עדכוני 12z- סיכום

נתחיל עם מה שמוסכם על כולם:

חמישי בעקר רוחות ואובך כזה או אחר בעקר בדרום,  בערב מגיעה חזית מקדימה לצפון אך מוכת אינוורסיה כך שלא בטוח כמה אפשר להוציא מזה.

איסי דוגל בכלום,  GFS למרות זאת נותן גשמים.

בשישי האובך עשוי להמשיך להישאר ואף להחמיר עקב הדינאמיות,   שימו לב שהאפיק העמוק מצפון גורם לזס"ל לסטות מהזרימה הזונאלית שלו ולהגיע לאזורנו,  איסי כבר בעדכון ה-3 ברציפות מנתח כתוצאה ממעבר הזס"ל עננות בינונית ממטירה וניתן לראות זאת גם אצל קוסמו ובאופן מינורי ב-GFS אני לא בטוח כמה נוציא מהמלך הסינופטי הזה.

משעות אחרה"צ-ערב של שישי התחזקות משמעותית בגשמים וברוחות עם מעבר ציר האפיק ויעשה גשום וסוער תחילה בצפון ובהמשך הלילה גם במרכז ובדרום.

אני חושב שלא דובר פה על זה רבות,  אבל השילוב של הרוחות החזקות,  המפלים הטובים יגרמו ללא מעט עננות פעילה בצפון כאשר הזרמים היורדים מעננים אלו יורידו את הטמפרטורה ויגרמו לשלג שיתכן ויהיה משמעותי בהרי הצפון מלפנות בוקר של שבת.

שבת חורפית,  גשומה קרה וסגרירית צפויה לנו ואני מאמין שבעקבות רצף הגשמים פסגות הצפון עשויים לקבל כמויות שלגים לא ראות.

מהערב מתחילים חילוקי הדעות הגדולים,   סגירת שקע הרום הקר מעל הים השחור שגם איסי וגם גפס ראו אתמול דיי התמתנה,   גפס מראה מיקום צפון מזרחי יותר של השקע מעל הקווקז ומאידך הלשון הקרה שהוא שולח דרומה נאה מזרחית מדי.

איסי למרות זאת,  מפרק יותר את המערכת אך במקביל מדרים אותה כאשר היא שולחת ציר מחודש במוצ"ש וזה עוד יכל לגרום להפתעות.

בכל מקרה עקב השינויים העדינים שעוד אפשריים למוצ"ש ותחילת שבוע הבא מומלץ להמשיך ולעקוב.

תודה cb יתותח!!! כיף שחזרת...

וקצת אנסמבלים של GFS לגל הקור של תחילת שבוע הבא.

מרבית ההרצות התמתנו קלות בערכי הקור,   המבצעית עדין נשארה פחות או יותר באותם הערכים של עדכון ערב אמש.

לחובבי הקור עדין יש מספר גבוה של תחרישים עם קור עז.

לחובבי ההזיות, הרצה 04 במיוחד בשבילכם.

איזותרמת מינוס 9 על צפון הארץ עם שלוחה קרה במיוחד מצפון.

*ראוי לציין,  אני כותב את זה להומור  ההרצה הזאת בפער קיצונית יותר מהשאר.

בקיצור אם אתם שואלים אותי מבחינת שלגים על פי מה שנראה כרגע:

חרמון (מן הסתם) מעטה לבן נכבד נוסף לאתר תקווה לעונת סקי ארוכה נוספת.

הרי הצפון-   שאלת השאלות לטעמי,  מצד אחד רום הקיפאון דיי גבולי,  מצד אחר מסמתן רצף מכובד של משקעים ורוחות חזקות בעת הפוטנציאל כך שלדעתי בפסגות אנו עלולים להיתקל בהפתעה מומלץ להמשיך ולעקוב.

פסגות המרכז-  כנראה אנו הולכים לכוון של שלג קל עם איפשרות להצטברות קלה בלבד,  בירושלים משקעי קרח (לדעתי איש גראופל יפה יותר מאיש שלג) עם אפשרות לגמב"ש.

כמובן מוצ"ש ותחילת שבוע הבא עוד נתונים לשינוי אבל לא יודע כבר כמה השלג יהיה משמעותי.

מרתק מאוד , וכתוב בצורה מדהימה.  . תודה רבה.

וודרך אגב ,  האם הפתעה יכולה להיות בירושלים בראשון ?

קשה לי להאמין ולכן ממליץ להנמיך ציפיות,   אך בסופו של דבר עד ששום דבר לא סופי הוא לא סופי.

אפשר לעדכן כאן עדכון לילה. לא השתנה כלום בערך ממה שכתבת

הגרמני (כצפוי) בלי שינוי משמעותי. הסיבה היחידה שאני אופטימי זה בגלל שאני חושב שהמודלים פשוט לא יודעים איך לאכול את האפיק הזה. גם מבחינת העוצמה שלו וגם מה שקורה סביבו

גם גפס נשאר אותו דבר. מצב מתסכל. בראשון טורקיה -39 אנחנו -22. 

שוב.. אני ממש מקווה שהמודלים פשוט לא מצליחים לחשב את האפיק את זה. זה כבר קרה להם הרבה פעמים גם בטווחים כאלו. אבל אי אפשר לדעת... 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר