שלג בהרים? כנראה נצטרך לחכות לפברואר...

בפברואר לדעתי נראה סוף סוף שלג בירושלים.
טוב. דבר ראשון חשוב להדגיש שהתחזית שלי מבוססת חצי על המודלים ומצב סינופטי. וחצי על הימור (סטטיסטיקה). אחרי הכל אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה בטווח של יותר משבועיים. אפשר רק לתת כיוון!.

אז אחרי הפוגה בריאה ושמש חמה. בשישי הגשם יחזור ועד שני הבא יהיו גשמים מקומיים.
לטווח היותר רחוק... החסימה תיגמר ואפיקים יוכלו לגלוש אלינו. (ואולי גם יהיה אפיק בסוף שבוע הבא כמו בתחזית של מרשמלו) הבעיה לדעתי שהם לא יהיו מספיק קרים. גם שבונ אחרי זה ובמידה ויגיע אפיק הוא לא יהיה מספיק קר או שבקרקע יהיה קר מדי ולא יהיו כמעט משקעים. גם ככה לא רואים רמה חזקה ממערב שתכניס אפיק בצורה נורמלית בשבוע וחצי הקרובים.

בקיצור... בשבועיים הקרובים יהיה אוויר קר מאוד מצפון לנו ואני מאמין שנראה בינואר עוד מערכת מסודרת אבל לא שלג בירושלים! (אולי שלג קל בפסגות הגבוהות כמו שהיה במערכת הקודמת). אבל רק בפברואר יצא לנו משהו מהקור הזה.

בשליש הראשון של פברואר לדעתי יירד שלג בירושלים. (גם הסטטיסטיקה איתנו. אחרי 4 שנים בלי שלג הגיוני שהוא יגיע:).

שוב אני אומר. זה לא רק תחזית. זה גם הימור!. אין שום דרך לדעת בוודאות מה יהיה עוד 3 שבועות. אני מקווה שזה יתממש... אני בדרך כלל פסימי אבל לגבי פברואר יש לי תחושה חזקה שזה סוף סוף יגיע... 

אין שום בעיה הכי חשוב זה גשם גשם גשם שלג זה בונוס

מסכים איתך, חוץ מאשר על דבר אחד: הרמה ממערב יותר מדי חזקה (1045) ומערבית מדי ולכן האפיק מצפון לא רוצה לרדת. במיוחד בעדכון ערב שזה מתי שכתבת את זה מדובר על שבירת שיאי חום באי הבריטי.

דרך אגב cfs המעודכן הולך על פברואר ומרץ גשומים בצפון:

http://prntscr.com/qoebes

http://prntscr.com/qoebkp

מסכים איתך, חוץ מאשר על דבר אחד: הרמה ממערב יותר מדי חזקה (1045) ומערבית מדי ולכן האפיק מצפון לא רוצה לרדת. במיוחד בעדכון ערב שזה מתי שכתבת את זה מדובר על שבירת שיאי חום באי הבריטי.

ווינטר. מובן מאליו שדיברתי על הטווח היותר רחוק. ולא דיברתי על מערב אירופה. מה שקורה באנגליה זה באמת חריג אגב.

winter2019 גשום גם במרכז וממוצע בדרום 

אני נשאר בשלי. ההצהרות על שלגים בהרים פשוט חסרות אחריות. עדכון שני של מודל אחד לטווח של יותר משבוע לא שווה כלום!!!. שבת הבאה נראה אם בפועל יורד שלג בירושלים. אני אומר שלא... 

בפברואר זה יבוא לדעתי... לא לפני

לא הוזכר שיהיה שלג בירושלים ...

rimon866  אתה יכול להיות בשלך עד מחרתים עם אולטמטום עם איסי יתעקש מחר בעדכונים שהאפיק ארקטי ירד לפה אז הוא ירד לפה מה זה משנה סוף ינואר או תחילת פברואר אנחנוו הולכים כניראה לקפואא

וופי. שלג בהרים=שלג בירושלים!. שלג ברמת הגלון/הר מירון/פסגות גבוהות או אפילו שלג באוויר בצפת זה לא מה שמתכוונים שאומרים שלג בהרים. שלג בפסגות הגבוהות זה כמו שתגיד שלג בחרמון. זה לא נדיר וזה קורה כל חורף כמה פעמים!.

אתה מוזמן לבדוק כמה פעמים נכתב פה המילה "שלג בהרים" על ינואר. 

עם כל הכבוד למערכות חורפיות (ויש כבוד. וגם כתבתי שיהיו מערכות גשם ויכול להיות שלג בפסגות לפני פברואר). אבל אותי (ועוד הרבה חובבי מזג אוויר) הכי מעניין שלג. 

rimon866  אתה יכול להיות בשלך עד מחרתים עם אולטמטום עם איסי יתעקש מחר בעדכונים שהאפיק ארקטי ירד לפה אז הוא ירד לפה מה זה משנה סוף ינואר או תחילת פברואר אנחנוו הולכים כניראה לקפואא

זה ממש לא משנה מה איסי יראה מחר. מה שמשנה זה מה יהיה בפועל. *במציאות*. 

גם אותי מעניין שלג מה שלא יוצא לי לראות בכרמל לצערי אלא אחת לכמה שנים לכמה שעות emo_03.png

נקווה לטוב 

גם אותי מעניין שלג מה שלא יוצא לי לראות בכרמל לצערי אלא אחת לכמה שנים לכמה שעות emo_03.png

נקווה לטוב 

emo_45.png כן... בכרמל זה הרבה יותר נדיר חחח. אבל לך תדע אולי גם אתם תזכו לראות שלג בפברואר. נקווה ואולי זה יגיע

נוו מלי... "ההתעקשות" של איסי אתמול עזרה משהו? החגיגות המוקדמות שינו משהו? לא יהיה שלג נורמלי בהרים בינואר! אולי קצת בפסגות הגבוהות

הכל פתוח לסופש

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר