המודלים מתנהגים כמו שעוני מטוס הטס מעל משולש ברמודה.מדוע?

בחורף הנוכחי אנו עדים לתופעה המורגשת כל שנה בעונת החורף אך השנה ביתר שאת.

פעמים רבות נוכחנו לסתירה של מודל על ידי מודל אחר ,או סתירה של מס מודלים האחד את השני עם מס תרחישים שונים.

השנה ישנה תופעה מורכבת ומורגשת יותר.

לא רק שמודל מסויים נותן תרחיש אודות ארוע עתידי וחברו סותר אותו,אלאאותו מודל סותר את עצמו בתרחיש קיצוני וחוזר בו שוב ושוב.

כלומר ,הזיהוי של המערכת הופך לסתירה על ידי אותו מודל והסתירה האחרונה הופכת חזרה למציאות שנתן לפני ושוב חוזר חלילה.שלא לדבר על שאר ההתנגשויות ביניהם.

ברגע שמודל מזהה תרחיש הוא בדכ עומד עליו עד אשר חוזר בו עם קיצור הטווח.אך הפעם החזרה החוזרת ונשנית על ידי אותו מודל מתרחיש אחד לשני ועוד בזמן או בטווחים קצרים,ניכרת מתמיד.

כמו כן בולטת העובדה שהמחלוקות בין המודלים עומדות ובאופן מהותי על כ120-144 שעות וזה דבר שלא קרה הרבה בעבר.

מה גם ,וכפי שהזכרתי כבר בעבר,ריבוי מערכות השונות באופיין באופן מהותי על שטח קטן יחסית גם הוא לא תורם לאיחוד תרחישים או לפחות לשפיות בפיענוח על ידי מחשבי העל של המודלים הטובים והיקרים בעולם.

עובדה נוספת הגורמת קושי גדול היא אופי זרימת זרמי הסילון,מהירותן וצורת תנודותיהם שככל הנראה(אינני יכול להתחייב על כך והדברים נבדקים ונחקרים על ידי)גם הם אינם תורמים ובלשון המעטה לאיכותן וטיבן של המפות והתחזיות השונות וכפי שכבר הזכרנו,בטווח הקצר והבינוני.

בכל אופן חברים,מתן התחזית שלנו לאפיק שלג קר וסוער בשלישו האחרון של החודש עומד על תילו,מדוע?

אשתף אתכם מעט מה מקור העקשנות של תחזיתנו.

הזכרנו חודש שעבר שרמה חזקה תשהה עם גל חום מסויים באירופה.

כאשר כתבתי את הדברים ואם אודה על האמת,לא ידעתי לפני חודש,וגם לא היו בידיי הכלים לדעת היכן תתמקם לה הרמה הנדירה,אך ברור היה שיהיה זה באזור אירופה ובסמיכות יחסית אלינו.

על בסיס זה נתתי את התחזית.

במקרה שנוצר,הרמה עתידה לכסות חלק נרחב מהאזור שממערב או צפון מערב לנו,ובשל מורכבותה וערכה (1045-1050מ"ב)!!ברור היה שבצידה השני ,היכן שזה לא יהיה ,ישרה מזג אויר קיצוני לצד השני.

בבניית התחזית נלקחה בחשבון העובדה הידועה גם לכם,שגרעין הקור האמיתי  שוהה במערב היבשת וכן ממערב לאיטליה,ועל כן שם סומנה מבחינתי המטרה.

רמה באזור בו שהה גרעין הקור משך חודשיים אחרונים,כן..אותו גרעין שמנע גיחה של האפיק למזרח היבשת,ועקב רמה זו כך ערכי האפיק שמצידו השני יהיה קיצוני לכיוון החורפי והקר של המטבע.

לגופו של עניין,כל התרחיש מתקיים מול עינינו,עדיין איננו סגור לחלוטין אך בהחלט המחשבים קורסים בנסיון לפענחו ועל כן אינם מסוגלים להיות תמימי דעים ולייצר קונצנזוס אחיד.

על פי המשך פיענוח המצב ומעקב הדוק אודות המתרחש מרשה לעצמי לעמוד על תחזיתי למס גלים חורפיים במיוחד אשר הראשון שבהם יחל בשלישו האחרון של החודש

24 לערך),וכאמור לאחריו עוד גלים אל תוך פברואר פעיל.

לסיכום,מערכת קרה בדרכה לאזורנו במס גלים,ומה שנותר הוא להמשיך ולעקוב.

זיכרו,תחסית אחת כאן,מומלץ להיצמד אליה.

תהנו,וסליחה על מורכבות ואריכות המלל.

בהצלחה לכולנו וערב טוב!

כך היה בשלג הגדול בעשרה בטבת תשע''ד. המודלים לא הצליחו לזהות

מרשמלו תענוג לקרוא כל מאמר מפורט שלך.. אלוף אתה תמשיך עם מה שאתה עושה ואל תפסיק.. ואני מקווה שהתחזית שלך תתממש.. רק שתדע חורף בלי התחזית של מרשמלו זה לא חורף!!!

ואו איזה תחזית מורכבת מרשמלו קראתי כל מילה אני בהלם

כל הכבוד מרשמלו על הסקירה. תודה לבורא עולם שנתן לנו שליח טוב כמוךemo_01.png

מרשמלו תענוג לקרוא כל מאמר מפורט שלך.. אלוף אתה תמשיך עם מה שאתה עושה ואל תפסיק.. ואני מקווה שהתחזית שלך תתממש.. רק שתדע חורף בלי התחזית של מרשמלו זה לא חורף!!!

מסכים עם כל מילה!.

תודה רבה!

כצפוי ,אמרנו מודלים משתגעים?

אמרנו משילש ברמודה?

אז היום ec מטביע אותנו בשלג ביום שישישבת הבא.

ערב טוב ידידי,אכן וכפי שחזית מבעוד מועד מערכת אלימה,קרה ומושלגת בעתיד הנראה לאור.emo_38.png 

מרשמלו  מה זה כאילו החורף אומר לאירופה בי לא בא לי עליךemo_06.png

תודה מתתיהו ידידי.

מלי,לא מדוייק.גרעין קור מצוי וימשיך להיות מצוי במערב היבשת ,שלוחה ממנו ופעילות קרה  כמובן במזרח אירופה.

דיברנו על כך שתיווצר מציאות שבה יהיו עירבוב מערכות שונות על שטח קטן,זה מה שקורה בפועל,והתוצאה לסינופטיק ככ עצבנית וטעונה תגיעה בדמות אותה מערכת קרה וסוערת אודותיה דיברנו בתחזית החודשית בשיש אחרון של ינואר.היכן בדיוק? סימננו את התאריך 24 לערך והזכרנו שהמערת תימשך אל תוך סגירת החודש ואולי תתפתח ותתעמק עוד,וזה לא סותר את אותם ימים גשומים שממתינים לנו בפתח עד שיגיע הפינאלה של לקראת סוף ינואר.ברוך השם הסינופטיקה באמת מגרה את הדמיון.

 מענין החורף גם פה וגם במעערב אירופה

והבוקר : לפי גפס אין כלום

ולפי הקנדי איזה תרחיש מעפן.....

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר