שבוע טוב,תחזית לחודש מרץ-גשום לפחות כממוצע.

ישנם חורפים שמעדיפים לשכוח,ישנם חורפים שלא רוצים שיסתיימו.

העובדה שזו השנה השניה ברציפות לחורף חלומי המועשר בימי גשם מרובים עושה את העניין אף יותר חריג.

כמאמר הידוע שכאשר יש מזל גם מטאטא יורה כל גם כעת בעיצומה של מערכת מופלאה שצפויה להוריד עד 50ממ בצפון ומעט פחות בחוף המרכזי ובפנים הארץ(25-35)ממ,ולאור העובדה שמערכת זו הייתה "ריקושטית"מינוס עד לפני מס ימים במפות,באמת שאין לנו על מה להלין.ברוך השם!!

הכינרת תעלה עד סוף השבוע בעוד כ9סמ ותעמוד על כ85סמ מתחת לקו האדום העליון.הסכר כעת לא יפתח וספק אם יפתח בכלל,אני בדעה שאין צורך כזה וכך גם נגיע למה שצפיתי בתחילת החורף לכ30-40סמ מתחת לקו האדום העליון.

בכל אופן ב6 לחודש צפויה להגיעה אלינו מערכת מזנב אפיק שתוריד גשמים בצפון מרכז,ומערכת נוספת סביב 15 לחודש.

מערכת נוספת אמורה להגיע בשליש אחרון של מרץ לפני שנכנסים לתקופת אפיקי הים סוף.

יש לציין דבר נוסף.

לא מן הנמנע שאחת מן המערכות הבאות ,או זו של אמצע החודש או זו שבשלישו האחרון תהיה מערכת קרה מאפיק שלא כל כך מצוי בשלבים הללו במחוזותינו.

הדבר תלוי במס גורמים,הן במיקומה של הרמה ממערב והן בסובטרופית על שלל מצבי רוחה,וזיכרו!

אין בלתי אפשרי ובמיוחד בחורף כזה שחווינו.

אציין שאין בידי תחזית שלג ומדברי אלו לא ניתן להסיק כך,אך בהחלט יש בידי נתונים ליכולת של אפיק מצפון להתפתח אל עבר אזורנו בצורה חריגה,זה יקרה אם וכאשר יווצרו התנאים שנקבנו קודם.

לסיכום.

מרץ גשום לפחות כממוצע ברוב האזורים.

תתכן מערת בעלת אופי קר יחסית לחודש מרץ ועשויה להיות ממחצית חודש זה עד סופו.

גם אם לא תהיה כזו ולא תתפתח לקרה במיוחד,גשם ולא מעט צפוי ממנה.

שבוע טוב לכולם.

תודה מרשמלו 

החורף השנה מאווד מעודד ....

זה עדיין מוקדם,

אבל המערכת של השליש האחרון יכולה להגיע גם ל29 לחודש

מה הסיכוי? תודה!

תודה רבה מרשמלוemo_01.png

תודה לך מרשמלו מי יתן עוד חורפים כאלה והרבה. emo_45.png emo_45.png emo_63.png

כמו תמיד מושקע מקצועי ומפורט, תודה רבה מרשמלו!

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

תודה מרשמלו, נקווה שהחורף לא אמר את המילה האחרונה. ויותר מזה אני מקווה לשבור את הסטטיסטיקה ושגם החורף הבא יהיה ממוצע לפחות אם לא יותר.

בנוגע לכנרת...אני לא מומחה גדול, אבל גם בלי גשמים נוספים אנחנו אמורים להגיע לאזור ה30-40 ס"מ מתחת לקו האדום העליון עד סוף החודש (אני מחשב לפי ממוצע של 1.5 ס"מ ליום, יכול להיות שאני קצת אופטימי). בכל מקרה, עם הגשמים של החודש (ציינת שמערכת אחת אמורה להוריד לא מעט גשם), הגשמים האביביים והפשרת השלגים שכן תורמת לשפיעה בעקיפין, יש סיכוי שנגיע לקו האדום העליון לקראת סוף אפריל, תחילת מאי (בשנה שעברה הכנרת הגיע לשיא שלה בסוף מאי). השאלה שלי היא מה קורה במקרה כזה? האם יש טעם לפתוח את הסכר בסוף אפריל, גם אם אנחנו כבר בקו האדום העליון, למרות שיודעים שהכנרת צפויה לעלות בעוד מס' ס"מ בודדים ולא יותר לפני הירידה? או שהגעה לקו האדום העליון כבר מסכנת את הישובים הסמוכים לכנרת ופותחים את הסכר בכל מקרה כדי למנוע נזק?

כפי שכתבנו בתחזית החודשית,מערכת ראשונה לחודש זה מיום חמישי לילה לתוך שישישבת עד צהריים.

כמויות של בין 20-40ממ בצפון

מרכז 10-25ממ.

הכנרת ממשיכה לטפס.

אנו לקראת מערכת ראשונה  לחודש זה כפי שתיארנו בתחזית החודשית ל6.3.גשמים ברוב הארץ.

כבר כדאי לשים לב למערת השניה בסידרה שכבר נראית לסביבות 13-15 לחודש.היא מעניינת ומאתגרת.

פשוט לקרוא את התחזית החודשית שוב ולהיתענג שאפו מרשמלו 

והנה תחזית חודשית ל15 לחודש כאן ובשירשור חדש אסביר

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר