שזה יעבור בשקט.

אני מאמין שגם בתרחיש שאיסי נותן אפשר לצפות בשבת בצהריים\אחר הצהריים ל-ACB בודדים.

לא רואה מצב של קדמת אפיק,  זרם סילון ברום ושפע לחויות במפלסי הביניים תחת מפלים כאלו שזה יעבור בשקט.

אני מאמין שגם בתרחיש שאיסי נותן אפשר לצפות בשבת בצהריים\אחר הצהריים ל-ACB בודדים.

יכול להיות זה מה שאני אולי מפספס בשל חוסר ידע מקצועי, טוב שיש סיכוי מוסבר שיתפתח משהו

פשוט תענוג.

תודה רבה קולומונימבוס !!

תודה רבה. איזו השקעה ראוי לשבח,emo_45.png

יכול להיות זה מה שאני אולי מפספס בשל חוסר ידע מקצועי, טוב שיש סיכוי מוסבר שיתפתח משהו

ייתכן מאד שאתה גם לא טועה,  ואולי אני מפספס.

שוב מבחן הזמן ייקבע

יישר כח CB עלית ליגה ידידנו.emo_45.png

אפשר לומר בודאות שאחרי היום הפורום הזה נשען על ידי מרשמלו וCB

מסכים שהם טובים אבל צריך לחכות לאירוע ולראות שצודקים

CB שפו על העבודה וההסבר המפורט emo_45.png

כעת נותר לנו להמתין לגשם עם מופע "האורות" emo_85.png

קומלונימבוס בסופו של דבר צפויים גשמים מקומיים החל משבת אחהצ לתוך יום ראשון? כיוון שע"פ מפות המשקעים רואים איזה חצי מילימטר בתפרוסת ארצית תסתכל באתר של weather2day במפת gfs

קומלונימבוס בסופו של דבר צפויים גשמים מקומיים החל משבת אחהצ לתוך יום ראשון? כיוון שע"פ מפות המשקעים רואים איזה חצי מילימטר בתפרוסת ארצית תסתכל באתר של weather2day במפת gfs

צהריים ייתכנו קונבקציות אלטואים יחידים שעשויים לטפטף או להוריד גשם,  סיכוי בינוני ל-ACB בודדים.

לקראת הערב התרבות של העננות והתרחבות בפעילות,    שוב גם בגלל היובש בקרקע חלק מהגשם מתאדה טרם הגעתו לאוויר וגם העננות תזוז מהר על זרם הסילון אז לא בהכרח ירדו כמויות גדולות (צוין בתחזית) אך עם תנאי אי יציבות כל כך חריפים ובאמת מהלך קלאסי של אפיק ים סוף פעיל,  אני חושב שיתכן ונראה מפועי ברקים ורעמים בתדירות מפתיעה.

לילה היכנסות של עננות נמוכה בעקר לחוף המרכזי והדרומי וכאן הים הרותח של אוקטובר יכל לעשות פלאים,   צוין בתחזית מרבית העננות שתתפתח בים כנראה תתפרק בהגעתה לחופים או התאים שלא בגלל הגרדיאנט החלש עשויים להפתיע נקודתית את החופים ולתת כמות גשם שעשויה אף לסגור את הממוצע החודשי.

ושוב הכל כאן מזל,  הפונציאל קיים האטמוספירה מאד לא יציבה.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: שוש,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר