עדכוני מודלים 15.10.2020 00z- סינופטיקה מרתקת שבוע הבא

צהריים נפלאים לכולם!   emo_01.png

באשכול הקודם ציינתי כאשר תהיה מגמה יציבה יותר לשבוע הבא אני אעדכן,  ואכן היום נראה שהמודלים התעשתו על קו אחיד לשבוע לשבוע הבא מבחינת הסינופטיקה הכללית.

נתחיל מאותו אפיק שהיה אמור להגיע בשלישי הקרוב,     אז.... אמור זה שם של דג וגם אותו אוכלים emo_03.png

האפיק המדובר צפוי לנטות אחורה אל עבר לוב ולנוע באיטיות מזרחה תוך ניתוק מאפיק "האם" מצפון וכמעט לא להשפיע עלינו בתחילת-אמצע שבוע הבא.

תוך כדי ההשפעה מקדמתו באמצע שבוע הבא נהיה בפעם הראשונה נהיה תחת זרם סילון ברום,   אולי הדבר יביא הרבה מאד עננות בגובה רב ובינוני ובעקר שקיעות יפות ופחות משקעים.

אך מה שכן אותו כל המודלים חוזים באחידות מפתיעה שהחיבור של האפיק הרדוד ברום עם ים סוף בקרקע תגרום להעמקת שקע רום סתווי ראשון לעונה מעל מצריים שימשיך להתקדם מזרחה.

ומה מביא החיבור של אפיק ים סוף עם שקע רום?..... מערכת סתווית קלאסית שתכלול קונבקציות ליליות של ענני סערה מעל הים התיכון הרותח (למי שרוצה הוכחה יש "בשר ורוד" במפות הגשם של גפס מול החופים emo_85.png)  והיווצרות ביום של תאי ACB מעל פנים הארץ וכמובן עוצמות גשם מקומיות חזקות אבל שוב... מקומיות ולא מרחביות כיאה לאוקטובר.

כרגע אין טעם להיכנס לפרטי פרטים,  אנחנו מדברים כאן על טווח של שבוע קדימה ובמידה ושקע הרום לא יתלבש עלינו כמו שחלק מהמודלים מראים וינוע מעט צפונה או לחילופין דרומה מאיתנו,  אנו עשויים לאבד פעילות סתווית מעניינת.

בנוסף,   מחר (שישי) בבוקר עובר מעלינו אפיק רדוד מאד,  יתכן ונראה בשעות הבוקר עננות טיפה מפותחת מהרגיל בצפון והמרכז שעשויה לטפטוף או להוריד גשם קל.

לסיכום:

1.לאחר ההתקררות של מחר,   שוב חוזרים למזג אוויר חם מהרגיל ואפילו שרבי בחלק מהאזורים בתחילת השבוע הבא, בהשראת התחזקות רכס הרום.  emo_12.png emo_83.png

2.הגשם של שלישי "בוטל" ככל הנראה עקב התמערבות האפיק בכל המודלים ולכן גם יהיה פחות קר. emo_10.png

3.הולכות להיות שקיעות מדהימות בתחילת ואמצע שבוע הבא בהשראת עננות בגובה רב ובינוני שתגיע לכאן דרך הזרם סילון. emo_30.png

4. לא מסתמנת פעילות חורפית לקראת חמישי שבוע הבא,  אלה סתווית כל המודלים דוגלים בכך. emo_85.png

5. שינוי קטן במיקום שקע הרום והמערכת מתפספת. emo_85.pngemo_83.png

6. שיהיו דברים חדשים לעדכן אעשה זאת.

מצרף פאנל מודלים כדי להראות שיש גיבוש דעות בעניין הסינופטיקה של שבוע הבא.

לפי עדכון צהריים עד סוף החודש יהיה יבש

קומולונימבוס.

תענוג לקרוא,תודה רבה.

לפי עדכון צהריים עד סוף החודש יהיה יבש

אכן,   גם כתוב ששינוי קטן במיקום שקע הרום ישנה את כלל התחזית מגשם לשרב.

אגב הסינופטיקה של עדכון צהריים אולם לא קרירה אבל נפיצה emo_85.png

שוב בסופו של דבר הממוצע הגשמים של אוקטובר לא גבוה,   ואני מחפש בתקופה הזו פעילות סתווית שתתן מופעים אור קוליים בשמיים,   הרבה פעמים יכולים להיות מופעים כאלו כמעט ללא גשם ואוקטובר נשאר יבש,  בוודאי שזה עשוי לקרות.

אגב נראה שהמודל שדגל בפעילות הסתווית באופן הכי יציב היה איסי,  ולכן ממליץ לחכות לראות מה יהיה איתו בעדכון ערב,  עדכון בוקר לא רע שלו.

קומולונימבוס סוער מצד אחד אתה אומר סינופפטיקה מרתקת מצד שני אתה מסתיג הולך לתחזית של רוננין לאר אתה לא רציני כזזה חוסר החלטייות לא ריתי בחים שלי  רק ממרשמלו יודע לעמוד על שלו בתחזית מסתבר מי יכול להחליט לשבועים וחצי איך יהה ב27  לחודש שניכם מגוחכים רוננין  ואתה

א. מוזמנת לנסות לחזות טוב יותר.

ב.  כל חזאי מקצועי ומנוסה יאמר לך שאף על פי שיש שסינופטיקה מרתקת שבוע הבא ונפיצה,  כלי החיזוי שלנו לא מספיק אמינים כדי לדעת בכמה מאות ק"מ שקע הרום יתרחק\יתקרב אלינו וזה משנה את כל כללי המשחק.

ג. אני יודע שאת לא אוהבת את זה אבל מה לעשות האמירה שאוקטובר יסתיים יבש לא מנותקת מהמציאות.

הייתי מתקן,אפילו לא עניין של כמה מאות קילומטרים.

שימו לב!

70 קמ במיקום השקע לכאן או לשם יקבעו אם סוגרים ממוצעים או אם מקבלים מס טיפות וממתינים למערכת הבאה.70קמ!

מרשמלו שבוע מעניין לפנינו,לאן ינשבו הרוח שלהמודלים, כרגע זה נראה טוב.

אני מקווה שזה יהיה מערכת חזקה אם הרבה גשמיים וברקים ונסגור את החודש כולו.

בעזרת ה'!

חברים מצטרף למחמאות לידידנו cb, יישר כח.emo_45.png

שימו לב!

70 קמ במיקום השקע לכאן או לשם יקבעו אם סוגרים ממוצעים או אם מקבלים מס טיפות וממתינים למערכת הבאה.70קמ!

מרשמלו אתה צודק לגמרי , לפי המפות של גפס מהבוקר אפילו 50 ק"מ מכניסים את הכתום לחוף ואת הירוק לפנים הארץ וירושלים .

הבעיה שזה טווח של 9 ימים שנדחה מידי יום

שפו על הניתוח המעניין קומולונימבוס מי יתן וכך יהיה

נמתין לסופ"ש הבא ונתפלל.            

המון תודה קומולונימבוס ממש חווית קריאה מרתקת ישר כח גדול.

שימו לב!

מרשמלו אתה צודק לגמרי , לפי המפות של גפס מהבוקר אפילו 50 ק"מ מכניסים את הכתום לחוף ואת הירוק לפנים הארץ וירושלים .

הבעיה שזה טווח של 9 ימים שנדחה מידי יום

במערכות מהסוג הזה שהגרדיאנט ברום חלש,   שינוי במיקום בעשרות ק"מ לא ישנה הרבה כי מפלסי היציבות יישארו פחות או יותר אותו הדבר אך השינויים שאנו רואים פה בין עדכוני המודלים עומדים מאות ק"מ וזה ממש לא הרבה מרחק,  בכלל לא אבל מאד קריטי.

מה שכן המיקום של ציר הים סוף והשקעים הליליים מעל הים שלו עשויים להוות גורם דרמטי במזג אוויר שיהיה במידה ונישען על לחות ים תיכונית ולא מוסעת ברום הבינוני.

ועניין של המערכות בקרקע בהחלט קריטי שינוי קטן של עשרות ק"מ

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , lia5000
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר