העניין שמשנה את כלי המשחק הוא מיעוט מערכות והקצנה באופיין וכמויות שמספקות.כלומר פחות ימי גשם עם יותר מע אלימות.על כן קשה מאוד לצפות לחורף כזה או אחר כי 2 מערכות לכאן או לשם יכולות לתת ביטוימשל 200ממ

היי לכולם, סורי שאני לא פעיל כאן בתקופה האחרונה (עומס שגרתי, מעבר דירה, הכנות לשנה הבאה ומה שביניהם...), עברתי על חלק מהתגובות כאן בנוגע לתחזיות לטווח רחוק, קודם כל אני לגמרי מסכים עם קומולונימבוס שתחזיות לטווח רחוק שוות כקליפת השום, דבר שני שצריך לקחת בחשבון השנה הוא שבעקבות משבר הקורונה העולמי פעילותם של חלק מהמודלים הייתה מצומצמת מהרגיל, מה שמוריד עוד יותר את רמת הדיוק שלהם הלא גבוהה במיוחד ממילא, וצריך לזכור שכרגע אנחנו עוד רק באמצע אוגוסט, יש עוד יותר מחודש עד ההתחלה הרשמית של הסתיו ועד אז יכולים לקרות מיליון דברים.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

חברים ,שבוע טוב.

נכון מאוד,לא הולכים עם הלב כאשר מכינים או צופים בתחזית ועוד לטווחים הללו.

צריך לראות נתונים ואו להאמין להם או שלא.

עובדתית גם שנה שעברה התחזיות של המודלים הגדולים לא סיפקו הצלחה מסחררת ,זיכרוננו קצר.

אז אזכיר.

כל או רוב הנתונים של המודלים הגדולים לקראת ספטמבר אוקטובר היו לתחילת עונה רוויה במשקעים עם המשך יבש.זה פשוט לא קרה ,יחד עם זאת הם קיילו עצמם בהמשך ועל כך מגיע להם שאפו.

אבל זה העניין,   לא מסתכלים על מה המודלים נותנים לכל חודש בנפרד אלא על מגמה ובגדול כן היתה נפילה על הסתיו שהיה עם נובמבר יבש וחם מאד אך בגדול הזיהוי של המגמה לחיזוי חורף גשום הצליחה (ואגב אף על פי שהוא לא היה חודש גשום,  באוקטובר שנה שעברה כמעט כל יום היתה פעילות כל שהיא).

ב2016 ו2014 אמרו שיהיה חורפים גשומות ובסוף קיבלנו חמש שנים שחונות.

אפשר לקבל את ההפך ולקבל חמש חורפים גשומיים.

אני לא חסיד של המודלים,ואין לי אימון בהם,אפילו שיגדו חורף גשום/שחון.

מה יהיה רק בורא עולם יודע! נחייה וניראה.

(אגב, אם כבר לאמין למודלים זה חודשית לא עונתית.גם זה טווח ארוך אבל הרבה יותר מדוייק.)

המודלים ב-2014 הראו חורף יבש  אך פשוט ההתלהבות המטורפת שנוצרה סביב סערת דצמבר 2013 גרמה לכל מיני שמועות על חורף בקנה מידה היסטורי לרוץ ברשת.

בפועל היה חורף בקנה מידה היסטורי מבחינת היובש הבלתי פוסק לאחר הסופה.

ב-2015\2016 שנת האל ניניו המשוגע אף אחד לא הצליח לחזות.

העניין שמשנה את כלי המשחק הוא מיעוט מערכות והקצנה באופיין וכמויות שמספקות.כלומר פחות ימי גשם עם יותר מע אלימות.על כן קשה מאוד לצפות לחורף כזה או אחר כי 2 מערכות לכאן או לשם יכולות לתת ביטוימשל 200ממ

emo_45.png

היי לכולם, סורי שאני לא פעיל כאן בתקופה האחרונה (עומס שגרתי, מעבר דירה, הכנות לשנה הבאה ומה שביניהם...), עברתי על חלק מהתגובות כאן בנוגע לתחזיות לטווח רחוק, קודם כל אני לגמרי מסכים עם קומולונימבוס שתחזיות לטווח רחוק שוות כקליפת השום, דבר שני שצריך לקחת בחשבון השנה הוא שבעקבות משבר הקורונה העולמי פעילותם של חלק מהמודלים הייתה מצומצמת מהרגיל, מה שמוריד עוד יותר את רמת הדיוק שלהם הלא גבוהה במיוחד ממילא, וצריך לזכור שכרגע אנחנו עוד רק באמצע אוגוסט, יש עוד יותר מחודש עד ההתחלה הרשמית של הסתיו ועד אז יכולים לקרות מיליון דברים

emo_45.png

עד סוף החודש מזא נוח ללא תופעות קיצוניות ושרבים.

לקראת 24-5.8 עוד מעט התקררות ועם תחילת ספטמבר ירידה נוספת בטמפ וככל הנראה גשמים קלים באזורים שונים בארץ,צריך להמשיך ולעקוב.

חלק מן המודלים ככל הנראה ימתנו את תחזית היובש שנתנו, אנחנו כאן בתחזית בכל מקרה משדרים אחידות וצפי לעונה סביב הממוצע ברוב האזורים כפי שכתבנו כבר,אך לא עונה שחונה.

עד סוף החודש מזא נוח ללא תופעות קיצוניות ושרבים.

לקראת 24-5.8 עוד מעט התקררות ועם תחילת ספטמבר ירידה נוספת בטמפ וככל הנראה גשמים קלים באזורים שונים בארץ,צריך להמשיך ולעקוב.

חלק מן המודלים ככל הנראה ימתנו את תחזית היובש שנתנו, אנחנו כאן בתחזית בכל מקרה משדרים אחידות וצפי לעונה סביב הממוצע ברוב האזורים כפי שכתבנו כבר,אך לא עונה שחונה.

בס"ד.

המון תודות ,אני לא מבין על מה המהומה .צאו ולמדו מה שמרשמלו אמר וחזה ולא נפלה טעות תחת ידו ,עכשיו אתם מדברים על קליפת השום, במקום לפרגן לאיש היקר שצדק ולא טעה.זה לא מקובל עליי ,אתם מוזמנים לחלוק עליי אבל יש עבודות ולעבודת שהוא נתן אי להתכחש.ואני רק מציג עובדות לכן ,לכל החכמים שבניכם הייתי ממליץ לחכות מעט.....בכל זאת הבן אדם צדק בשנים האחרונות.תנו לו צ'אנס .חכו מעט לא למהר וגם הוא אמר זה לא מאה אחוז אבל בכל זאת בשנים האחרונות הבן אדם צדק. אל תהיו גיבורים חכו מעט.זו המלצה.

זה בדיוק מה שציינתי,    איך שנה ממוצעת יותר הגיונית מיבשה או גשומה או באופן כללי איך תחזית לטווח ארוך יותר אמינה?

אני לא מנסה לזלזל באף אחד,  אבל בסופו של דבר יש כאן צפי דיי גורף של המודלים (בתקווה שישתנה) לחורף יבש ואם מדברים על חיזוי לטווח רחוק שהוא גם ככה לא אמין במיוחד רצוי לתת לצפי ההוא גם יחס,    צריך להסתכל על כל האמצעים ולא רק תחזית אחת שיותר נוגעת לליבנו.

אני מסכים איתך לחלוטין קומונולימבוס ידידנו היקר.

אין עניין של "הגיון".

את תחזיתי נתתי כי זה מה שאני חושב עפ קריטריונים שלי.

המפות נותנות את תחזיתן גם זה בסדר.

אם הייתי חושב שאטעה לא הייתי כותב.

יחד עם זאת ודאי שאין לנו יכולת לתת תחזית וודאית אך מי שמכיר אותי כאן לאורך השנים מודע לעובדה שלא אכתוב דבר שאינני מאמין בו ואשר ביססתי את כתיבתי עליו ,ועל כן לא אכתוב דבר המנוגד לתמונה המשתקפת אל מול עיני.

בסופת 2013 אף על פי שההיגיון הבריא היה נוטה עד יום לפני הארוע לארוע מתון וכולם כולל כולם הלכו עם ההיגיון(והנתונים מהמפות) אמרתי 4 ימים לפני כן את מה שאני חושב ,קיבלתי על הראש אך ביום שקרה מה שקרה היו לי קרוב ל300 הודעות במייל.

בכל אופן גם טעיתי לא מעט בתחזיות אך להשם פתרונים.

מרשמלו התותח !!

זה בדיוק מה שציינתי,    איך שנה ממוצעת יותר הגיונית מיבשה או גשומה או באופן כללי איך תחזית לטווח ארוך יותר אמינה?

אני לא מנסה לזלזל באף אחד,  אבל בסופו של דבר יש כאן צפי דיי גורף של המודלים (בתקווה שישתנה) לחורף יבש ואם מדברים על חיזוי לטווח רחוק שהוא גם ככה לא אמין במיוחד רצוי לתת לצפי ההוא גם יחס,    צריך להסתכל על כל האמצעים ולא רק תחזית אחת שיותר נוגעת לליבנו.

בס"ד בחור חכם ונכבד אף אחד לא אמר חלילה שאתה מזלזל באף אחד.ההפך אתה חזאי מוערך. אני שנים קורא את התחזיות שלך

ומעריך אותך מאוד.אל תחשוד שמישהו מנסה לזלזל חס ושלום באמרתך. זה הכל פורום כל אחד אומר את דעתו אל תפרש חס ושלום

את דברנו לשלילה לא חס ושלום נגדך ולא נגד אף אחד פה. נ.ב מעריך ומוקיר את אותך ואת כל החזאים באתר ולעולם חס ושלום לא חשבתי שמישהו מנסה לזלזל.כולכם חזאים ואין מאה אחוז אנחנו לוקחים זאת בחשבון ואין לנו חס ושלום טענות לאף חזאי פה.

כמובן שגם מרשמלו טועה ליפעמים ....

אבל כאן המשחק הוא יחסית לשאר התחזיות ולשאר הפעמים שהוא כן צדק - ופה מרשמלו מנצח !!!

( כך לך דעתי )

אני מסכים איתך לחלוטין קומונולימבוס ידידנו היקר.

אין עניין של "הגיון".

את תחזיתי נתתי כי זה מה שאני חושב עפ קריטריונים שלי.

המפות נותנות את תחזיתן גם זה בסדר.

אם הייתי חושב שאטעה לא הייתי כותב.

יחד עם זאת ודאי שאין לנו יכולת לתת תחזית וודאית אך מי שמכיר אותי כאן לאורך השנים מודע לעובדה שלא אכתוב דבר שאינני מאמין בו ואשר ביססתי את כתיבתי עליו ,ועל כן לא אכתוב דבר המנוגד לתמונה המשתקפת אל מול עיני.

בסופת 2013 אף על פי שההיגיון הבריא היה נוטה עד יום לפני הארוע לארוע מתון וכולם כולל כולם הלכו עם ההיגיון(והנתונים מהמפות) אמרתי 4 ימים לפני כן את מה שאני חושב ,קיבלתי על הראש אך ביום שקרה מה שקרה היו לי קרוב ל300 הודעות במייל.

בכל אופן גם טעיתי לא מעט בתחזיות אך להשם פתרונים.

לעולם לא אשכח איך חזית נהדר את אותה מערכת.

הטענה היא ממש לא אליך מרשמלו ידידי היקר,     אלא שיש כאן  צפי דיי אחיד של כל המודלים לחיזוי לטווח ארוך המראים מגמה לא טובה ואף אחד כמעט לא מציין אותה.

אני בעד לשים את כל התחזיות על השולחן

בדיוק, לא צריך לריב על כל דבר, זה בסדר ריבוי דעות בתחזית עונתית רחוקה שכזאת, זה אפילו כיף, בואו נראה מי צודק בסוף!

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
... , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: eitanabrahams, מרשמלו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר