לא,הביקורת של רוננין לא על זה.הביקורת שלו היא על חוסר יכולת לתת תחזית לחודשהקדימה.הויכוח הזה ישאר ,מכבד את תחזיתו מותר לו לתת יום יומיים קדימה ,כל אחד והמיוחדות שמעניק כאן.הכל בסדר.

יש יותר מומחים מהמודלים ?

מרשמלו יש משהו במה שאליעזר אומר.. 

לפעמים מרגיש שהתחזיות שלך מכוונות יפה אבל גם מטובלות עם משאלות הלב הגדול והחם שלך.

מחשב- מח שב!צריק להיעזר בהם,לא להיות תלותי בהם ,התחזית כפי שכבר כתבתי בהרחבה לפני מס שנים,מאופיינת ביציאה מן הקופסא ולא בהשתעבדות אליה.

לגבי התחזית ל-24, בטווחים הרחוקים נראה סיכוי לגשם בתאריך הזה. 

יכול להיות שהסתיו התחיל צולע ?

אוקטובר כצפוי כאן מתמיד,לא יסתיים כיבש.

לכל אורך הדרך נתתי תחזית אחת,מומלץ להיצמד אליה,המודלים מבולבלים מאוד,אם כי כבר גם הם שינו כבר לתחזית המוכרת לכם כאן עוד הרבה לפני.

אוקטובר יהיה ממוצע בכמות הגשם ?

רוננין מעט התבלבלתי .לפני שאתה שואל שאלות על מנת להכניס אותי לפינה(התחזית שלי כתובה כבר מזמן כנס ותראה מה בתוכה),רק אשאל אותך.כתבת אוקטובר יבש,אחכ כתבת שיתכן גשם.

אחכ כתבת שלא ירד,והיורה יהיה בנובמבר,אחכ כתבת שכן ירד.

אחרי 4 ימים כתבת שוב שיהיה יבש וביום כיפור שוב שינית ועכשיו כתבת שכנראה ירד כבר החודש.טוב סה על קצה המזלג.אשמח להסבר לפני שאתה שואל אותי שאלות מיותרות שעליהם נתתי תשובה אחת מזמן.

כשצריך אני מעדכן את התחזית.

המודלים מתחילים לאט לאט להוריד את להט החרב של הבצורת מעל צוארינו.אמרנו זאת מזמן.

מרשמלו האדיר לשמו,

האם מה שצפוי עשוי לסגור את הפער ולהגיע לממוצע?

ממוצע של אוקטובר כמובן..

מרשמלו האדיר לשמו,

האם מה שצפוי עשוי לסגור את הפער ולהגיע לממוצע?

אין כרגע כמעט פער,   ממוצע הגשמים של אוקטובר לא כזה גבוה.

לעתים מספיק כמה דקות טובות של שבר ענן שמתיישב מעל תחנה כל שהיא והחודש "גשום"

לרוב בגלל האופי המקומי אך העוצמתי של הגשמים נראה תפרוסת לא אחידה בגשמים-  מששמע במקום מסוים עשויים לעלות על הממוצע ואפילו פי כמה, ובמקום סמוך (וסמוך אני מתכוון למרחק של אפילו ק"מ בודד) שכמעט ולא יראה טיפה.

שוב,  גם אירועי גשם בהיקף נרחב יכולים לרדת בחודש אך לבנתיים אין סימן לאירוע כזה (חשוב לציין כי כדורגל משחקים עד הדקה ה-90 כך שיתכן שבסוף החודש נופתע, אין לדעת) וגם ברוב האוקטוברים "הממוצעים" אין אירועי גשם בעלי היקף נרחב כמו מערכות חורפיות, זס"ל פעיל וכו'...  שוב היו שנים שזה קרה אבל זה פחות שכיח אבל קורה אחת לכמה שנים (לאחרונה פעילות קרה של ממש היתה באוקטובר 2018 וזס"ל פעיל ב-2015)

תודה לך.

עבור לעמוד
... , , , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר