מה קרה. לתחזית??

ניתנו פה מספר תחזיות אופטימיות מאוד, שלג בהרי המרכז וגלי קור  מהצפון, מה נסגר עםזה?

כלום.נמדדו היום 30מעלות בהר בן טל.מקומות מעל 900 מ קיבלו בצפון חמסין שמרוב הזעה של האנשים כל הנחלים זורמים לכינרת עם שבירת שיאים בספיקת הנחלים של כמעט 70 שנה.

הצפות בשאר האזורים.סופות חול בצפון ממדבריות סעודיה ,חום אימים ממש.מרוב החום אגב כ100 ממ זיעה ברוב אזור הצפון וכל זה בדרך למרכז ולנגב הצפוני.כיבינו בכך ברוב התחנות את כל דצמבר,מעל מטר וחצי אבק הצטברו ברכבל העליון ועוד 90סמ אבק בתחתון.חצי מהארץ סגורה(ידעתם שלושה שבועות מראש!!)

אין לי אלא להתבדח כאשר רואה כותרת כזו.emo_01.png

מרשמלו אתה מצחיק כל הכבוד לך...אני לא מבין את כל הקטנונים שמקטרים פה...את תותח

ניתנו פה מספר תחזיות אופטימיות מאוד, שלג בהרי המרכז וגלי קור  מהצפון, מה נסגר עםזה?

היה נראה שאנחנו קרובים מאוד למערכת שלג במספר פוטנצייאלים אפשריים אז השלג אומנם נעלם מהמפות ( להרי המרכז) אבל במקום זה מקבלים ועוד נקבל המון גשם

מנהל הפורום
1000+

כלום.נמדדו היום 30מעלות בהר בן טל.מקומות מעל 900 מ קיבלו בצפון חמסין שמרוב הזעה של האנשים כל הנחלים זורמים לכינרת עם שבירת שיאים בספיקת הנחלים של כמעט 70 שנה.

הצפות בשאר האזורים.סופות חול בצפון ממדבריות סעודיה ,חום אימים ממש.מרוב החום אגב כ100 ממ זיעה ברוב אזור הצפון וכל זה בדרך למרכז ולנגב הצפוני.כיבינו בכך ברוב התחנות את כל דצמבר,מעל מטר וחצי אבק הצטברו ברכבל העליון ועוד 90סמ אבק בתחתון.חצי מהארץ סגורה(ידעתם שלושה שבועות מראש!!)

אין לי אלא להתבדח כאשר רואה כותרת כזו.emo_01.png

הרגת אותי מצחוק emo_05.pngemo_05.png

אתם צוחקים אבל זה המבט של כל מי שלא עוקב אחרי מזג אוויר. גם אני פעם פחות מ15 ס"מ שלג היה בדיחה. היום כשאני עוקב אז כל פעם כשיש פונטצייל אני מתלהב. אבל מי שלא עוקב ולא יודע לקרוא מפות מבחינתו כל עוד אין שלג כבד או סערה רצינית (כמו שיש עכשיו. בזה היא טועה באמת) זה כלום. לכן אני נזהר לא לצאת בהצהרות על שלג נורמלי כל עוד אין את ה-29 על -1 לפחות. וזה לא קרה לא השנה ולא שנה שעברה.

בקיצור באמת אתם צריכים להבין שמי שלא עוקב קבוע מבחינתו גם שלג באוויר (או אפילו 4 ס"מ שלג) זה כלום!

ובהתאם לזה לפרסם תחזיות

יש כזו תחזית 035600600,שירות מטאורולוגי,רק כך בחשבון שלא תמיד הם יכולים לדעת מה יהיה עוד 4 ימים.קיבלתם מגמה 30 יום לפני שפרט לשלג בהרי המרכז בדיוק בתאריך הנל קרה הכל .פרט לכך אם תקרא היטב תראה שהדברים ניתנו בעניין השלג באופן זהיר למדי.תראה את הטוב ועזוב את 5 אחוזים האחרים.

רואים את הטוב, ברור שקלעת באופן מעורר השראה מרשמלו..

פשוט השלג לצערנו לא הגיע.. 

יש עדכון לתחזית? יש עוד סיכוי במהלך החודש? מה בדבר הסופש הבא?

אגב צפוי עוד שלג בצפון הגולן?? לפי השמט הלילה ומחר שלג

מרשמלו לא הבנתי אותי בכלל... דבר ראשון אני יודע שהיית זהיר ולא דיברתי עליך בכלל. דיברתי בכללי ולא דווקא בפורום כאן בכלל. 

דבר שני. אני מדבר על המושג שלג. יש אנשים שמבחינתם כל ירוק במפות זה שלג. ואני לא מדבר על זה שצריך תמיכה בקרקע והתמזגות עם משקעים ועוד. גם מפות יפות שכן מביאות קור מספיק לרוב לא מביאות שלג בירושלים כי עד שהנמוכות מתקררות האפיק בורח ואין משקעים. ואז הכי הרבה שמקבלים זה באוויר או 2 ס"מ. ומבחינת אנשים שלא עוקבים אחרי מזג אוויר גם 5 ס"מ זה לא מספיק מעניין. זה הכל רק הסברתי אותה. 

בקיצור אתה בסדר. דיברתי בכללי.

אגב הנה מפות שהביאו רק קצת שלג באוויר. שאנשים יכנסו קצת לפרופורציה

ליטל פברואר זה חודש מועד הרבה יותר לשלג מאשר ינואר פברואר 92 פברואר 1950 פברואר 1998

ברור רימון ברור.הכל בסדר אח יקר.

תשלח לנו את המפה העליונה לשבוע הבא  היא מגרה את הדמיון,

איזה מפה ואיזה שבוע? חחח לא הבנתי

מרשמלו אתה עוד צופה השנה שלג בירושלים?

מצחיקים אתם... אבל בתכלס ב-15 השנים האחרונות כל פעם שהיה שלג כבד היערמות בהרי המרכז לא קיבלנו גשמים כמו השנה ושנה שעברה.. ואם זה ככה אז תנו לי גשמים והכל טוב נתסדר זה ברכה. המערכות האחרונות שקיבלנו הן מערכות חורפיות קלאסיות לגשם. אולי עוד קור יגיע בהמשך אבל עם כמויות כמו השנה קשה לי לראות איך הקור והגשם הרב הולכים ומתמזגים ביחד. אחד מהם יצטרך לוותר.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר