חשוב מאוד לזכור!

לאורך השנים כוחה של מתן התחזית עליה עמלים עמל רב מאוד,הוא בזיהוי מגמה ומתן תאריכים לארועים כאלה ואחרים.

הרשו לי בכתיבת שורות אלו להתעלם לחלוטין מטענות שאינן לגיטימיות מבחינתי ומונעות אך ורק מצרות עין וציפיה למפלה של אחד הגולשים כאן,אין לי שום רצון להתייחס אליו כל עוד הוא מתעלם לחלוטין מעובדות קיימות ובכל רגע רק מנסה להראות כמה הוא צודק וזאת לאחר שנתן את כל האפשרויות הקיימות בתחזיותיו כך שתמיד לאחר עשרות תרחישים משתנים יוכל לטעון שצדק.

עד כאן בעניינו.

הנוסחאות שעל פיהן ניתנה התחזית לאוקטובר שיסתיים עם ארוע גשם ולא כיבש,הן הנוסחאות הבלעדיות מבחינתי על פיהן התחזית מופקת.

מגמת ארוע הגשם ואף אפיונו(הזכרתי אפיק ים סוף ושקע רום),היא אותה מגמה בדיוק אשר נראתה כ3 שבועות של"איחור",בכל המפות וללא יוצא מן הכלל עד אתמול.

כלומר,אותו ארוע אודותיו דיברנו כאן לראשונה כבר מזמן,נראה בבירור בכל המפות עד אתמול.

אין לי דרך,ולא תהיה כזו,לתת ללא ניחוש תאריך לארוע בעוד חודש ימים ולעמוד על אופיו המדוייק,אך בהחלט ישנה דרך לזהות מגמה לארוע ואם לא התקיים הוא היה על סף להתקיים ואף נצפה במפות.

מאחר וכך,על מנת לתת תחזית אחראית,כחודש לפני הארוע אנו סורקים את המפות ואת הנתונים אשר בידינו ובונים תרחיש,זה בדיוק מה שעשיתי הפעם.

יש לזכור,גשם מארוע זה הוא לא דבר הזוי גם כעת,אך יחד עם זאת אותן מפות שנתנו היום בבוקר את כל כובד משקל של ארוע הזה סמוך לחופינו מדרום ומעל מצרים ,דיללו גם שם את הכמויות ובצורה ניכרת.

מדוע?

כי אויר חם לא נותן למערכת להתמזרח ולהיבנות מעלינו,ואין לי ולא לאחרים את הכלים הללו לנתח מצב כזה של גוש אויר השוהה ברדיוס של 500קמ שממאן לעזוב את האזור כאשר המערכות הניצפות חודש לפני,כבר כאן.

כל מי שיקבל גשמים מקומיים מארוע זה וירצה לחשוב שהמגמה או התחזית לא התקיימו,מותר לו ואני מאוד מעריך את זה.

מי שחושב שזיהוי של מגמה כזו ככ הרבה זמן לפני כן זו פריצת דרך והישג שאף אחד מנותני התחזיות לא נתן,גם זה בסדר.כל אחד יראה כפי שחושב לנכון.

העובדות כעובדות הן כאלו.

להפיק את תחזית אוקטובר לקח זמן רב(מיותר לפרט אך מעבר למה שיכולים לחשוב).

המגמה נצפתה בכל המפות עד לפני יום.

גם אותן המפות שטעו בתרחיש בטווח של 5 ימים הן סהכ מפות המשקפות מציאות בשטח,והטעות שלנו אם אכן היא כזו,מגיעה מטווח של חודש לפני.

דבר נוסף,גשם יכול לרדת כתוצאה ממערכת זו והבאה אחריה עד סוף החודש.

כל מי שמחובר לנתונים אותם אני נותן יבדוק,יראה ויחליט לאיזו תחזית חפצה נפשו להיכנס וכך יעשה,מה שבטוח הוא שאני לא מצוי כאן על מנת לתת את הידוע ימים ספורים לפני כן(לצורך זה יש רדיו ואתרים נוספים),אני כאן על מנת לתת תרחישים שאכן קורים במציאות ועשויים יומיים לפני כן להיעלם ,אך התקיימו הן על המפות והן בשטח בסופו של יום.האפיק באזור,השקע רום באזור,אך מלמעלה רוצים שכך יהיה וכך יהיה כי אנו נשארנו קטנים כפי שהיינו אל מול הטבע ומי שמנהיגו.

יש לזכור,החודש לא הסתיים,בנובמבר צפוייה מערכת כתוצאה משקע עמוק מאוד,אני עוקב אחר הנתונים ואפרסמם בהמשך.

שאו ברכה.

גשם וסופת רעמים בירושלים

כ4.4ממ נמדדו במרכז ירושלים.

תודה  מרשמלו, כרגיל מרתק!

כ4.4ממ נמדדו במרכז ירושלים.

בחלק מהמקומות נמדדו אף 6.6 עד 7 ממ

אכן כך ,כמויות מכובדות.יחד עם זאת יום א סיכוי טוב לגשמים גם באזור הנגב וגם באזורי ההר כמצופה.

הטבע עוצמתי,מי שברא אותו לא מובן,ואנו נשארנו קטנים.

ישתבח שמו,גם מוצש ויום א כצפוי,גשם.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , ,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר