המודלים הבוקר מזעזעים לטווח הרחוק... אבל זה לא ישאר עוד הרבה זמן. שלג בהרים בשליש ראשון של בפרואר בעזרת השם. נקווה שנוכל לראות את זה כבר במפות

rimon866 איך אתה יודע 

לצערי אני כבר לא בטוח. נתחיל מזה שהגורם הבעייתי לדעתי הוא האפיק העוצמתי במערב אירופה. 

כבר בטווח היותר קרוב הגיוני מאוד ששלוחה של אפיק שמנסה לחדור באירופה מונע מהקור מעלינו לחדור לישראל (תחילת שבוע הבא) אחרי זה לטווח היותר רחוק ו*לפי העדכונים האחרונים* אפיק עוצמתי מאוד נכנס באיזור של איטליה (אצל כל מודל המיקום שונה והעוצמה והתזמון שונים. וזה משמעותי לנו להמשך) האפיק הזה פשוט מדלדל את הרמה שהיית אמורה לשבת במקום טוב. ובנוסף משנה את המיקום שלה ובמקביל אנחנו מתרכסים בעקבות רמה חזקה מתחתינו ואותה רמה שמערב שהיית אמורה להיות במקום טוב ששולחת אלינו את. כל זה לפי העדכונים האחרונים. 

אצל הגרמני הקנדי (במידה מסוימת) וברנקל לסוף הטווח שלו המצב דיי שונה ופחות בעייתי.

בקיצור. נחכה למחר בלילה. הכל עוד יכול להשתנות. אבל אם עד מחר בלילה המודלים ימשיכו להתעקש על אותה סינופטיקה. הגיוני מאוד שה"חוש השישי" שלי יאכל פאדיחה.... אבל כרגע הכל עדיין פתוח

rimon866 אנחנו מתרכסים בעקבות רמה חזקה מתחתינו ואותה רמה שמערב שהיית אמורה להיות במקום טוב ששולחת אלינו את. כל זה לפי העדכונים האחרונים.  אבל באירופה קורה אירןפה מרוכסתתתתתתתתת לא אנחנוווווווו

שימו לב לשינוי (אחד מתוך כמה) בעדכון ערב של גפס. ולמה אני מחכה למחר בלילה. תסתכלו על איזור ספרד למשל וההבדל בין עדכון בוקר לערב. בעדכון בוקר האפיק העוצמתי גולש לספרד (כמובן שמכחיד כל רמה באיזור שם) בעדכון ערב לעומת זאת יש רמה (חלש) באיזור של ספרד. במידה שהרכס יעלה למעלה ואצלינו יהיה פחות חסום האפיק האדיר תיאורתית יוכל לגלוש אלינו. כמובן שזה לא שחור ולבן. אבל זה דוגמה אחת לשינוי שיכול לשנות את הסינופטיקה. 

מחר בלילה נבין אם הסיוט של העדכונים האחרונים נכון או עוד טעות של המודלים לטווח הרחוק

אכן שיפור ניכר. בכל אופן אין צורך לקחת ברצינות מה שהמודלים מראים ב2020 בטווח של 10 ימים. בטווח הזה שבוע שעבר גפס הראה סערות נוחתות עלינו אחת אחרי השנייה בתפר בין החודשים ותחילת פברואר. השבוע עוד המצב גרוע יותר שיש התחממות שגורמת להסטת הוורקטס ועוד יש סיכוי לפיצול.

מסכים ווינטר. והנה שים לב איזה שינוי בדיוק בפרמטרים שדיברתי עליהם. מיקום האפיק. הרבה שעולה לה ומתחזקת. ואנחנו פחות חסומים

בקיצור. שינוי דיי דרמטי. אבל עדיין אני אחכה למחר בלילה עוד 3 עדכונים לפחות. אי אפשר להסתמך על עדכון אחד. אבל לפחות המצב הלילה מעודד מאוד!!!

rimon866 אמרתי לך אני רואה תגרעין יורד מעל רוסיה והוורטקס יתפצל לא התרסק זה לא אותם השלכות קרטיות 

winter2019 אתה טועה הסטת והוורטקס זה לא פירוק של הוורטקס זה לא אותו דבר  זה לא גרוע  פיצול אומר שתהיה הפסקה לא שהחורף ניגמר

והנה עדכון שני אותו אפיק עוצמתי שמנע מהאפיק של תחילת שבוע הבא להגיע אלינו בה אלינו בעצמו... נשארו עוד 2 עדכונים כדי להיות בטוחים שהמדולים השתגעו בעדכונים קודמים ולא אנחנו

עדכון קצר... אז אחרי 4 עדכונים של גפס אפשר לומר כמעט בוודאות שהבעיה הגדולה שלנו נפתרה. האפיק העוצמתי לא נכנס עד ספרד (סליחה ספרד זה לא אישי אבל אנחנו צריכים את האפיק הזה) ונותן לרמה שם לצמוח יפה מאוד. הבעיה היחידה שנשארה היא דווקא האיזור שלנו ועד כמה הרכס עלינו יהיה חזק ומה יהיה המיקום שלו. אבל זה כבר טווח שהכל משתנה בו. הקנדי יותר בעייתי

בקיצור. המודלים השתגעו השבוע. לא אנחנו. ושלג יגיע להרים בשליש ראשון של פברואר.

ב21:00 תחזית של מרשמלו (אולי גם לחודש פברואר) מוזמנים להמשיך לעקוב. 

תודה רבה איש יקר ומזל טוב לרגל הגיעך ל1000 הודעות ואווווemo_121.png

מוקלדת כעת

אויייש

עבור לעמוד
... , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ganso24
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר