תודה רימון 

אתה תותח!

רואים משהו(:

בכיף שלגון. ואכן גפס מראה כמה אפיקים לטווח הרחוק emo_45.png

כמובן שזה עדיין רחוק מאוד וישתנה עוד הרבה פעמים נמשיך לעקוב...

נחכה בסבלנות.......אפילו שאין לנו(:

אני משתמש חדש פה, אבל אני חייב להעיר לרימון rimon על הקביעה השרירותית שפשוט גרמה לי ליצור משתמש ולהגיב: איני יודע אם אתה גר או שוהה בירושלים, אבל אני כן (באיזור קרית משה): ביום שלישי בלי ספק היו פתיתי שלג גדולים ויפים בתוך הגשם. אני ירושלמי כבר כמעט שני עשורים וראיתי שלג אחד או שניים... והאמת אני לא אומר את זה מהתלהבות יתירה, כי דווקא לא כזה התלהבתי (מצפים ליותר). אבל בהחלט היה שלג (לא להרבה זמן, למטחים קצרים מאוד) גם אם זה לא מסתדר למישהו לפי החשבונות או התחזיות. משמלו צודק בלי ספק.

ואם ה"שלג" של שישי יהיה כמו בשלישי, אז בהחלט נראה שלג באוויר.

וכוונתי כמובן לשלג בתוך הגשם. מטחים נקיים לא ראיתי כאן.

ועכשיו ראיתי יותר מה שנכתב למעלה, ואם "גם מעורב בשלג" לא נחשב שלג, אז בסדר. מתווכחים על המונחים ולא על המציאות. לא חשבתי שיש וויכוח על מה זה שלג... תהיו בריאים!

שי. דבר ראשון ברוך הבא לפורום! אתה מוזמן להשאר. לעקוב. ולדווח. 

דבר שני... כל מה שיפה בשלג (חוץ מהלבן) זה הרוגע והשקט  פתיתים גדולים שיורדים ונעים באיטיות לכל הכיוונים. אתה בעצמך אמרת שלא ירד נקי ולא התלהבת מזה ובצדק! גמב"ש זה לא שלג. ברד זה גם לבן (ואפילו נערם לפעמים לכמה דקות) ועדיין לא מתלהבים מזה כמו שלג בדיוק בגלל חוסר השקט שהוא יורד.

אז כן. אם אתה קורא לגמב"ש או אפילו גראופל שלג. אז הגיוני שנראה כאלה גם בשישי חד משמעית. (אולי אפילו קצת שלג אמיתי באוויר)

בקיצור. המונחים הם המציאות. כי חלקיקי קרח לא מעניינים יותר מברד. והם לא שלג

לעניין מרשמלו חשבו להבהיר...... ביום שלישי הייתי ממש קצר בזמן והגבתי במהירות. הגבתי למרשמלו בשרשור אחר של דיווחים בשטח. על זה לא ירד שלג. והוא חשב שהתכוונתי לתחזית שלו ואז נוצר ה"וויכוח" המיותר הזה. מה שכתבתי כאן ממש לא התכוונתי למרשמלו. התכוונתי להצהרות בכללי. 

מרשמלו חזאי ותיק. פעיל פה בכל השנה ומהמקצועיים שיש! ואמרתי את זה הרבה פעמים. אף אחד לא ייקח לו את זה

זה הזמן לומר. שאני ממליץ בחום לכל אדם שמתכנן טיולים או אירועים רק מרשמלו!!!

אני זוכר שאחרי האסון המפחיד בנחל צפית (שהיה באביב. שהפורום כמעט לא פעיל) נכנסתי לפה לראות ונדהמתי לראות שבדיוק כמו שחשבתי יום לפני האסון מרשמלו הזהיר והדגיש את המסוכנות משטפונות שיהיו. הוא עוזר להרבה אנשים והרבה נכנסים לפה רק בשבלו. 

אני לעומת זאת. יותר בעניין של שלגג (כמו הרבה ירושלמים ותושבי הצפון שמחכים לשלג האמיתי שיבוא) 

לכן ננתי פה תחזית על שלג שלדעתי יבוא בבפרואר. 

פעם ראשונה ואחרונה שאני נותן תחזית השנה. ואמשיך לעדכן על המערכת הזאת. זה הכל. כל מה שנכנסתי לתחום של מזג אוויר זה בגלל השלג. ולכן המונחים של שלג משמעותיים לי

ולגבי המונחים של שלג...

אני מעתיק את מה שכתבתי בהתחלה. אני בטוח שרוב הירושלמים מסכימים עם המונחים האלו...

שלג בהרים= ירושלים לבנה! לפחות 5 ס"מ. 

שלג בהרי הצפון= צפת לבנה! לפחות 5 ס"מ

שלג בפסגות (הגבוהות. בהתאמה)= גובה מעל 950 הערמות של לפחות 5 ס"מ. או לחלופין גובה מעל 850 שלג באוויר. (שלג בפסגות זה האופציה היחדה לומר שיהיה שלג באוויר מתחת לפסגות הגבוהות!)

שלג באוויר= שלג באוויר!!! ולא! גראופל או גשם מעורב בשלג זה אפילו לא שלג באוויר. זה בדיחה!. ברד יותר מעניין.

הערה לגבי שלג באוויר) שוב. שלג באוויר זה השלג שהיה שנה שעברה. חצי שעה ברציפות של שלג נקי פתיתים גדולים. שקט מוחלט באוויר והפתיתים נעים לכל הכיוונים ברוגע.

פחות מזה (בצורה. הזמן פחות משנה) לא נחשב שלג באוויר. יש בהרבה מקומות ברד. הוא גם לבן ואפילו נערם לפעמים. לא זה מה שמחפשים חובבי השלגג

רימון צדיק ,א.תודה.

ב.יש סירטון ביוטיוב שהעלה נדמה לי מתנאל רחמים .שלג נקי יפה עך כמו צמר לכל עבר כהגדרתך מאזור גילה 800מ לערך.

אני עצמי הייתי גם בקריית יובל ליד המגדל ,קרה דבר דומה ועוד ועוד ,שלא נדבר על אזור הגוש בו הייתי רוב היום ופשוט שלג לא רק שכמעט לא פסק לרגע אלא היו מקומות שהחל להצטבר.

זה בגדול.בכל אופן תמיד מצפים ליותר.

תודה חבר.

"זה הרוגע והשקט  פתיתים גדולים שיורדים ונעים באיטיות לכל הכיוונים" נכון אבל זה יותר חלום של שלג זה לא סותר שהיה שלג בירושלים שגם אני גר שם.

מרשמלו. א. אין בעד מה. מה שאתה עושה בכל השנה ובחינם כולם צריכים להודות לך. אחרי שנזכרתי באזהרות שכתבת והדגשת לפני האסון בנחל צפית הרגשתי לא נעים עם הוויכוח. אף אחד לא יכול להתחרות איתך ועם העזרה שאתה עוזר במציאות בכל השנה

הודתי שהגזמתי בתגובה בשרשור השני והכל התערבב כאן. 

כאן דיברתי יותר על המושג "שלג בהרים" בכללי. 

לגבי גילה אני לא יודע מה ההגדרות של כל אחד (חיפשתי ביוטיוב "שלג בירושלים". לא מצאתי אפילו אחד מהשנה.) אפשר קישור? 

לגבי מרכז ירושלים הייתי בגובה 800 שזה יותר מרוב ירושלים היה קצת גשם מעורב עם גראופל (זה היה אחרי שהגבתי בשרשור שלך אגב)

אבל שוב. נראה לי שאתה מכיר יותר טוב ממני את הפיזיקה של השלג. וההבדלים בין גוש קרח. לפי מה שידוע לי צריך טמפרטורה של 1.5 בקרקע כדי שהפתית ישאר אוורירי (לרוב כמובן. יש מקרים יוצאי דופן) בכל מקרה מה שהיה היה. ויש מערכת אמיתית שאנחנו עוקבים אחריה...

אוריאל. זה עצוב שהגענו למצב שזה החלום חחח. שנה שעברה היה באוויר שלג יפה במשך לפחות חצי שעה (יותר מפעם אחד) אפילו נערם לס"מ או 2 בחלק מקומות. ועדיין אף אחד לא חשב לקורא לזה מערכת שלג. היום כשעברה עוד שנה בלי שלג כבר כולם מיואשים אז מורידים ציפיות. 

בכל מקרה שליש ראשון של ינואר על הכוונת... שלג אמיתי (לפחות 5 ס"מ) נקווה שיתגשם...

גפס כבר בתחילת פברואר עם תצורה מדהימה... 

טוב. המפות של גפס לא הגיוניות וכולנו יודעים מה הן שוות לטווח הזה. אבל מה שמעניין פה זה הצורה של האפיק. בשונה ממה שהתרגלנו בזמן האחרון לאפיקים צפוניים מזרחיים. פה מדובר על מערבי צפוני. הקנדי לעומת זאת שגם נמצא במגמה לשליש ראשון של פברואר. אצלו זה צפוני. נמשיך לעקוב... סופ"ש הבא זה יהיה כבר בטווח ריאלי. כרגע זה רק מגמה

לגבי מחר לירושלים קצת סדר... נתחיל מזה שמפלס ה500 לא בתמונה בירושלים בשום צורה. רחוק מזה. ה850 (שיביא לנו את הקרה המעצבנת בשבת) כשהוא יגיע ל-3 אין שום סיכוי למשקעים!!!. כשהוא יהיה ב -2 גבולי במידה וה500 יהיה יותר קר ממה שהמודלים מראים מראים אז השעה שאולי יהיה גראופל בשכונות הגבוהות זה סביבות 10. 

לסיכום. לדעתי יהיה יום חורפי (מהלילה עד מחר בצהריים) גשום וככל שנתקרב לשבת יהיה יותר קר אבל המשקעים יפסיקו. לדעתי אין תנאים גם לגראופל מחר חחח. אבל אם אני טועה אז השכונות הגבוהות אולי יקבלו שלג באוויר (כמו איך שמגדירים את זה כאן. לא איך שאני מגדיר את זה)

rimon866  אמרת  נכון גפס הזוי לא רק שהוא הזוי השנה שים לב למגמתיות אצלו להראות מערכת לבטל אותה ואז לההחזיר אותה בהתאם למודל החלון שזה 48 שעות לפני מודל דפוק

עבור לעמוד
, , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר