סינופטיקה מעניינת ומורכבת סמוך לאזורנו סביב 4-5 לחודש.

יש לציין ששהיית האפיקים באזור שמצפון מערב ומצפון לנו איננה נדירה לתקופה זו,אך קירבתם היחסית אלינו השנה בתאריכים הללו דווקא כן.אפיקים קרים יחסית ממש מגרדים את אזור טורקיה ומערב לה ובאופן יחסי לתקופה זו,הדבר מעט מפתיע.

זו תוצאה של חורף מורכב ופורה שלא ממהר לעזוב וזה לא קורה בכל שנה.(הערב עדיין עם מעילים באזורי ההר ואנו בסוף אפריל).

תרחיש ברמת סבירות בינונית פלוס,קיים לתאריך בו נקבתיוהוא מדבר על מערכת מורכבת שיכולה להיות עם כמויות גדולות של גשם.(נסייג את הדברים מפאת אופיה וכל דבר יכול לקרות ממנה כולל היעלמותה).

בגלל העובדה שציינתי קודם אודות אפיקים קרים בסמיכות יחסית אלינו,השלוחות של האפיק עשויות לתת ריקושטים כפי שקרו בימים האחרונים בצפון ובמרכז.

מה שנוסף לסינופטיקה של אותו תאריך מדובר ,הוא שקע רום שעשוי להתפתח ממש בסמיכות אלינו ,ולא זו בלבד אלא שגם אפיק ים סוף פעיל.מתכון לפצצה?אכן!

לא חייב להיות בדיוק כך אך בהחלט מעניין ומצריך המשך מעקב.

נציין דבר אחד שכן יקרה עפ תחזיתי.

חוסר יציבות בתאריך הנל.

המערכת תנוע בין גשם מקומי,לבין מערכת חזקה בכל רחבי הארץ וכמובן כל האלמנטים הנלווים אליה.זה כבר קרה במאי לפני כ15 שנים,וזה יכול לקרות גם עכשיו.יכול גם שלא.

עקב הסינופטיקה שנוצרה,אעקוב עבורכם ואעדכן.

ערב טוב לכולם.

תודה רבה מרשמו,התגעגענו לתחזיות שלך!emo_01.png 

טעות ממקום מרשמו-מרשמלו

בוקר טוב לכולם ,

סוף סוף הסתדר עניין הכניסה לפורום ואפשר להשתתף emo_01.png

מרשמלו יא תותח תודה על המידע emo_45.png

יום מבורך לכולם 

וואי איזה כיףף לשמועע שבחודש מאי יכולה להיות מערכת חזקהה יא תותח מרשמלו

בוקר טוב לכלל חברי הפורום,מרשמלו יש מצב שזה המלקוש ?

א.בהחלט כן ,זה המלקוש.

דבר שני,אם בבוקר ראינו התמתנויות עפ גפס ו"רק" גשמים בינוניים ,אז בעדכון הצהריים גפס נותן עשרות ממ באופן נרחב.

שוב,הכל נזיל.ממש כל דבר יכול לקרות,על כן לא הוצאתי תחזית שלי אלא אני מצטט את המודלים.

אם אני צריך לתת תחזית היא תהיה סביב גשמים מקומיים בכל הארץ שעשויים להיות חזקים.נמנע מלעשות כך באופן רשמי מפאת התקופה וסוג המערכות המדוברות.

לפי המפות הערב, ייתכן גשם ב 6 במאי.

אם כן,מערכת שתחל לאיטה ותתחזק מ5 גבול 6 לחודש,עם לא מעט משקעים ובאופן נרחב.טמפ של תחילת מרץ,זה מה שנראה בינתיים.

שבוע טוב.כפי ששיערנו בתחילה.

מערכת גשם שתחל ב5.5 כלומר יום ג.

יהיו מקומות בהם ימדדו גם כ40-50ממ במצטבר.

מרשמלו צדקת בול!emo_01.png

כמה הכנרת תעלה מזה?

אם לא ישאבו 3 סמ משך שבוע קרוב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר