אילן. תמיד הכל פתוח... אנחנו לא מחליטים מה יהיה. ותמיד יכולים להיות הפתעות. אבל אי אפשר לבנות על כזה דבר. לדעתי לא יירד שלג נורמלי בינואר בירושלים!. 

היעד האמיתי הוא שליש ראשון של פברואר. תזכור מה אני אומר לך אילן...

על סמך מה אתה בונה על תחילת פברואר?

חוש שישי או מידע כל שהוא?

rimon866 איך אתה יודע שירד  בפברואר?

מלי. כתבתי בתחילת השרשור בדיוק. האוויר מצפון לדעתי יהיה יותר קר. ורמה חזקה ממערב. בלי חסימה משמעותית שרואים באופק. 

ולזה שניסה לעקוץ עם "החוש השישי" חחח הכל טוב. כל אחד שנותן תחזית צריך להיות הוגן ולהדגיש שאין שום דרך לדעת בוודאות מה יהיה בטווח של יותר משבועיים!. לא קיים כזה דבר. אפשר רק לתת כיוון. ולכן כן! יש גם "חוש" או יותר נכון תחושה. אבל שמבוססת על המצב הסינופטי

אז אחרי החגיגות וההצהרות על "שלגים בהרים" ו"ושלג בירושלים" ובמוצ"ש היו כאלו שאפילו דיברו על שלגים בגבהים מעל 300 מ!. וגם כאן בפורום היו הצהרות על שלגים תוך התעלמות מההעקשות שלי שלא יהיה בנואר שלג נורמלי בירושלים. והנה שוב המציאות הוכיחה לצערי שצדקתי. לא שלג ולא נעליים. אפילו בצפון בדיחה. (לפני שבועים היה יותר ברמת הגולן. בלי הצהרות וחגיגות מוקדמות). לצערי אנשים הפסיקו להאמין כבר לתחזיות שלג אבל יש בזה גם משהו טוב. ככה לפחות לא מתאכזבים. וגם בסופש לא יהיה שלג נורמלי!. אנשים שכחו מה זה שלג והתקשורת עושה מכל עכבר הר. 

אולי כדאי לעשות סדר במונחים של שלג לאלו שיוצאים בהצהרות...

שלג בהרים= ירושלים לבנה! לפחות 5 ס"מ. 

שלג בהרי הצפון= צפת לבנה! לפחות 5 ס"מ

שלג בפסגות (הגבוהות. בהתאמה)= גובה מעל 950 הערמות של לפחות 5 ס"מ. או לחלופין גובה מעל 850 שלג באוויר. (שלג בפסגות זה האופציה היחדה לומר שיהיה שלג באוויר מתחת לפסגות הגבוהות!)

שלג באוויר= שלג באוויר!!! ולא! גראופל או גשם מעורב בשלג זה אפילו לא שלג באוויר. זה בדיחה!. ברד יותר מעניין.

אז טיפ לאלו שיוצאים תמיד בהצהרות. במקום לפתח לאנשים צפיות. תזכרו ששלג באוויר יש שם. קוראים לזה שלג באוויר! וגם זה צריך להיות שלג נקי ופתיתים גדולים

ולעניינו... לצערי זה לא בדיוק עוזר לי שצדקתי. כי לא קיבלנו שלגגג.
אני מקווה להיות צודק לגבי שליש ראשון של פברואר ושסוף סוף נקבל שלגג בירושלים אחרי 5 שנים. מה שאני עוקב כבר משבוע שעבר.
אני אמשיך לעקוב ולעדכן...

יום שיורד בו 0.1 מ"מ של גשם מוגדר בתור יום גשם. אני לא רואה שום סיבה לא להגדיר יום שירד בו שלג למשך 10 דקות באוויר כיום שלג. יצא לי לראות כמה סרטונים ועדכונים בפורומים אחרים שכן רואים שלג באוויר בשכונות הגבוהות בירושלים.

זה אכן ממש לא מה שהלב שלנו חפץ אבל זה עדיף מכלום.

ווינטר אחי היקר. כל הרעיון בשלג זה שהוא יפה ומעניין. הכי מעניין זה הלבן בקרקע. אבל גם שלג נקי! (נקי אמיתי) באוויר חצי שעה ברציפות נגיד זה מעניין. מסכים. אבל... 

1. גם לפתיתים גדולים צריך לקרוא בשמם. "שלג באוויר".

2. צריך שהפתיתים יהיו גדולים. ובשביל זה צריך להיות פחות ממעלה וחצי . לשם השוואה השיא היום בירושלים גם בשכונות הגבוהות היה 2.2 מעלות. אנשים שמחכים לשלג מדמיינים פתיתים שלא קיימים. וקוראים לכל חלקיק קרח "שלג נקי". 

בחיפה היה בבוקר שכבה דקה של ברד. זה הרבה יותר יפה משלג מעורב בגשם חחח. 

בקיצור. אני לא יודע איפה את גר ואם יצא לך לראות שלג נורמלי אמיתי. אין שום קשר בין חלקיקי קרח ברד רח גראופל או איך שלא תקרא לזה. לשלג נקי ופתיתים גדולים שיורדים ברציפות. ועל גשם מעורב בשלג על זה בכלל אין לדבר. זה באמת בדיחה. סתם התקשורת והחזאים עושים מזה עניין כדי להוריד מהמבוכה שלהם. כל מי שגר בירושלים יודע שגשם מעורב בשלג זה בדיחה!. ברד הרבה יותר מעניין

שמעתי אותך.הבנתי.תודה.

האם התחזית ענתה או לא על הציפיות והאם נכתבו דברים שלא קרו תן לאנשים כאן להחליט.גוש עציון ואף מתחת מהבוקר עם שלג שכמעט לא פוסק,נכון ,גם כמעט לא הצטבר ,על כן הבנתי והודתי לך על תשומת הלב המרובה לתחזית שלא התממשה לדעתך.

היינו שמחים כמובן לקבל יותר מ100ממ או 120ממ שירדו ממערכת זו,ויותר שלג שירד,יותר ברד וטמפ יותר נמוכות מ2מצ מקסימום שנמדדו היום בהרי המרכז.הכל בסדר.הייתי שמח לו אתה היית נותן גם תחזית ליום הקר ביותר חודש מראש ולא לחכות לי בפינה אלא להתבטא,יש לך יכולות לא פחות טובות ממני אז בוא תוציא תחזית לפברואר לפחות.לא יודע היכן ומי נתן תחזית לארוע זה 30 יום לפני והיה קרוב יותר,אשמח לדעת.בכל אופן תתכוננו למערכת קרה ומושלגת נוספת אודותיה נעדכן כאן ולשם אנו כעת נושאים עינינו ואפרט אודותיה בהמשך.זו מערכת של שבוע ראשון של פברואר.קרה סוערת עוצמתית

תסתכל מה כתבת ב30.10.2014 ותראה שמה שכתבת כעת לא ככ הגון חבר.

מלי. כתבתי בתחילת השרשור בדיוק. האוויר מצפון לדעתי יהיה יותר קר. ורמה חזקה ממערב. בלי חסימה משמעותית שרואים באופק. 

ולזה שניסה לעקוץ עם "החוש השישי" חחח הכל טוב. כל אחד שנותן תחזית צריך להיות הוגן ולהדגיש שאין שום דרך לדעת בוודאות מה יהיה בטווח של יותר משבועיים!. לא קיים כזה דבר. אפשר רק לתת כיוון. ולכן כן! יש גם "חוש" או יותר נכון תחושה. אבל שמבוססת על המצב הסינופטי

חחחח

אז בעצם זה שילוב של מגמה עם חוש שישי.....

מגניב! העיקר שתחילת פברואר יהיה מושלג ! אם לא הצליחו שאר התחזיות אז לפחות שתצליח התחזית של החוש השישי שלך.....(:

מרשמלו. תקרא בבקשה עד הסוף... 

דבר ראשון אתה יודע שאני מעריך אותך ומכבד אותך ואין ספור פעמים אמרתי שאתה החזאי הכי טוב!. זה לא הוגן שאתה מנסה להוציא אותי הבעייתי בסיפור כאן.

נתחיל מהסוף להתחלה...

1. ב2014 לא הבנתי כלום במזג אוויר! הייתי "ילד". זה היסטוריה. היום אני לא מאמין בתחזיות ארוכות טווח. רק בכיוונים ואתה עושה את זה יפה מאוד!. 

2. הגבתי לך בשרשור שפתחת וכתבת שירד "שלג קל בירושלים" ואני מודה. זה באמת עצבן אותי. אתה יודע שלא ירד בירושלים כלום. ואפילו במקומות הגבוהים אי אפשר לקורא לזה אפילו שלג באוויר.

3. בשרשור כאן לעומת זאת לא דיברתי דווקא עליך!. דווקא עכשיו ראיתי שבאחד השרשורים הדגשת את המילה "באוויר" וגם זה כתבת ייתכן. לא ברור לי מה היה חשוב לך להתעקש עכשיו שירד שלג בירושלים. דבר שעובדתית לא היה!. 

בשרשור כאן דיברתי בכללי. מתחילת השבוע המילה "שלג בירושלים" מופיעה בראש החיפושים בגוגל. ובמוצש (שבאמת היה עדכון אחד קיצוני מאוד) אנשים דיברו על שלגים במקומות נמוכים מאוד ועוד. על זה דיברתי. לדעתי גם אתה היית יכול לכתוב "שלג בפסגות" ולא שלג באוויר. בשונה מאחרים. עליך אני יודע שבשבוע האחרון ידעת שלא יהיה שלג נורמלי. ואולי דווקא בגלל שנתת תחזית חודש מראש אז הלכת על זה עד הסוף

אין לי נסיון כמו שיש לך. אפילו לא אלפית! אבל כנראה משהו בדרך שאני קורא את המצב (+סטטיסטיקות. והשוואות) עובד. אתה אמור לדעת יותר מכל אחד אחר את ההבדלים במונחים כשמדברים על שלג. 

ולגבי מה שכתבת על לתת תחזיות מרשמלו. דווקא כאן פעם ראשונה שנתתי תחזית (כיוון) לטווח רחוק. נתתי כיוון על שליש ראשון של פברואר. וכבר שבוע שעבר כתבתי "שאולי יגיע אפיק קר בסופש הבא כמו שמרשמלו כתב. אבל לדעתי זה לא יהיה מספיק קר. ורק פסגות ועוד..." תראה את ראש השרשור. 

*שלג בפסגות. ולא שלג בהרים*. הקלדה מהירה..

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר