עדכוני מודלים 20.10.2020- סופ"ש שרבי לפנינו, האומנם

לאחר מלחמת התשה לא קלה בין המודלים,  איסי ניצח בתרחיש המתון והשרבי (זוכרים שהשבוע דיברנו על סימנים מדאיגים?... אם לא ראו כאן).

אך קודם לכן......  מחר (רביעי) מפות המשקעים לא מלאות צבע אך נהיה תחת קדמה שקע בליווי זרם סילון,    המודלים לא מנתחים לצערי הסעה יעילה של לחויות במפלסי הביניים אך מסינופטיקה כזו אולי יתכן ונראה משעות אחר הצהריים קונבקציות מקומיות של אלטואים מטפטפים ואולי ממטירים,   ואם ממש נשבור את הראש על המפלים, קיים סיכוי קלוש ביותר לסופת רעמים בודדה (לא מאמין בזה).

לאחר מכן שקע הרום נתקע מעל מצריים ואי"ס הופך להיות בעל ציר מרכזי\מערבי (תלוי בשעות ביום) ומה שיקרה שאנו נסתכל על שכינתנו, מצריים בקינאה רבה מכמות ה-CB שהולכים להציף אותה מצפון בתוך חדר מאוורר וממוזג...

למה חדר מאוורר וממוזג?... כי האי"ס ידאג להביא לנו אוויר חם ולוהט ממדבריות ערב שיגרום ליובש וחום גם בחלקים המערביים של הארץ ובדגש הצפון מערביים.

שימו לב שבשל פערי הטמפרטורות בין הסקטור החם של אפיק ים סוף שנמצא עלינו ועל הקר שנמצא מעל מצריים והים התיכון יווצרו גם פערי לחצים משמעותיים דבר שיביא לשובן של הרוחות המזרחיות החזקות בעקר בלילות ובבקרים בצפון מחמישי ולכן... גל שריפות נוסף שוב על הפרק.

במקביל דווקא בחוף המרכזי והדרומי וצפון הנגב בשל הזרימות החוזרות והקצרות מעל הים שאפיק ים סוף יתן לשם נראה לילות ובקרים מעוננים ואף ערפיליים תחת אינוורסיה (שכבה יציבה) נמוכה שתפריד בין האוויר הקריר של הים התיכון לזה הלוהט של מדבריות ערב.

בכל מקרה במוקדם או במאוחר (ומסתמן שבמאוחר מאד)  שקע הרום ינוע מזרחה,  אלינו וגם על זה יש הסכמה סופסוף שבמהלך מוצ"ש נהיה תחת קדמתו בליווי זס"ל ובראשון הוא יחלוף ישירות מעלינו.

כמובן שגם שקע הרום עצמו נראה הרבה יותר רדוד ביחס לעדכונים בימים האחרונים,   אך עדין סינופטיקה כזו לא תשאיר אותנו ללא פעילות כלל חרף מפות הגשם היבשות ואני עדין ממליץ להסתכל על מוצ"ש וראשון בעדכוני מודלים הקרובים ולעקוב כי זה עשוי להשתנות רבות.... ולכן כל הצהרה על מזג אוויר שיהיה במוצ"ש ובראשון נא לקחת בעירבון מוגבל.

אולי זה לא יגרום למשקעים מרובים ברחבי ההארץ כמו שמשוגפס ראה במשך לא מעט עדכונים אבל כן,   חרף השרב בשבת אולי נראה כאן מופע אור קולי במוצ"ש?.....   עוד מוקדם מאד כדי לקבוע

אני מאמין עדין שנראה ענני CB\ACB, לפחות בודדים אולי במוצ"ש ובראשון גם אם בסוף לא נקבל הרבה גשם.

עוד משהו שחשוב לציין,  גם העשרת הראשונה וגם השניה נגמרו כחמות באופן ניכר,  ונראה שהעשרת השלישית תבוא בעיקבותן יש לי תחושה שהממוצע של חודש אוקטובר 2020 יהיה חם באופן חריג ביחס לעבר...

נחכה ונמתין,  בנתיים רוב תרחישי האנסמבלים חמים ואף חלקם באופן ניכר עד להודעה חדשה....

אני מבקש ממנהלי הפורום שימחקו את כל התגובות שלכם,  אתם הורסים כאן כל דיון! אין בעיה לחשוב אחרת אבל השפה והתטבאות שלכם וחוסר המקצועיות הופכים שרשורים שלמים לדיונים ברמה של ילדי גן.

ליה=יוני שהצטנן 

יוני=ליה שקיבלה חום

תודה קומולוס .

אל תתייחס לשני הליצנים האלה ....הם מזמן איבדו את הכיוון ...

הסרנו את מה שצריך, אל דאגה...

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

מצויין. תודה לך תומש

דווקא בועז דיין הפסימי של ISRAELWEATHER עדיין צופה גשמים עם רעמים ביום א'

לא רק הוא,זו התחזית כאן

קומולונימבוס סוער כמו תמיד, כותב פוסטים משובחים וברורים, גם לאלה שלא מתמחים במושגי מזג האוויר.

נהנה כל פעם מחדש להיכנס לפוסטים שלך, אולי אני לא מגיב תמיד, אבל צופה תמידי!

המשך כך! 

קומולונימבוס- תענוג לקרוא,תודה רבה!

מקצועי מובן ומלמד בעיקר ,אשריך.

גם מסכים, קומולונימבוס סוער תותח. 

תודה לך

קומולינימבוס ממש מרתק הסיכום שלך 

תודה רבה

דווקא בועז דיין הפסימי של ISRAELWEATHER עדיין צופה גשמים עם רעמים ביום א'

גם כאן,  ובתחזית של מרשמלו אנחנו תומכים בזה,  אפילו ממוצ"ש

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ,